Skocz do zawartości
UNSU

Techniki czyszczenia szyby

Rekomendowane odpowiedzi

Jak w temacie jak i czym czyścicie swoje szyby?

(mam nadzieje ze nie zainfantylnie:D) jakiej firmy czyściki polecacie? moze jakies patenty DIY?

ja z mojej strony zauważyłem że jak zaszybko czyszcze czyścikiem to moment ryski sie pojawiaja, a przy okazji odmulacie piach?

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ponieważ akwa mam z profilowaną szyba to czyszczę starą kartą kredytową :p idzie bardzo dobrze.


240L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

o i prosze jaki patent z chcecia sprubuje wyjdzie taniej niz ostrza kupowac:), tylko ja niemam karty kredytowej:(, moze być biblioteczna, albo dowód osobisty:D?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
UNSU :

o i prosze jaki patent z chcecia sprubuje wyjdzie taniej niz ostrza kupowac:), tylko ja niemam karty kredytowej:(, moze być biblioteczna, albo dowód osobisty:D?

Ważne co by było sztywne ale elastyczne :p Tak na poważnie to z tą kartą pomysł złapałem na jakimś forum o akwarystyce tam też człowiek miał profilowane akwa. Dodatkowy plus tej metody to jest możliwość wyjęcia glonów z akwa gdyż poprostu osiadają na karcie. Jak ostatnio skrobałem szyby to normalnie całe płaty jak jakaś folia dawały się wyjąć. Żaden syf nie został pływający w zbiorniku.


240L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie czyściki szyby porysowały więc stara szkoła po słodkowodnych jest najlepsza,używam ściereczek tkz zmywaków kuchennych są to takie gąbeczki po jednej,po drugiej str zielone usztywnienie-tym usztywnieniem do szyby naturalnie,nawet wapienne schodzą,karty kred.są tez dobre zimą do szyb ale samochodowych:clowning


Zaczynam od początku nie od zera .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To weź kawałek jakiejkolwiek szyby (nieporysowanej)i "wyczyść" ją tą zieloną stroną gąbki, a potem spójrz pod światło...

Pozdrawiam

seb


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nóż do tapet (same ostrze), czyscik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to zielone szmatki w uk nazywane screth, są przez nas w firmie używane do polerowania stopów chromowo-niklowych. Działa, więc właściwości ścierne ma. Jednak twardość szkła jest tak duża, że to naprawdę się trzeba mocno postarać, żeby zrobić widoczne rysy na szybie. Ja do gruntownego czyszczenia szyb używam plastikowej skrobaczki do szyb z tesco i żony :) kilka miłych słów i podziwiam jak szyby znów stają się idealnie przejżyste :p:P:)


Nadchodzi nowe... :lol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z kol.seb.Ja swoje szyby porysowałem taką gąbką:cursin.Teraz czyszczę starą kartą kredytową.


90*50*50,sump96l,30kg LR,Deltec AP600,Eheim 1250 obiegowa,cyrkulacja Marea 3200 i koralia evolution 4000,oświetlenie DIY 6*39W,Lajon112,dolewka SP 300,filtr przepływowy diy na absorber fosforanów i węgiel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

stosuje to od lat w akwa i od zawsze w kuchni i szklanek nie mam porysowanych ale co komu pasuje:bump1


Zaczynam od początku nie od zera .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.