Skocz do zawartości
baddboy

Jaką żywą skałę wybrać?

Rekomendowane odpowiedzi

witam,

stałem się posiadaczem 80 litrowego zestawu aquaela reef max. Teraz muszę zakupić żywą skałę ... i zacząłem się zastanawiać co wybrać. W sumie na forum nie znalazłem odpowiedzi na nurtujące mnie pytania. Ponieważ akwarium nie jest duże w zamyśle pewnie będą niewielkie 4-5 rybek. Oczywiście jakieś ładne kolorowe ukwiały itp.

Mogę iść do sklepu kakadu i za około 55 zł z kilogram (zniżka 7%) kupić skałę już oczyszczoną którą widać jak wygląda, kształt itp...więc pewnie żadnych niespodzianek nie będzie. Mogę też np. skorzystać z zakupu w sklepie internetowym np reefshop i zamówić coś przez internet. Ale tutaj mam do wyboru albo skałę za 25 pln albo za 55 (papua/ngwinea) gdzie na tej drugiej przynajmniej na zdjęciach jest bardzo dużo życia na zewnątrz. Nie wiem w którym kierunku mam iść. Pewnie zakup z dużą ilością życia na zewnątrz to pewnie dreszczyk emocji bo coś fajnego zawsze może się tam znaleźć...jednak nie wiem czy nie lepiej zakupić już oczyszczoną....mieć większą kontrolę nad tym co się będzie działo

Poradzcie coś, aby już na samym początku nie popełnić błędu.

Pozdrawiam


baniak 240 l 120x40x50, oświetlenie 4x54 W Hagen Glo, odpieniacz deltec MCE 600, pompy 2xJVP102

Przyjmę szczepki:-)

Link do filmu mojego akwa: http://www.youtube.com/watch?v=qgd-gT1iVWU

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zdecydować musisz sam ale wiem że na skale i odpieniaczu sie nie oszczędza


New project 75×60×60

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Jeśli chodzi o sklep który wymieniłeś,to powiem ci że trochę sporo za skałkę chcą.Jest kilka znanych sklepów w Warszawie gdzie możesz kupić taniej i całkiem ciekawą skałę.

Pozdrawiam Łukasz


Było:( 450L,sump 225L,2x150W HQI + 2x54W T5 ,LR 45kg,OR 3500,Tunze 6085, Apf 600. Zalane 01.06.2009

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem że na skale się nie oszczędza...więc nie chodzi do końca o pieniądze...a o dobrą skałę.

Kozikk, czy możesz mi podać kilka szczegółw gdzie w wawie mogę jeszcze szukać skały(może na priv)?

pozdrawiam


baniak 240 l 120x40x50, oświetlenie 4x54 W Hagen Glo, odpieniacz deltec MCE 600, pompy 2xJVP102

Przyjmę szczepki:-)

Link do filmu mojego akwa: http://www.youtube.com/watch?v=qgd-gT1iVWU

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Priv


Było:( 450L,sump 225L,2x150W HQI + 2x54W T5 ,LR 45kg,OR 3500,Tunze 6085, Apf 600. Zalane 01.06.2009

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Wawie skale mozesz kupic np w Acroporze, bodajrze 40 zl/kg (czysta skala) bardzo dobrej jakosci.

Skale do malego akwa powinno sie kupowac raczej osobiscie, widzisz jakiej wielkosci sa poszczegolne kawalki i czy da sie z tego cos zlozyc.

Ja osobiscie preferuje skale czysta, bez zadnych glonow, brazowych zoanthusow itp. bo z czasem zacznie to zarastac caly zbiornik i bedzie sporo zabawy z usuwaniem tego, a chyba nie o to chodzi...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Warszawie jest sklep z akwarystyką morską, znam właściciela i dam sobie ręke uciąc za jego profesionalizm !

ulica Grochowska 324/9 :(

Piękna skała od około 35zlotych za kg.


90x40x65 + sump 50x35x42. Cree DIY (36RB+16CW+1R+1G), Tunze 6045, Aquabee UP 2000, Tunze DOC Skimmer 9006. >25kg LR, refugium, DSB. Zasadniczo od 13.01.2007r

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupowałem w jednym i w drugim. Z jednej jak i drugiej partii jestem zadowolony.

Pozdrawiam Łukasz


Było:( 450L,sump 225L,2x150W HQI + 2x54W T5 ,LR 45kg,OR 3500,Tunze 6085, Apf 600. Zalane 01.06.2009

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję, sprawdzę oba sklepy. Dzięki kozikk za namiary. Może niedługo uda mi się zalać solniczkę i zdawać relację na bieżąco na forum.

pozdrawiam


baniak 240 l 120x40x50, oświetlenie 4x54 W Hagen Glo, odpieniacz deltec MCE 600, pompy 2xJVP102

Przyjmę szczepki:-)

Link do filmu mojego akwa: http://www.youtube.com/watch?v=qgd-gT1iVWU

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ktoś wie, na czym to polega, że w reef-shop skała (deep water) jest prawie o połowę tańsza niż gdzie indziej? Nie doczytałem czegoś?


miękkie i kilka rybek 240 l; oświetlenie HQI+T5; odpieniacz Turbo 1000 Multi SL; curkulacja Tunze 2x6045 i AB 3500 UP; październik 2009

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

widać była w wodzie dwa razy głębiej niż inne skały :(


Nadchodzi nowe... :lol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.