Skocz do zawartości
Swirlej2

DIY- pierogi :D

Rekomendowane odpowiedzi

Dzieciak , byl w Polsce w tamtym roku u tesciow , no i posmakowaly mu najwidoczniej pierogi ze smietana , skwareczkami jakos cos tak opowiadal ;)

Od powrotu pytal mnie czy takie pierogi w Zürichu gdzies daja hehe :)

A se mysle dzisiaj , zrobie dzieciakowi pierogow :) co bedzie :) moze go nie zakleje :)

Pamietam lat XX temu jak moja nie zyjaca juz babcia lepila dla mnie pierogi , mialem moze wtedy 3 latka , stalem , przyglondalem sie jak to robila , podkradalem ciasto i sie bawilem :D

A ze jestem zwrokowcem i obrazy sie wrecz w mocih oczach i myslach zatrzymuja :D hehe pomyslalem dzisaij czemu by nie ..?:)

Wzielem skladniki ; make , jajko , sol dolalem cieplej wody i ....?? RATUNKU ! ! ! ! nie moge sie odkleic :);) ;) ;)

Mysle , wszytko dobrze ale z proporcjami to musialem zle podejrzec babcie ..;) bylem zamaly widocznie mi sie wydawalo ze sypala mniej maki hehe ;)

Dosypalem maki , wyrobilem to ciasto i sie odkleilo ..uhhhh co za ulga Panie ;)

Teraz na tokarke skoczylem wydlubalem kilkanascie rownych kolek ;)

Oto one ;)

pierogi.JPG

Teraz najgorsze ...mysle wrecz mi sie wlos jerzy na glowie co to bedzie , zona sie ze mnie zleje jak dam plame ;)

Pierwszego pieroga nie pokazalem ..:D ucieklem do klopa go wyrzucic zeby nikt nie widzial :D buhaha

No ale , ze treaning czyni mistrza , to prosze bardzo popatrzcie sami ;)

Teraz tylko ugotowac , dac sasiadce psu zeby pierwszy zezarl :D a nastepnie dzieciak moze probowac hehe;)

pierogi1.JPG

Ps; heh , nie taka prosta sprawa te pierogi :D


WOLNOSC SLOWA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hehe, teraz to musze ugotowac , ale nie zapamietalem czy we wrzaca wode , czy lekka wrzaca ..? bo jak sie rozleca to kaszana calkowita ;) hehe

Chyba sprobuje w lekko wrzacej , heh az sam sprobuje tych pierogow bo 33 lata temu jadlem pierozyny:D


WOLNOSC SLOWA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ugotowalem , nalozylem tak po mesku hyhy obsypalem skwarkami ze smazona cebulka :) DOBRE ! :D

Ale jakby ktos mial jakiegos innego pomysla na jedzonko , to chetnie sie pisze :);) hehe

pierogi3.JPG


WOLNOSC SLOWA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Zbysio

tos sie Brachu orobil z tym wycinaniem....i pozniej klejeniem....czasochlonne zajecie....;)...musisz sprawniejsza metode opracowac...typu moja tajna metoda..:)..

a jesli wolisz ciasto bardziej miekkie to nie dodawaj jajka...(maka,, sol i ciepla woda...dla kolorku mozesz zoltko pyknac..)..

pozdr...

sie temat nam uktecil...akwarystyczny...hahahaha


3miasto pozdrawia :))) Zdrowie żon naszych oraz kochanek i żeby się nigdy nie spotkały.:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

utracil sie , to dobrze troche odbic bo mozna zwariowac :)

Tak , troche ciasto spapralem :D drugie beda lepsze ;)

Gotowanie nie takei straszne :):yes , gorzej ze sprzataniem po sobie hyhy .

pozdr..


WOLNOSC SLOWA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moment , moment :) a z kad Ty wiesz o tym ze lepiej nie dawac bialka do ciasta bo twardnieje ..?;) teeeee cfaniak :) hyhy przyznaj no sie ze tam Ci zonka do lepienia zagonila , hehe


WOLNOSC SLOWA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A z czym te pierogi? ;) zgłodniałem chyba ;-)

Co do Ciasta to ostatnio mama mi mówiła jak robi - sama mąka trochę soli i gorąca woda (na tyle, żeby rękę dało się włożyć żeby to wszystko wymieszać) i pyycha :) najlepsze z kapustą i grzybami ,albo na słodko z czarnymi jagodami śmietaną i cukrem ech :-)


Pozdrawiam Jacek 3_2.gif 370l, sump 100l, 40kg LR, 4*T5 54W DSCF2002.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak teraz to i ja juz madry :) dzisaij zrobilem z twarogiem w srodku i ziemniakami .

Jak bylem maly to z truskawkami probowalem ;)

E , ja widze ze tutaj wielbicieli pierogow przybywa :) hehe

<<szczerze moge tutaj dodac ze polskie jedzenie (przepisy)jest dobre i zdrowe .


WOLNOSC SLOWA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z twarogiem i ziemniakami to "pierogi ruskie" ;)


Pozdrawiam Jacek 3_2.gif 370l, sump 100l, 40kg LR, 4*T5 54W DSCF2002.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A tak w ogóle przed obiadem taki temat - moderator powinien to wyciąć!!!


Pozdrawiam Jacek 3_2.gif 370l, sump 100l, 40kg LR, 4*T5 54W DSCF2002.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hehe:D bardzo mozliwe ze ruskie , ale w Polsce tez je podaja ;)

No to zmieniam temat , bo akurat kupilem to najnowsze nintendo DS dzieciakowi , zaiwanista zabawa :)

Nie wiem czy kto kolwiek widzial , kto kolwiek wie , bo to ponoc nowosc :)

pozdr..

nintendo.JPG

nintendo1.JPG

nintendo2.JPG


WOLNOSC SLOWA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

NO NO NO Zbyszek smaka narobiles i co teraz 855-pijacy.gif;):)


Akwa 375l + sump 126l Odpieniacz ATI - Bubble Master 200,Lampa ATI Power Module T5 4x 80W ,Cyrkulacja pompy Tunze 6060-6080,Tunze -Nano Wavebox + Gł QuiteOne-4000l,GroTech - TEC III NG - dozownik.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pierogi w zimie, w odróżnieniu od LR, powinny dobrze znosić transport ;-)


Pozdrawiam Jacek 3_2.gif 370l, sump 100l, 40kg LR, 4*T5 54W DSCF2002.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Swirlej2 czemu takie pierdoły na forum wysyłasz ??

Samotny sie czujesz na wygnaniu ??


"______________________ Akwarium 590l; obieg deltec HLP5250; cyrkulacja Tunze Turbelle Stream kit TS07, MJ 1200; Deltec APF600; 2x HQI 150W, 3 x T8 40W;Mieszacz DIY; NR1000; RO+DI; dolewka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Azmodan....

no nie mow ze pierogow nie lubisz...;)....

pozdr


3miasto pozdrawia :))) Zdrowie żon naszych oraz kochanek i żeby się nigdy nie spotkały.:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Azmodan , strasznie tesknie za polskimi pierogami , dlatego:D

Ps; Na wygnaniu to sie czulem w Polsce tutaj to jestem u siebie i ciesze sie ze wrocilem spowrotem ;)


WOLNOSC SLOWA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kUrcze naogladalem sie tych pierogow, taki glodny jestem, a musze sucha bulke wcinac.

Pierogi zrobie sobie jutro....;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No , ale teraz bardziej profesjonalne przemowienie ;) Azmodan to jest Lekko off Topic , rozmowy o wszystkim i o niczym czyli wlasnei bzdury :) wiec wypisuje o wszystkim i niczym w stosownym miejscu ... (?).

Wazne ze nie o akwarystyce .

Relax.... Azmodan :)

O kompach nie pozwoliles mi pisac :) o pierogach tez nie :D hmmmmm

Popatrz kolegom podpasowaly tluste pierogi:D ;)sluchaj , dobre sa , to ja tu chwale polska kuchnie ze dobre rzeczy , az sie moj dzeiciak dopytywal o pierogi , rozumie ze nie przepadasz za pierogami , przynajmniej tymi na zdjeciu ;) ale chyba nic sie takeigo wielkiego nie stalo ... jutro umieszzce fotki ladniejszych pierozkow ;) ;) a te jak Ci sie nie spodobaja to nie wiem ...;)

pozdr...


WOLNOSC SLOWA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pierogi lubie, na zdjeciach tez ci fajnie wyszły ale to dobre inne forum pierogi.forum.pl

możesz sie tam przepisami wymienić ;)

Jakby było w innym dziale niż offtopic to bym ci to skasował 8)a tak zostaje :kma


"______________________ Akwarium 590l; obieg deltec HLP5250; cyrkulacja Tunze Turbelle Stream kit TS07, MJ 1200; Deltec APF600; 2x HQI 150W, 3 x T8 40W;Mieszacz DIY; NR1000; RO+DI; dolewka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.