Skocz do zawartości
dragon_x

PYTANIE W KWESTII MINIFLOTORA

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Tak jak pisalem w innym poscie, znowu powiększam zbiornik,

Moje pytanie dotyczy AM Miniflotora.

Akwa ma 112L + 54L sump. Czy miniflotor da rade przynajmniej na początek poradzić sobie w odpienianiem? problem jest taki, ze musze zaprojektowac przegrody w sumpie a Miniflotor wymaga dość wysokiego poziomu wody. czy w raze potrzeby dodanie drugiego flotora poprawi sytuacje, czy lepiej w razie potrzeby dokleic kolejna przegrode ktora obnizy poziom wody zeby mozna bylo wstawic inny odpieniacz???

bardzo prosze o porade.

dziekujei pozdrawiam


112L(80x35x40)

----

LR - 10kg, LS - 10kg, oświetlenie - 57W (w trakcie modernizaji), Miniflotor, Cyrkulacja 3500L/h

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A bedzie Ci sie chcialo pozniej wyciagac sump z szafki i wycinac przegrody i wstawiac nowe?Ja bym sobie darowal tego mini i kupil chociaz Weipro i pompe z wirnikiem igielkowym do niego.


Akwarium-247l(95/50/52)Obieg-NJ2300,cyrkulacja 2xTunze6055+Multicontroller7096+6045 za skałą.

odpieniacz DIY APF600,oświetlenie-swietlówki LED 6X15W+t5 2X39W.Miekkie+LPS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niestety pewnych wzgledów mam nieco okrojony budzet i chwilowo nie starczy na odpieniacz porzadny, wiec chce wykorzystac to co mam. w obecnym akwa daje rade. a obciazenie biologiczne nowego akwa na poczatek, oczywiscie po dojrzeniu skaly to beda dwa blazny, kilka krewetek , krab i slimaki. wiec skoro daje rade teraz powinno dac rade pozniej. tylko nie mam pojecia jak ustawic przegrody zeby otrzymac w sumpie odpowiedni poziom wody w komorze odpieniacza.


112L(80x35x40)

----

LR - 10kg, LS - 10kg, oświetlenie - 57W (w trakcie modernizaji), Miniflotor, Cyrkulacja 3500L/h

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sump zrób od razu po docelowy sprzęt, a jak już musisz się posiłkować jakiś czas tym miniflotorem to daj go narazie do zbiornika głównego albo jak koniecznie chcesz w sumpie to sklej mu jakieś "pudełko" z pleksi czy coś.. i w tym go wstaw do sumpa, tak by woda z akwa wlewała się najpierw do tego pudełka. Potem takie pudełko wywalisz w cholere i tyle. Robienie przegród pod miniflotora to jak już Peniek napisał, bez sensu jest, będziesz 2x sumpa robił ?

edit: pleksi na takie kombinacje najlepiej brać z odpadów od firmy która tym handluje i je docina na wymiar, wtedy mają sporo fajnych kawałków do wzięcia za darmo. ...Większość mojego obecnego wyposażenia jest właśnie z takich surowców wtórnych :)


250 L obecnie drzemie i czeka na lepsze czasy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oooo, super pomysl,

dzieki Timur:)

i tobie Peniek też dzięki,

tak zrobie choc myslalem o zrobienu przegrod tak , ze wklejenie jednej dodatkowej po wymianie odpieniacza zmieniloby poziom wody , albo o wstawieniu odpieniacza do komory splywu i ta, zrobic wysoki poziom , ale to chyba kiepski pomysl...

dzieki raz jeszcze:)


112L(80x35x40)

----

LR - 10kg, LS - 10kg, oświetlenie - 57W (w trakcie modernizaji), Miniflotor, Cyrkulacja 3500L/h

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.