Skocz do zawartości
karolek ss

Pomoc w cyrkulacji!?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Posiadam akwarium 100 L o wymiarach 60x40x45 i mam problem z doborem pompy cyrkulacyjnej tzn. czytałem, że takich pomp powinno być minimum dwie?, chcę kupić hydor Koralia 3 lub 4 jedną z nich ponieważ, będę miał za dużo sprzętu na widoku a myślę o założeniu akwarium składającym się z samych korali miękkich no i ze dwie rybki do tego. proszę was o radę i pomoc.

Z góry dzięki

pozdrawiam


reef max

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w takim razie 3 ci wystarczy

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

elvis19 mnie sie wydaje że chodzi o koralie 3 a nie 3 pompki cyrkulacyjne


New project 75×60×60

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lepiej kup mniejsze, ale za to dwie. Przy jednej ciężko Ci będzie uniknąć martwych stref, a to może przysporzyć poważnych problemów, sam mam dwie cyrkulacyjne i miałem na początku problem z cyrkulacją przy dnie - glony pojawiały się na piasku, po przestawieniu cyrkulacji problem zniknął.


90x50x50, sump 60l, 150W HQI Reeflux 12000K, 39W ATI Blue Plus, 39W ATI Purple Plus

Odpieniacz Sebastek Cone z AquaBee 2000/1, AquaBee 2000/1, JVP-101, JVP-102

1081983450.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja mam 2 pompy, z czego jedna uzywam do mieszania podmian, bo 2 pompy po 5000l/h w 250l akwarium to wg mnie za duzo, i nie sposob tego ustawic tak aby nie mielilo piachu. wg mnie jedna pompa 3-4 tysiace litrow w zupelnosci da rade w 100 litrowym baniaku, w do miekasow to juz wogole.


100x50x50. 250 litrow,sump 128 l. 150W HQI + 78W T5 actinic blue. odpieniacz AM Turboflotor 1000 BLUE, cyrkulacja 10000 l/h + obieg. skała (40kg) w wodzie od 21 marca 2009

KUPIE SZCZEPKI SPSOW - WARSZAWA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeważnie gdy mowa o cyrkulacji podaje się litraż i wymiary baniaka.Zazwyczaj są to zbiorniki typowe.

Jak się ma sprawa ze zbiornikiem nietypowym np. dł-130, szer-35, wys-40.

Pompy szerokostrumieniowe dają odczuwalny prąd wody na ok 50-70 cm.

Nawet przy dwóch pompach każda po przeciwnej stronie to będzie za mało, mimo że względem litrażu będzie dobrze.


Akwarium - aktualnie brak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
godeusz :

Pompy szerokostrumieniowe dają odczuwalny prąd wody na ok 50-70 cm.

Nawet przy dwóch pompach każda po przeciwnej stronie to będzie za mało, mimo że względem litrażu będzie dobrze.

i dla tego właśnie proponuję dwie pompy :googleye


90x50x50, sump 60l, 150W HQI Reeflux 12000K, 39W ATI Blue Plus, 39W ATI Purple Plus

Odpieniacz Sebastek Cone z AquaBee 2000/1, AquaBee 2000/1, JVP-101, JVP-102

1081983450.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dwie i to nie za wielkie

pozdrawiam


180 x 60 x 60, cyrkulacja 1 x 12 000, 3 x 6 000, otpieniacz ATK, cyrkulacja aiwaki 2500 L/h, oświetlenie 2 x 250 W HQI

+ niebieskie 2 x 54 + LED

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pozwole sobie podpiac sie pod topic.

Planuje wlasnie start baniaka 80x35x35 z panelem (juz wstepnie zalany) gdzie z dwu stron beda pompy Koralia Nano + pompa obiegowa z wylotem skierowanym za skaly. Dolozyc na koncu deszczownie skierowana w gore?


dsc0711b.th.jpg

Delta 72x72x50; LED Cree by Tomasz; Hydor Slim-Skim; 2x6055 + multi

Znajdziesz mnie rowniez na: http://www.bractwo-s...forum/index.php

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a wg mnie 2 pompy sie sprawdza tylko wtedy gdy beda skierowane w jedna strone. jak skierujesz je naprzeciw siebie to strumienie beda sie o siebie jakby odbijac i zakrecac ku dnie i wyplukiwac piach.


100x50x50. 250 litrow,sump 128 l. 150W HQI + 78W T5 actinic blue. odpieniacz AM Turboflotor 1000 BLUE, cyrkulacja 10000 l/h + obieg. skała (40kg) w wodzie od 21 marca 2009

KUPIE SZCZEPKI SPSOW - WARSZAWA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przeciez mozne te 2 pompy ustawic na roznych wysokosciach i nie beda sie zderzaly strumienie, zreszta takie zawirowanie przy zderzeniu daje raczej dobry efekt zmiennego przeplywu.


pozdrawiam Mateusz

_____________________________________________________________________

140l z panelem, Kessil 360W, Tunze 9012

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w kwestii akwa 85x85x35 to jestem w trakcie stawiania podobnego zbiornika 80x35x40 i jako cyrkulacja bezdie odpowiadac jak na razie 1xJVP 101 i obiegówka 2000L\H, która bedzie tloczyla wode z panelu do akwa. wylot bedzie ustawiony tak ok 10cm od dna z tylu za skalami, natomiast JVP bedzie dmuchac blizej powierzchni.


112L(80x35x40)

----

LR - 10kg, LS - 10kg, oświetlenie - 57W (w trakcie modernizaji), Miniflotor, Cyrkulacja 3500L/h

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
witul :

a wg mnie 2 pompy sie sprawdza tylko wtedy gdy beda skierowane w jedna strone. jak skierujesz je naprzeciw siebie to strumienie beda sie o siebie jakby odbijac i zakrecac ku dnie i wyplukiwac piach.

Odpalilem wczoraj zbiorniczek j.w. i w ramach eksperymentu dalem Koralie na ten sam bok co wyplyw z panela i szybko przekladalem ja na przeciwlegla scianke, bo pod ta, na ktorej wisiala panowala kompletna flauta. Wiec moim zdaniem - "Nie robcie tego w domu" :googleye


dsc0711b.th.jpg

Delta 72x72x50; LED Cree by Tomasz; Hydor Slim-Skim; 2x6055 + multi

Znajdziesz mnie rowniez na: http://www.bractwo-s...forum/index.php

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.