Skocz do zawartości
BarmanQ

Witam forumowiczow i prosze o pomoc

Rekomendowane odpowiedzi

Na poczatek chcialbym przywitac wszystkich forumowiczow. Wiec witam :)

Od 2 tygodni jestem szczesliwym posiadaczek czegos co mozna nazwac wstepem do akwarium morskiego :)

Jest to akwarium o pojemnosci 112l.

Oswietlenie narazie tylko 2 x 20W SunGlo + PowerGlo, ale nie zamierzam narazie nic trzymac oprocz kilku ukwialow wiec mam nadzieje ze narazie starczy.

Odpieniacz WeiPro 2012 na pompie Hailea 6830, ktora miala robic za obiegowa, ale ze sumpa narazie nie posiadam wiec jest podlaczona do odpieniacza, ale nie sprawdza sie wiec musze kupic OR 3500 (jakies sugestie?? moze inna??)

Cyrkulacja to Koralia 3 i koralia 1 i narazie chyba jest ok. Chyba.

Co do sumpa to mam nadzieje ze aktualne akwarium niedlugo bedzie robilo za sump do wiekszego akwa, ale nie wiem co moja zona jeszcze na to ;p

tyle o mnie ;p

teraz moj maly problem:

2 tygodnie temu zalalem baniak gotowa woda ze sklepu i kupielm zywa skale od goscia ktory likwidowal akwarium.

Ze skala przyszly do mnie kraby pustelniki Paguristes cadenati x 8szt ok 10szt turbo slimaczkow, malutka rozgwiazda ( ale jeszcze nie wiem jaka ;p wczoraj ja wypatrzylem :D) i 2 kraby: jeden misiowaty Pilumnus a drugi Eupilumnus.

A problem jest taki ze wczoraj po pracy znalazlem jednego pustelnika martwego bez muszli. Pomyslalem no nic zdarza sie :/ ale dzisiaj rano znalazlem nastepnego martwego bez muszli.

Pierwsze co pomyslalem to ze Eupilumnus je zjadl, no ale na goracym uczynku go nie przylapalem wiec pewnosci nie mam.

Drugie co pomyslalem, to ze spytam Was :D bardziej doswiadczeni koledzy i kolezanki mi pomoga :)

nie chcialbym "tak na wszelki wypadek" wywalac kraba bo mi go szkoda, no ale czekam na wasze opinie i sugestie.

z gory dziekuje :)

a oto akwarium:

<a  href=e030ac119d70c23f.jpg' alt='e030ac119d70c


112 litrów i baaardzo powoli sie rozwija :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jestes pewien ze to co znalazles to kraby, a nie ich wylinki? wygladaja naprawde bardzo podobnie :)


pozdrawiam Mateusz

_____________________________________________________________________

140l z panelem, Kessil 360W, Tunze 9012

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie no to byly juz duze kraby do polowy zjedzone od tylu. Zostala tylko praktycznie sama glowa i szczypce.

No i sie nie ruszaly :/


112 litrów i baaardzo powoli sie rozwija :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja stawiam na wylinke, bo tak ona wygląda:)


225l+54l Sump.

Odpieniacz: Mini Bubble King 160(DIY)

Światło: 150W HQI+2x39w t5.

Automatyczna dolewka Aqua-Trend.

Cyrkulacja: Tunze 6045+Nanoprop 5000.

Obieg: NJ2300.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dobra o tym nie pomyslalem. No to jak wroce do domu to przelicze kraby.

Dzieki wielkie za pomoc, troszke mnie uspokoiliscie :)


112 litrów i baaardzo powoli sie rozwija :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poczekaj z dzien lub dwa, jesli bedzie ci wciaz brakowalo krabow to mozesz zaczac cos podejrzewac, chociaz ja tez sklanialbym sie do tego, ze byly to wylinki.

ps. jesli chcesz trzymac ukwialy, to wg mnie za slabe oswietlenie.

pozdrawiam

maciek


pozdrawiam

Maciek

Prawdziwy facet nie je miodu !... Prawdziwy facet żuje pszczoły! ! !

I pamiętaj....Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć Dieslem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No wiem ze slabe, ale i tak nadszarpnalem budzet wiec musze sie wstrzymac narazie :/

a mam narazie Actinia equina i jakos nie wyglada na smutna ;p mam zamiar jeszcze pare ich narwac ;p


112 litrów i baaardzo powoli sie rozwija :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.