Skocz do zawartości
Bioly

gloniska

Rekomendowane odpowiedzi

N03-O,PO4-O,O5 mieżone salifertem.Glony zielone nitkowate ciągle pokrywają coraz to nowe skały.Baniak ma 5 miesięcy.Nie wiem jak się ich pozbyć.Proszę bardziej doświadczonych o pomoc.


380l+100lsump,HQI2x250W+T5 2x54W,cyrkulacja30000,ATI BM200,Eheim 1262,Reaktor wapnia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

całe oświetlenie od 1 mies.nowe


380l+100lsump,HQI2x250W+T5 2x54W,cyrkulacja30000,ATI BM200,Eheim 1262,Reaktor wapnia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakie kH i pH?

Co z Mg i Ca, zgadza sie?


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

KH-8,0 ph-7,5 Mg i Ca nie mierzę mam tylko miękie


380l+100lsump,HQI2x250W+T5 2x54W,cyrkulacja30000,ATI BM200,Eheim 1262,Reaktor wapnia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moze po powolnym podniesieniu kH rowniez pH sie nieco podniesie? Jakies takie slabowite.


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a co możecie polecić do powolnego podniesienia KH


380l+100lsump,HQI2x250W+T5 2x54W,cyrkulacja30000,ATI BM200,Eheim 1262,Reaktor wapnia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

np bufor Kh?


pozdrawiam Mateusz

_____________________________________________________________________

140l z panelem, Kessil 360W, Tunze 9012

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

może konkretniej coś co stosujecie jakiej firmy bo naprawdę jest tego od groma a nie chciałbym żeby ktoś nawciskał mi badziewia.Acha chciałbym się jeszcze dowiedzieć o zagrożeniach związanych ze stosowaniem tych środków.Dzieki


380l+100lsump,HQI2x250W+T5 2x54W,cyrkulacja30000,ATI BM200,Eheim 1262,Reaktor wapnia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kent kh superbuffer. Podnosi ph do 8.3. Kh tak długo, aż nie przestaniesz go dodawać. Należy z tym trochę uważać bo nie jest wykresem liniowym ilość dodana do wartości kh. U mnie wychodziło żeby codziennie dodać 2 litry roztwóru. Pierwszego dnia kh podniosło się o pół stopnia, drugiego o ponad 1 a trzeciego nie całe dwa. Ph było już ok po 2 dniu. Dodalem więc ostatni, czwarty raz przy kh 9.4 i na drugi dzień test robiłem 3 razy. Zawsze pokazał ponad 14.5 :/

Także działa, tylko ostrożnie trzeba.

Pozdrawiam


Nadchodzi nowe... :lol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mialem podobnie, ale nabylem droga zakupu slimaki tectusy ale one sie nie sprawdzily, Salarias fasciatus doprowadzil do stanu w ktorym glonow nie przybywalo ale nadal byly zatem dokupilem mu do pomocy pokolca zoltego i teraz po 3 miesiacach widze ze glony sa w odwrocie a ja przed wydatkami na wiekszy baniak bo obecny jest dla szybko rosnacego pokolca za chwile bedzie za maly.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Bioly :

a co możecie polecić do powolnego podniesienia KH

...cos co ma mala ilosc boratow,gdyz duze ilosci boratow przeklamuja testy i mozesz znalezc sie na zlej drodze zawiezajac testom...z mojego doswiadczenia salifert KH wogole sie nie nadaje do mierzenia twardosci wody morskiej,chyba ze masz inny test np.TM (uwazam go za dokladniejszy w przypadku KH),wtedy mozesz sobie przekalkulowac i bedziesz wiedzial ze np.KH 11 to tak naprawde 8...ja uzywamgrotech carbonat pro...niestety nie znalazlem czy ma on duze ilosci boratow...nie jest napisany sklad...Pozdrawiam...

Zbiornik 75x80x29 cm. Deltec 600i DC, AI Hydra 26 HD, Maxspect Jump Gyre, polowka CP-25, Jecod 1200 DC...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na glony to mam suoer kosiarę dolabellę,a co do parametrów to jednorazowo użyłem superbufora Kenta.Obecnie Ph ok.8,2pomiar stały.KH-salifert10,5 TM-9,Zoolec-9


380l+100lsump,HQI2x250W+T5 2x54W,cyrkulacja30000,ATI BM200,Eheim 1262,Reaktor wapnia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.