Skocz do zawartości
Luki

Dendronephthya??

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Czy ktos moze mi napisac cos o tym koralowcu? Słyszałem ze jest trudny w utrzymaniu i wogule ale nie moge sie oprzec. Napiszcie mi jakie ma wymagania - swiatlo cyrkulacja itp.

pozdrawiam


300L+80L sump, Bubble Magus NAC7, newjet 3000, 2 x newjet 3900, UV 11w, pudełko przelewowe

32kg LR, 18kg LS, 2 x ocellaris, 2 x sexy shrimp, hepatus, żółtek, doktorek, escenius midas, centropyge loricula, 2 x krewetka czyszcząca, 3 x euphylia, zoanthusy, grzybki, barierum...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie ...był niestety

Piękny, różowy

Wymaga mało światła - wręcz otwiera się wieczorem, i lubi mały ruch wody bo przegina go bardzo.

Niestety wymaga intensywnego dokarmiania. Dopóki sypałem/lałem dużo odżywek to żyło, ale zaczął padać system. za duże obciążenie. Nie pamiętam ile żył - ok 7-8 miesięcy, potem karmiłem coraz mniej , zrobił się małym glutem i zanikł.

Nie poświęciłem wszystkiego co żyje dla ratowania jednego różowego drzewka. Zdechło tez lub prawie zamarło u wszystkich, których znam. Mam jednak maleńką zaszczepkę, nieco innego, mniej różowego i to żyje do dziś ale w kiepskim stanie, powiedziałbym nawet że wegetuje, bo zmniejszyło się jeszcze. ma ok 2 cm wysokości - maleństwo


"W akwarium wszystko co dobre dzieje się powoli ;) 250 l delta + sump 100 l. LED 180W

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego powodu i ja sobie go darowałem jest trudny do utrzymania:( .Jest to b.ładny koral ale coś za coś

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W olimpie sobie elegancko rośnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

powoli ginie - widziałeś ją wcześniej ??

Już się tak nie rozwija. Polipy zawijają się jak młode liście paprotki - to znak że nie bardzo jej pasuje

Poza tym Paweł ją bardzo dokarmia Kentem i jeszcze czymś

Jak ja dokarmiałem to tez żyła- pamiętasz ??


"W akwarium wszystko co dobre dzieje się powoli ;) 250 l delta + sump 100 l. LED 180W

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak u Pana też żyła, dziś byłem akurat w Olimpie i nie widziałem żeby coś jej nie pasiło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Ja niczym nie karmiłem, i zyła nawet powiemm ze pieknie zyła, teraz ostatnio dodałem skały z różnych źródel tych gorszych i lepszych, i zachwiałem równowagę i niestety dendro. ucierpiała nad tym, kiedyś już tak się zachowała ale po dwóch miesiącach pieknie odżyła, trzymam kciuki, moze bede miał szczęście, bo jest naprawdę ładna.;)

Pozdrawiam Roman


gdzie jest nemo ? www.republika.pl/akwariummorskie/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odkopie trochę temat,bo słuszałem dzisiaj i widziałem w TV piękne okazy tych korali i padło tam jedno bardzo ciekawe zdanie,a mianowicie "Koralowce z tego rodzają są pokryte specjanie dostosowanymi bakteriami dzięki którym inne "złe "bakterie nie osadzają się na nich i nie powodują osadzania się groźnych pasożytów "-ciekawe czy mając takiego nie foto ktoś zastanawia się czy lanie bakterii do zbiornika bez zastanowienia się jakie to szczepy właśnie nie szkodzi tym koralowcą i nie przyczynia się do ich powolnego wymierania niestety nie poeidziano tam jakie to są bakterie.W programie też wyraźnie było powiedziane że koralowce te rozwijają się dobrze w silnej cyrkulacji i oczywiście wodzie bogatej w mikroplankton i nie w całkowitej ciemności wręcz przeciwnie...

Co o tym myślicie?

Edytowane przez bober6662 (wyświetl historię edycji)

4803_4815.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.