Skocz do zawartości
bohen

Identyfikacja kraba

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, z góry mówię że jestem początkującym akwarystą morskim:) postanowiłem założyć 27L akwarium, zakupilem podkład, żywą skałę,no i wode spuściłem od znajomego co zajmuje się już jakiś czas akwarystyką morską. dostałem 3 małe korale, też nie jestem w stanie ich zidentyfikować, ale nie w tym rzecz. Zakupiłem również kraba widocznego na zdjęciu i zauważyłem że już zabrał się za jednego korala. na zdjęciu widać jak do wcina. prosze o pomoc czy zacząć go czymś karmić czy on gustuje w koralach?? 4140-qqq.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten krab to wygląda na Platypodiella spectabilis. Zerknij na stronę: link


240L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no wygląda że to on, piszą że nie jest agresywny ani nic, a u mnie ciachnął sobie kawał korala, chyba będe musiał kupić jakiś pokarm dla niego:P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proponuje poczytać może gdzieś na angielskich stronach o nim. No chyba, że trafił ci się oportunista lubiący korale zamiast glonów :p


240L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zobaczymy jak sie będzie dalej toczył los w akwarium, narazie to jest tylko on i 3 małe korale więc ewentualne ubytki będzie widać:p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakbyś chciał się go pozbyć to chętnie przyjmę:p

P.S.: nie pracujesz przypadkiem w sklepie zoologicznym w c.h. Panorama w Poznaniu?


225l+54l Sump.

Odpieniacz: Mini Bubble King 160(DIY)

Światło: 150W HQI+2x39w t5.

Automatyczna dolewka Aqua-Trend.

Cyrkulacja: Tunze 6045+Nanoprop 5000.

Obieg: NJ2300.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak pracuję, witam i co zakupiłeś nowe akwarium??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak ale tylko na chwilę:p Tu masz linka do topica z moja mala katastrofa: http://www.nano-reef.pl/forums.php?m=posts&q=22873&n=last#bottom :)


225l+54l Sump.

Odpieniacz: Mini Bubble King 160(DIY)

Światło: 150W HQI+2x39w t5.

Automatyczna dolewka Aqua-Trend.

Cyrkulacja: Tunze 6045+Nanoprop 5000.

Obieg: NJ2300.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kurcze jednak ten krab wcina forale, dziś został przyłapany, sfotografowany i sfilmowany na gorącym uczynku. Może powinienem go czymś nakarmić, u mnie jest zaledwie 3 dni ale nie wiadomo czy w sklepie był karmiony i może dlatego wcina korale?? jaki pokarm najlepiej dla jednego kraba kupić??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myśle, że filet rybny to dobry pomysł:p


225l+54l Sump.

Odpieniacz: Mini Bubble King 160(DIY)

Światło: 150W HQI+2x39w t5.

Automatyczna dolewka Aqua-Trend.

Cyrkulacja: Tunze 6045+Nanoprop 5000.

Obieg: NJ2300.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeżeli chodzi o ryby to nie problem wkońcu pracuję w sklepie zoologicznym, tylko w jakich rybkach może gustować krab, i boje się że jak on jej nie zje to popsuje sobie parametry wody, jutro jade do aqua medica więc pewnie zakupię mu kilka nowych przekąsek w postaci jakiś korali lub ukwiałów, no i może dokupie mu jakiegos sąsiada

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O a o której będziesz bo ja tez się wybieram:)

zastanów się czy lepiej mieć kraba co zjada korale czy ładna rafe.. Jeśli wybierzesz kraba to karm go np mrozona panga, lub krewetkami koktajlowymi ja tym karmie modliche:)


225l+54l Sump.

Odpieniacz: Mini Bubble King 160(DIY)

Światło: 150W HQI+2x39w t5.

Automatyczna dolewka Aqua-Trend.

Cyrkulacja: Tunze 6045+Nanoprop 5000.

Obieg: NJ2300.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja w aqua medicu będe koło 10, no bede musiał kupić krabowi jakies jedzonko, ale jaką mam pewnośc że on będzie jadał pangę albo krewetki a nie korale? pociął mi korala i teraz pływa mi sporo małych białych kuleczek, wielkości może rozwielitki, co to może być, to są zarodniki korali czy jakieś inne badziewie??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.