Skocz do zawartości
kynek

pomocy

Rekomendowane odpowiedzi

nie moge sobie poradzic z ciano ,caly zwirek i wiekszosc skaly mam pokryty bordowym nalotem z babelkami parametry w normie tylko pH mi nagle skoczylo z 7.9 do 8.4 sprawdzalem na dwich testach a woda RO DI pokazuje na wylocie 0 i padl mi micromuss diminuta zwiekszylem cyrkulacje i nic nie pomaga co wyciagne ten syf przy podmianie za na nastepny dzien to samo inne korale maja sie dobrze choc ten syf pokrywa tez korale co mam robic


Baniak 15 Gal.Odpieniacz Aquarium system 75Gal.cyrkulacja max Jet 400,oswietlenie 50%daylight 10,000K,50% actinic 03 Blue (compact fluorescent) sol Tropic Marine Pro Reef

zwierzaki 3 slimaki ,1 krewetka ,1 blazenek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hey Kynek!

Napisze jeszcze raz, chociaz jest w archiwum sporo materialu na ten nie konczacy sie temat.

"Parametry w normie" to troche za malo, zeby jednoznacznie odpowiedziec, co z tymi cyano zrobic. Zreszta, jednoznacznej odpowiedzi chyba nikt nie udzieli.

Napewno trzeba mocno zmienic warunki, zeby cyano musialy zuzywac energie na przystosowywanie sie do nich a nie na rozmnazanie.

Cyano to bakterie, ktore potrafia przeprowadzac fotosynteze i to nawet pod swiatlem o spektrum miedzy 500-600nm, to znaczy w tym "zielonym" przedziale. To daje im przewage nad innymi. Moze masz stare oswietlenie i to zielone spektrum jest emitowane? Takze warto zwrocic uwage na oswietlenie.

Cyano potrafia tez redukowac azot N2 do amoniaku NH3. Pobieraja azot nie tylko z powietrza, ale rowniez z podloza (dekoracji). To znowu daje im przewage nad innymi bakteriami (np:nitryfikacyjnymi) w srodowisku, w ktorym jest b. malo azotu lub jest wrecz niewykrywalny (slynne NO3 = 0). W zwiazku z tym, w b. czystej wodzie, czesto pomaga zwiekszone karmienie ryb lub wylaczenie odpieniacza. To powoduje wzrost NO3 i dzieki temu, cyano musza sie znowu dopasowywac do innego skladu wody i tracic czas przeznaczony np: na rozmnazanie, a w tym czasie inne bakterie moga sie szybciej rozmnozyc i zajac potrzebne do rozwoju powierzchnie.

Napewno wiesz, ze cyano potrafia b. szybko dostosowac sie do przeroznych warunkow. Kazda zmiana im przeszkadza i chodzi o to, zeby takie zmiany przeprowadzic. Do nich mozna tez zaliczyc zmiane o np: 2 promile zasolenia lub zmiane rodzaju soli (warto prowadzic akwarium na kilku rodzajach i je co chwile zmieniac)

Kiedys, jak zreszta kazdy, z nimi walczylem i przeprowadzajac kilka zmian, jednoczesnie zastosowalem Anti Red (Aqua Medic) i to pomoglo.

Zawsze warto je odsysac, bo przy rozkladzie moga oddawac toksyny.

Pozdrawiam


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego kynek, sprawdz cała instalacjie RO daj więcej zywicy do filtra DI lub zainstaluj kolejny filtr DI, sprawdz membramę czy nie ma luzów w obudowie , czasami uszczelka która jest na mambramie dobrze nie przylega od obudowy i tamtedy potrafi przepuszczac brudną wode do akwarium. MIernik TDS jesli pokazuje 000 no to ok,ale pokazuje on tylko sole w wodzie.

Chyba że masz juz osmoze doprowadzona do bardzo dobrego stanu,to trzeba szukac przyczyn w samym akwarium,np światło tak jak pisze Stani. Ja by sie bardziej przyjrzał samej RO.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

swietlowki wymienialem jakies 3 miesiace temu wklady w RO DI tez wymienilem moze rzeczywiscie membrama no ale tds pokauje 0 zastanawia mnie tez ten nagly skok pH chyba zastosuje ten antyred


Baniak 15 Gal.Odpieniacz Aquarium system 75Gal.cyrkulacja max Jet 400,oswietlenie 50%daylight 10,000K,50% actinic 03 Blue (compact fluorescent) sol Tropic Marine Pro Reef

zwierzaki 3 slimaki ,1 krewetka ,1 blazenek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.