Skocz do zawartości
jakus

180l - pomoc w doborze sprzętu

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Mam w planach założenie akwarium 180l 60x60x50wys. Pytanie moje dotyczy odpieniacza (jaki wybrać w dobrej cenie ale bez przesadnych oszczędności) oraz pomp cyrkulacyjnych (jakiej firmy, jakiej wydajności i ile?). Poza tym chciałbym Was jeszcze zapytać ile LR? Planowałem między 30 a 40kg tylko czy to się zmieści? Dodam że akwarium ma być rafowe a oświetlenie planowane to HQI 250W + 2x24W T5.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co so skaly, to raczej plaujesz o wiele za duzo, mysle ze 20kg bedzie dosc. Przy tak mocnym oswietleniu, pomysl nad chlodzeniem akwa, bo moze sie grzac. Odpieniacz np Deltec AP/APF600 - troche nadmiarowy, ale nie powinno to zaszkodzic, a solidny i trwaly. Cyrkulacja - poza pompa powrotna (zakladam ze bedzie sump) np 2x 3-5tys l/h

powodzenia :p


pozdrawiam Mateusz

_____________________________________________________________________

140l z panelem, Kessil 360W, Tunze 9012

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdzieś wyczytałem że skały powinno być około 20% ale może coś pokręciłem. Sump będzie i myślałem o podobnej pojemniści do akwa (tak ze 20% mniejszy). Oświetlenie będzie wisiało dość wysoko nad akwa a wyżej chciałbym zamontować system odprowadzania ciepła z oświetlenia i wilgoci do kanałów wętylacyjnych. Czy pompy cyrkulacyjne coralia nadają się do czegoś? Pytam bo miałbym do nich dostęp po hurtowych cenach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

wydaje mi sie, ze nawet dla sps-ow HQI 150W + 2 x 24W niebieskie by wystarczyly. Po co wieszac lampe wysoko i silniejsza ?

Na poczatek zobaczylbym, czy z 20 kg zywej skaly dasz rade cos ladnego ulozyc - mysle, ze tak.

Coralia , jak to Coralia, wolalbym Tunze.

Pozdrawiam


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mówiąc wysoko miałem na myśli jakieś 40-50cm nad krawędzią akwa żeby był dość łatwy dostęp. Wyczytałem w necie że bardziej wymagające potrzebują do 1,5W/l co przy 180l daje 270W.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.