Skocz do zawartości
dragon_x

PROJEKT - MORSKIE III -kolejna przeprowadzka:) -prośba o pomoc

Rekomendowane odpowiedzi

rewizja byle by była poniżej krawędzi akwarium :)

(edit: oczywiście najlepiej żeby była też jednak poniżej dołu grzebienia żeby przy przytkaniu spływu pompa nie musiała podciągać dodatkowych litrów niż te wynikające z różnicy w kominie, co zmniejszy ryzyko jej osuszenia i zatarcia)

... a spływ na tyle niżej byś mógł sobie wyregulować spokojnie spiętrzenie wody (pomiędzy spływem i rewizją) celem wyciszenia (żadne durso itp. nie są potrzebne). Ja mam ok 10cm.

Na spływ trzeba założyć sobie jakieś zabezpieczenie by nie zassało rybki jak jakaś wskoczy do komina - mi tak małego mandaryna kiedyś wessało przez spływ do odpieniacza gdzie skończył w pompie :)

w sumpie natomiast nie ma nic wielkiego, pompa wywala wodę z ostatniej komory i tyle, nie ma żadnych "haczyków" poza tym, że sump musi pomieścić wodę jaka zleci gdy siądzie zasilanie (przynajmniej nic innego mi do głowy w tej chwili nie przychodzi). Na awarię zasilania, w górnej części hydrauliki tj. w kolanku od powrotu wody, tuż pod jej powierzchnią ale nie niżej niż dolna krawędź grzebienia robisz sobie mały otworek który zapowietrzy rurę powrotną i nie dopuści by przez pompę zlało się więcej wody niż ta co jest spiętrzona na grzebieniu (w sytuacji gdy wylot powrotu znajduje się poniżej niego)


250 L obecnie drzemie i czeka na lepsze czasy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

DECYZJA ZAPADŁA

Akwa, które stanie będzie miało 112L 80x35x40, do tego sump, 54L.

dziękuję Wam serdecznie za wyczerpujące odpowiedzi na nurtujące mnie pytanie, choć jak znam życie zapewne za chwilę zrodzą się kolejne.

Zbiornik ten bęðzie narazie ze względu na brak miejsca zbiornikiem docelowym.

Pozdrawiam serdecznie


112L(80x35x40)

----

LR - 10kg, LS - 10kg, oświetlenie - 57W (w trakcie modernizaji), Miniflotor, Cyrkulacja 3500L/h

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak na wszelki wypadek - jak kupujesz gotowca to w standardzie są też 80x40x40 tylko rzadziej się trafiają w sklepach.


250 L obecnie drzemie i czeka na lepsze czasy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chcialem 100 x 40 x 40 ale nie bylo nigdzie wiec jest juz w domu 112L 80 x 35 x 40 :)

biorę się za projektowanie komina, będzie trójkątny, kilka osob mowilo mi, ze dzieki temu nie będzie w okolicy komina martwych stref i mysle, ze maja racje:)


112L(80x35x40)

----

LR - 10kg, LS - 10kg, oświetlenie - 57W (w trakcie modernizaji), Miniflotor, Cyrkulacja 3500L/h

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.