Skocz do zawartości
michal345

projekt 50

Rekomendowane odpowiedzi

Bedzie to moja pierwsza rafka,bedzie to akwarium z panelem i zastanawiam sie, czy panel dac z tylu, czy z boku, ile dac oswietlenia, czy 2x24 T5, czy 3x24 T5 i jak 3 to jak dac sietlowki, czy 2 aktyniczne i 1 10000k, czy 2 10000k i 1 aktyniczna, skaly dam 5kg, odpieniacz, hmm moze byc taki? http://www.reefshop.pl/eshop/odpieniacze-bialek_aquael_aquael-skimmer-ps-300-odpieniacz.html , aha panel bedzie skladal sie z 3 komor w pierwszej odpieniacz i grzalka, w drugim jakies media, a w trzecim pompa, mam jeszcze pompe 680 l/h i mala 350 l/h, czy ta mala moze byc do odpieniacza, czy se darowac i jaka bede potrzebowal pompe, zeby to dobrze dzialalo, czytalem ze podobno 40xpoj. zbiornika, ale czy to prawda, bo u innych widzialem wiecej, mam szafke 80x35x60, ale w niej nie wstawie wiekszego sumpa jak 20 litrow, bo taka jest jej budowa http://allegro.pl/item682564221_szafka_80x35x60_profil_wisnia_bialystok.html , akwarium bym zrobil wieksze, ale nie pozwala mi na to mieszkanie, reszte to juz z biegiem czasu przemysle, narazie to trzeba zaplanowac... pozdrawiam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znaki przystankowe Ci cos zezarlo. Pewnie slimory :).

Nie wiele z tego zrozumialem - chcesz miec akwa 50l z panelem + sump ??


dsc0711b.th.jpg

Delta 72x72x50; LED Cree by Tomasz; Hydor Slim-Skim; 2x6055 + multi

Znajdziesz mnie rowniez na: http://www.bractwo-s...forum/index.php

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sorki za te przecinki i kropki juz zedytuje, a troszke mnie zle zrozumiales bo chce sam zbiornik z panelem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
michal345 :

bedzie to akwarium z panelem

[...]

mam szafke 80x35x60, ale w niej nie wstawie wiekszego sumpa jak 20 litrow, bo taka jest jej budowa

Chyba Cie dobrze zrozumial.

I chyba powinienes troche poczytac co jest co.

...

btw skoro masz szafke pod akwarium 100-120 litrow to dlaczego robisz o polowe mniejsze ? Skoro szafka sie zmiescila w pokoju to chyba akwarium tez powinno.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no tak a widziales link jak ta szafka wyglada ona byla pod roslinne, a tam nie trzeba panela.Roslinnego juz nie mam a teraz chce miec morskie,ale nie chce wywalac tyle kasy na 120 litrow bo 60 litrow to polowa wody i tez wydatkow.Na max 60 litrow bede mial kase i takie chce postawic.Jest moze ktos kto by mi pomogl wybrac sprzet i reszte?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zbiorniczek 50-60 litrowy mozesz jeswzcze prowadzic bez odpieniacza jesli go nie przeciazysz i bedziesz maial odpowiednia ilosc zywej skaly ( -> patrz prezentacja Harnasia) + jakis skimer czy kaskada+skimer. Moze nawet jakas masz w domu ze slodkiego. Jesli chcesz koniecznie z odpieniaczem, to moze to byc zewnetrzny tak jak ma Natan albo maly wewnetrzny jak np. Reefpack, ktorego uzywa np LiZaRd. Popatrz na Watki o akwariach podobnych wielkoscia do Twojego, poczytaj jak to inni rozwiazali, jakie zrobili bledy i wyciagnij z tego WLASNE wnioski. W koncu kazdy ma swoje preferencje.

I jeszcze jedno -> swiatlo!! Zwroc uwage na dlugosc zbiornika ze wzgledu na dlugosc zrodel swiatla, ktore chcesz zastosowac.

Powodzenia


dsc0711b.th.jpg

Delta 72x72x50; LED Cree by Tomasz; Hydor Slim-Skim; 2x6055 + multi

Znajdziesz mnie rowniez na: http://www.bractwo-s...forum/index.php

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

AdamB dziekuje za odpowiedz a co do oswietlenia to juz sobie upatrzylem 24w swietlowki t5.Tylko nie wiem ile ich dac bo jak dam 2 to bedzie okolo 0,85w/l a jak dam 3 to bedzie 1,3w/l wiec ktora opcje wybrac?Czy skaly wystarczy 5kg na poczatek,a co sadzicie o Aquael Skimmer PS 300? i chyba bede sie wzorowac na akwarium Apofisa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja instalowal bym od razu 3 x 24W ale .... ale bedzie cieplej niestety. Co do ukladu 2x aktynika + 1x biala lub odwrotnie musialbys zobaczyc sam co Ci bardziej odpowiada. Ja w piko http://www.nano-reef.pl/forums.php?m=posts&q=20514 mam 2 biale + 1 niebieska ale w nowym, wlasnie stawianym bedzie odwrotnie. I znowu wypadalo by napisac: De gustibus et coloribus non est disputandum :)


dsc0711b.th.jpg

Delta 72x72x50; LED Cree by Tomasz; Hydor Slim-Skim; 2x6055 + multi

Znajdziesz mnie rowniez na: http://www.bractwo-s...forum/index.php

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no tez tak mysle ze zainstaluje 3x24W a co do barwy to jeszcze popatrze na forum jak inni maja i zobacze jakby mi odpowiadalo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do odpieniaczy to zdania sa podzielone, ile uzytkownikow tyle opinii. Poczytaj sobie o konkretnych modelach.

Na poczatku to i bez odpieniacza pociagniesz - poki nie bedzie ryb i jakichs bardziej wymagajacych korali.

Zastanow sie najpierw co chcesz do tego akwarium wsadzic - jakie korale, bo od tego zalezy ile swiatla potrzebujesz, dla miekkich to 1-2 swietlowki, dla sps 3-4... nie ma sesu trzymac samych miekkich pod 3 swietlowkami, bo jest to ponad wystarczajaca ilosc swiatla, a tylko wieksze zuzycie pradu, wiecej ciepla, wiecej glonow.

> Jesli nie bedziesz kupowal gotowej lampy tylko DIY to zrob miejsce na 3-4 swietlowki, a zacznij np od 2 i jak kiedys bedziesz chcial trzymac w akwa sps to tylko dolozysz kolejna swietlowke.

...

Uwazam, ze jesli obsada nie bedzie jakas 'wymagajaca' to koszty utrzymanaia akwarium 100-120 litrow nie beda mocno wyzsze niz akwarium 60 l, generalnie to tylko 2 razy wiecej wody ro i soli co tydzien.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli odpieniacz jeszcze moze poczekac.Planuje sps i chyba wstawie 3 swietlowki,najwyzej nie zabuduje pokrywy.Na poczatku po prostu odpale je tylko na kilka godzin.Co do wiekszego akwarium to zgadzam sie z toba tylko nie do konca bo trzeba dac wiecej lamp i cyrkulacja mocniejsza musi byc,a poza tym trzeba pewnie budowac sump,a nie panel w ogolnym.Dzieki ci za wiadomosci bo to dalo do myslenia,czytania i czytania:reading.Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.