Skocz do zawartości
snocho

Marine Fishes: 500+ Essential-To-Know

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Poszukuję poręcznego atlasu ryb morskich. Czy ktoś może ma w swojej biblioteczce to:

http://www.empik.com/marine-fishes-500-essential-to-know-aquarium-species-z-importu,1162698,p

Miałem tą książkę kiedyś w ręku, ale niestety nie przeglądałem. Interesuje mnie to czy zdjęcia oddają rzeczywisty wygląd ryb, no i czy są dobrej jakości. Atlas będę dość intensywnie eksploatował, więc jeszcze pytanie czy się nie rozpada itp.

P.S. pytania j.w. do:

http://www.empik.com/marine-invertebrates-500-essential-to-know-aquarium-species-z-importu,1165061,p?slotName=BoxSale


pzdr

Michał

gallery_7670_2202_6981.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam obie , Osobiście zamiast "Marine Fishes 500" bardziej polecam "Reef Fishes 500" tego samego autora bardziej nadaje się dla przeciętnego akwarysty bo pominięto rekiny, płaszczki i inne bardzo duże ryby. W Reef fishes zdjęcia są lepsze i bardzo dobrze oddają opisem i zdjęciem rybe. Wprowadzono też wiele nowszych informacji i ryb które wcześniej w handlu pojawiały się sporadycznie. Jeżeli chodzi o eksploatacje to przy intensywnym użytkowaniu książka po roku wygląda jak szmata ale cuż wszystkie "pocket guide"tak już mają.

Jeżeli chodzi o zawartość "Marine Invertebrates 500" to tutaj ciut za mało bo tylko 500 - niektóre opisy troszkę za lakoniczne a gdzieniegdzie stare informacje.

Generalnie wedle mnie dalej najlepsze książki do plecaka, pokazania zwierzaka czy na szybko sprawdzenia.

Pozdrawiam

Łukasz


zbiornik 180x65x60 10x80W Powermodul 4 kanaly ściemniany.. Odpieniacz Bubble King 250 internal. Dozownik Grotech x7, Pompy obiegowe 2x OR 3500, Pompy do ruchu wody Tunze TS12 i TS7, Uzupełnianie wody Niveumat. Chłodzenie Teco Tr 20

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź. Spróbuję znaleźć Reef Fishes 500.


pzdr

Michał

gallery_7670_2202_6981.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i zamówiłem przez Empik, teraz tylko czekać...

Jeszcze raz dzięki za pomoc :(


pzdr

Michał

gallery_7670_2202_6981.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Linknij Michale co konkretnie zamówiłeś....


200x80x60, sump 90x60x45, 3xtunze 6205, odpieniacz Skiba made na pompie red dragon, OR3500, 8 x 80W T5, profilux, reaktor, pellety i kupa pierdół...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam już książkę u siebie. Empik wyrobił się ponad tydzień przed wyznaczonym terminem, także w 100% polecam. Książeczka fajna, widać że napisana pod kątem akwarysty.


pzdr

Michał

gallery_7670_2202_6981.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.