Skocz do zawartości
Engell1

"problem" z babką Valenciennea Strigata

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

W ostatnia sobote kupilem parke powyzszych babek i mam pewien problem a mianowicie piasek w moim akwa jest drobny ( zywy piach + "normalny" pol na pol) i babki straszny sajgon robia w akwa :-(

Plusem jest to ze super cale dno jest wyczyszczone ale ten PYŁ z piachu unosi sie w toni co po pierwsze nie ładnie wygląda a po drugie zasypuje skałe i niektóre korale . . .

Nie chciałbym pozbywać się tych babek bo myślę że są przydatne i do tego bardzo ciekawe ale co można z tym zrobić ?

Myślałem aby wymienić piach na żwir ale boje się zachwiać równowagę w akwa tzn. żeby Nitrat/Nitrit mi nie skoczył. Akwa ma dwa miesiące . . .

Czy polecalibyście wymianę piachu? Czy aragonit jest dobrym pomysłem?

pozdr.


Eheim Incpiria 400 ( 130x55x65 optiwhite + sump 58x43x40cm - ok 420 litrów w obiegu)

2 x Aquatlantis LED 70 W ( Marine and Reef i Marine Blue ) zmiana na Maxspect RSX 300 ( 03.01.2018)

odpieniacz: Deltec SC 1456

cyrkulacja : 2 x Tunze 6055

obieg : Eheim Compact+ 3000

start 24.05.16

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej,

Bylem wlasnie w sklepie i sie umowilem z facetem, ze jak mi sie uda je zlapac :-)to iddam obie babki do sklepu . . .

Szkoda i nie bo sa ladnymi rybami ale zbyr duzy sajgon w akwa robia . .

pozdrawiam


Eheim Incpiria 400 ( 130x55x65 optiwhite + sump 58x43x40cm - ok 420 litrów w obiegu)

2 x Aquatlantis LED 70 W ( Marine and Reef i Marine Blue ) zmiana na Maxspect RSX 300 ( 03.01.2018)

odpieniacz: Deltec SC 1456

cyrkulacja : 2 x Tunze 6055

obieg : Eheim Compact+ 3000

start 24.05.16

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

poto sa zeby pisaek,ladnie i czysto wygladal,wiekszosc osob kopuje a potem przemysla swoja decyzje


OW 800l+sump240l,BK250,obiegowa RD6500,cyrkulacja 3*6105,profilux,oswietlenie 3 sztuki

Pacific Sun 120W Master,Kalkreaktor,a gratow to jeszcze wiecej co nie potrzebuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

też miałem te babki i myślałem że szału dostanę, na szczęście już ich nie mam i jest spokój :googleye


90x50x50, sump 60l, 150W HQI Reeflux 12000K, 39W ATI Blue Plus, 39W ATI Purple Plus

Odpieniacz Sebastek Cone z AquaBee 2000/1, AquaBee 2000/1, JVP-101, JVP-102

1081983450.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja polecam Valenciennea puelrais fajnie przesiewa piasek ale nie rozwala go po calym zbiorniku

543-babka.jpg


Akwarium 360l sump 120l oświetlenie 2 X 150W HQI + 2 X 54W actynika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Edek Przybysz :

Ja polecam Valenciennea puelrais fajnie przesiewa piasek ale nie rozwala go po calym zbiorniku

Fajna to ona jest i niestety niezła z niej "latawica". Ja się swoją niestety długo nie nacieszyłam, mimo że akwarium w większości mam przykryte to pierwszej nocy po wpuszczeniu wycelowała w wolną przestrzeń powietrzną i noc spędziła na podłodze pod akwarium :googleye oczywiście rano był już z niej rybi chips :cursin


zasadniczo są dwa uda: albo się uda, albo się nie uda...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Edek Przybysz :

Ja polecam Valenciennea puelrais fajnie przesiewa piasek ale nie rozwala go po calym zbiorniku

Szukałam właśnie informacji na temat tych babek ale i jedna i druga rozsiewa piach tak samo.(z informacji,które znalazłam)

Stopień "szkodliwości zależy od granulacji piasku, układu skał i obecności innych ryb, a pewnie i od charakteru danego osobnika.

Jesli ktoś miał te rybki i może porównać zachowanie osobników tego samego lub tych dwóch gatunków to jestem ciekawa, bo przykład jednej rybki nie świadczy o regule


 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam 2 sztuki i jak narazie to kazda siedzi w jednym koncie i przesiewa tylko to co ma pod skalami,moze dla tego ze jest u mnie troche za duzo ryb i sie boja wyplywac na dalsza czesc zbiornika


OW 800l+sump240l,BK250,obiegowa RD6500,cyrkulacja 3*6105,profilux,oswietlenie 3 sztuki

Pacific Sun 120W Master,Kalkreaktor,a gratow to jeszcze wiecej co nie potrzebuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
vitekzawada :

ja mam 2 sztuki i jak narazie to kazda siedzi w jednym koncie i przesiewa tylko to co ma pod skalami,moze dla tego ze jest u mnie troche za duzo ryb i sie boja wyplywac na dalsza czesc zbiornika

hmm mam dokładnie tak samo niedawno kupiłem 1szt i tez tylko pod skałami siedzi .


Akwa 375l + sump 126l Odpieniacz ATI - Bubble Master 200,Lampa ATI Power Module T5 4x 80W ,Cyrkulacja pompy Tunze 6060-6080,Tunze -Nano Wavebox + Gł QuiteOne-4000l,GroTech - TEC III NG - dozownik.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moja pływa po całym zbiorniku i kopie gdzie się da :googleye Kilka miesięcy temu, kiedy ją kupiłem, też sprawiała małe problemy:) To zakopała grzybki, to coś innego... Co chwile musiałem wyjmować coś spod piachu, nie wspominając o zmętnieniu wody. Do chwili obecnej musiała chyba "wykopać" cały brud z piachu, bo już nie pływa żaden syf w wodzie i zmętnienie minęło, a sama ryba podpływa czasami w górę na skałki i tam szuka "śmieci" :tongues Od jakiegoś czasu (około 2 miesięcy) upodobała sobie jedną, pod która śpi. Wieczorami zakopuje ją tak, ze nie widać wejścia. Kiedy jest już gotowa do snu, przebija się przez piasek z duża prędkością, tak że wejście nadal pozostaje zasypane i go nie widać. Rano odkopuje skałkę i tak dzień w dzień :waving Teraz nie zakopuje już nic leżącego na piasku, tylko kopie dookoła. Pocieszna rybka:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mialem obie babki rownoczesnie Strigate i Puelrais.Ta pierwsza to byl demon brala piach do pyska i rozsiewala po calym akwarium natomiast Puelaris spokojnie przesiewala przy dnie.Ale obie wyladowaly na podlodze. Nie mialem wtedy zadnej obudowy wokol akwarium


Akwarium 360l sump 120l oświetlenie 2 X 150W HQI + 2 X 54W actynika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Po wielu probach zlapania tych diablow poddalem sie, one się chowają jak tylko zbliżam się do akwa . . .

W sobotę wyciągam całą skałę i wtedy nie będą miały szans - no i mam tu pytanie -> czy skale albo mieszkańcom tej skały nic się nie stanie jak ich wyciągne na ok 5 minut z wody !??!?!

pozdr


Eheim Incpiria 400 ( 130x55x65 optiwhite + sump 58x43x40cm - ok 420 litrów w obiegu)

2 x Aquatlantis LED 70 W ( Marine and Reef i Marine Blue ) zmiana na Maxspect RSX 300 ( 03.01.2018)

odpieniacz: Deltec SC 1456

cyrkulacja : 2 x Tunze 6055

obieg : Eheim Compact+ 3000

start 24.05.16

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nic sie nie stanie.


pozdrawiam Mateusz

_____________________________________________________________________

140l z panelem, Kessil 360W, Tunze 9012

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok dzieki


Eheim Incpiria 400 ( 130x55x65 optiwhite + sump 58x43x40cm - ok 420 litrów w obiegu)

2 x Aquatlantis LED 70 W ( Marine and Reef i Marine Blue ) zmiana na Maxspect RSX 300 ( 03.01.2018)

odpieniacz: Deltec SC 1456

cyrkulacja : 2 x Tunze 6055

obieg : Eheim Compact+ 3000

start 24.05.16

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tylko potem jak ja wsadziśz spowrotem to nie pokręć coby powietrze z niej całe uszło i bedzie git

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

możesz jaśniej? to ma pokręcic czy nie aby to powietrze uszło?


Eheim Incpiria 400 ( 130x55x65 optiwhite + sump 58x43x40cm - ok 420 litrów w obiegu)

2 x Aquatlantis LED 70 W ( Marine and Reef i Marine Blue ) zmiana na Maxspect RSX 300 ( 03.01.2018)

odpieniacz: Deltec SC 1456

cyrkulacja : 2 x Tunze 6055

obieg : Eheim Compact+ 3000

start 24.05.16

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

autorowi chyba chodzilo zebys skalkami tak pomanipulowal zeby wszystkie babaelki powietrza usunac :)


pozdrawiam Mateusz

_____________________________________________________________________

140l z panelem, Kessil 360W, Tunze 9012

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no i tak wlasnie zrobilem, w sobote dwie strigaty zostaly eksmitowane . . .


Eheim Incpiria 400 ( 130x55x65 optiwhite + sump 58x43x40cm - ok 420 litrów w obiegu)

2 x Aquatlantis LED 70 W ( Marine and Reef i Marine Blue ) zmiana na Maxspect RSX 300 ( 03.01.2018)

odpieniacz: Deltec SC 1456

cyrkulacja : 2 x Tunze 6055

obieg : Eheim Compact+ 3000

start 24.05.16

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.