Skocz do zawartości
Roman Rożek

PRZYKRA WIADOMOŚĆ

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Niestety każdy z nas nie chciałby doczekać takiej chwili ale niestety mnie to dopadło po siedmiu latach obcowania z akwarystyką morską moje akwarium umarło. Stało się to prawdopodobnie między piątkiem godz.17 a niedzielą godz.22 podczas mojego wyjazdu, przyczyna praktycznie nieznana, prawdopodnie spięcie lub brak dostawy energii, sprzęt nie działał. Widok niestety tragiczny 5 letnie ryby (helmon, białobrody, xanturium, amphipriony, krewetka) nie przeżyły, nie przyżyły również wszystkie SPS , w dobrej kondyncji pozostały tylko LPS.

W piątek przed wyjazdem podjąłem decyzję aby "pochwalić" się swoimi podopiecznymi po przyjeździe, postanowiłem po 4 latach wrzucić zdjęcia na forum, chciałem tym samym pokazać niektórym osobom że ich porady nie poszły na marne nietety nie będzie mi to dane:(.

Na dzień dzisiejszy nie podejmę się odtworzenia akwarium morskiego moja psychika siadła, w związku z tym chcę sprzedać wszystko (no może oprócz paru rzeczy, może kiedyś...)

a więc do sprzedaży będzie

-akwarium 110x60x60

-sump

-hydraulika

-stelaż

-lampa 6x39 (ATI nowa) i 8x39(Blau roczna)

- pompa główna 4075 (o ile działa)

- pompy cyrkulacyjne 1x6100 z eletroniką, 1x6060, 1x4500 nanostream

- odpieniacz ATI Buble Master 250 z nowymi wirnikami (które rewelacyjne wpłynęły na prace odpieniacze)

- od 40-50 kg żywej skały

- około 50 kg piasku (DSB)

całość można zobaczyć w moim dzienniku jak startowałem, przez prawie 5 lat zbiornik i system od tamtej pory został poddany różnym modernizacjom.

http://www.nano-reef.pl/page.php?id=217

to narazie, chciałem tutaj uprzedzić że ze względu na sytuację respektuje tylko i wyłącznie odbiór OSOBISTY - Bytom!.

Ceny umowne , podaję kontakt telefoniczny, na posty będe wstanie odpowiedzieć dopiero jutro od godz. 7.00, więc proszę dzwonić 507000668 - Roman

P.S podczas pisania posta otrzymałem telefon więc jest pierwszy zainteresowany , ale i tak wybiorę najlepszą ofertę.

Pozdrawiam


gdzie jest nemo ? www.republika.pl/akwariummorskie/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Romanie bardzo mi przykro:(

Podaj proszę ceny, choćby orientacyjne.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przykra sprawa, jak tyle lat ciężkiej pracy idzie w diabły z przyczyn od nas niezależnych.

Życzę uspokojenia ducha i szybkiego powrotu.

pozdrawiam

maciek


pozdrawiam

Maciek

Prawdziwy facet nie je miodu !... Prawdziwy facet żuje pszczoły! ! !

I pamiętaj....Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć Dieslem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej.

Szczerze wspólczuję :p

Może poczekaj trochę ze sprzedażą,opadmą emocje i znów będziesz miał ochotę na morszczyznę...

pozdrawiam Marek


500 L. sps'y + 1200 L.szczepkowe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zrob fotki i podaj dostawcow energii do sadu.... niech bula. tylko problem bo sady w Polsce sa do du.......

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

WITAM, SMUTNA WIADOMOŚĆ ;/ mysle ze powinienes poczekac i troche ochłonąć sprzetowi to niezaszkodzi a Ty moze niepopełnisz błędu, podać do sądu można ciekawe jak to by wyglądało(sory zawodowe zboczenie:)) szkoda ze nieubezpieczone było akwa.

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Roman, tak jak mowi bikwalker, moze odczekaj chwile ze sprzedaza... Czlowiek w nerwach czesto podejmuje pochopne decyzje, ktorych pozniej zaluje. Przykro mi z powodu Twojego akwarium i szczerze wspolczuje.

Pozdrawiam,

Marcin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

o kurcze :p

słuchaj ale to jest możliwość założenia nowego baniaka....a nic tak nie bawi jak zakładanie akwa :)


na razie 50 l żeby nie wypaść z obiegu :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Eeee, Roman. Ty sie zalamujesz? Niemozliwe! Daj sobie z tydzien na otrzasniecie, a potem stworz nowy pomysl. Ty zawsze miales do tego dryg. Ja od roku prawie po zmianie zbiornika borykam sie z glonami i wreszcie jestem bliski zakonczenia walki. Przywloklem sobie chorobe wraz z bialobrodym i tez ze stratami wyszedlem. Nie dam sie. Bede mial piekny zbiornik jak kiedys moja 250-tka.

A teraz Roman wez skrzynke browara i w spokoju sobie przypomnij, co sie czuje przy zakladaniu zbiornika i zaloz go od nowa.

pozdrowienia

Pawel

P.S. Przepraszam za brak polskich znakow, ale mecze sie na niemieckiej klawiaturze z ich systemem.


500 litrów 140x60x60 działa od 02.09.2008 r. + sump 105x48x36, AM OR 3500, cyrkulacja 2 x Tunze 6100 + 1 x Tunze 6105 z multikontrolerem + 1 x Jebao WP-40 do falowania, Bubble Magus 250s, lampa 2x120W led,LR ok. 70 kg, LS 45 kg, ARM od mufti, balling i podmiany co tydzień ok. 8%, sól AF, dozowane 2 ml ABCM codziennie, zależnie od obserwacji co tydzień lub dwa Prodibio BioDigest i Bioptim

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z walkerem, poczekaj , ochłoniesz lekko i zacznij na nowo. Myslę, że nie brak tu osób (kolegów) którzy pomoga z założeniem akwa. Przykro , że straciłeś tyle - na pewno nie jest łatwo, ale głowa do góry z Twoim doświadczeniem , za pół roku pokażesz piękne zdjęcia akwa. Szkoda aby taki fachowiec przestał zajmowac się tak fajnym hobby.

Pozdrawiam Grzegorz


Akwa ....... zł, osprzęt ...... zł, skała i życie ........ zł, uśmiech mojego dziecka co rano przy akwa BEZCENNE.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

również zgadzam się z poprzednikami, poczekaj chwilę i wtedy postanowisz co dalej , naprawde współczuje Ci :p


akwarium 375l. , sump 126l.

Pozdrawiam Damian Dombrowski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Romku nie zalamuj sie mi tez padaly korale jak muchy padlo mi wsumie 40 espesow w tym akra 40x40cm i co postanowilem jeszcze raz zrobic od nowa i poszlo teraz jest mistrzostwo i idzie dobrze zycze powrotu do naszego HOOBI pozdrawiam serdecznie


180x60x60 SPS PROJECT 26-04-2009 BioPelletes 08-03-2010

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyrazy wspolczucia.

Ale nie rob tego bledu, nie sprzedawaj sprzetu. Odloz do piwnicy nawet na 2-3 lata, chec ci i tak szybciej wroci niz po takim czasie. Bedziesz zalowal...


380l FOWLR sie robi, beda rybki...

190l kosteczka, na ledach, pare rybek, same lps i zoaski, sprobuje to zrobic jak nalezy tym razem...

link do kostki: http://nano-reef.pl/...ow/#entry656361

link do FOWLR: http://nano-reef.pl/topic/91587-380l-fowlr-nie-ma-jak-rybki/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To przykre .Moim zdaniem jesli w gre nie wchodzą WZGLĘDY EKONOMICZNE to sprzedaj wszystko a jeśli zaczniesz od nowa a myśle że tak to kupisz nowy sprzęt bo to nowe akwa będzie większe albo mniejsze to pompa za silna to lampa za mała itp. itd. no i co nowe to nowe. Nie załamuj się ,z akwarystyki morskiej nie wyrasta się jak z podkoszulki po starszym bracie , jak raz tego liznołeś to prędzej czy póżniej chęc na lizanie wróci .Powodzenia.

Robert.M.

Ps. czekam na nowy baniaczek.


Akwa.125x55x60 + sump 80x40x40 , Maxspect 2x120w 16000k , obieg Eheim Compact +3000 , odp. diy ala ATI 200 , cyr. 4 x Tunze 6055 na Multi. 7095 , Dastaco II ala DiTus ,AquaRoche ZERO LR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:(Wczoraj wieczorem jak Roman domnie zadzwonił i podesłał mi dwie fotki co sie stało z jego akwa i rybciami normalnie spac nie mogłem .


Akwa 375l + sump 126l Odpieniacz ATI - Bubble Master 200,Lampa ATI Power Module T5 4x 80W ,Cyrkulacja pompy Tunze 6060-6080,Tunze -Nano Wavebox + Gł QuiteOne-4000l,GroTech - TEC III NG - dozownik.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Priv.


Akwa 375l + sump 126l Odpieniacz ATI - Bubble Master 200,Lampa ATI Power Module T5 4x 80W ,Cyrkulacja pompy Tunze 6060-6080,Tunze -Nano Wavebox + Gł QuiteOne-4000l,GroTech - TEC III NG - dozownik.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Na początku podziękowania wszystkim za "pamięć" - cholera zrobiło się jak na pogrzebie, skoro jest pogrzeb będzie też stypa na która wszystkich zapraszam po prostu pokaże zdjęcia z czasów jak funkcjonował zbiornik, ale to potrwa bo mam narazie co sprzątać.

Jeśli chodzi o sprzedaż to słusznie zostałem poinformowany o wklejeniu cen, więc narazie to co przychodzi mi do głowy to cena sklepowa - 50% (nie dotyczy nowej lampy ATI tutaj cena sklepowa -20%, zapomniałem dodać że lampa jest wyposażona w 6 nowych T5 więc podobnie cena sklepowa -20%), co do akwarium, sumpa, stelaża muszę się zastanowić ile można dostać lub będę czekał na sugestie.

Teraz informacja bieżąca:

-skała sprzedana

-odpieniacz zarezerwowany

Dziękuję za zainteresowanie sprzedażą zaraz udzielę odpowiedzi na priv osobom które napisały do mnie, a osoby które dzwoniły do mnie proszę o ponowny kontakt nie wszystko zapamietałem wczoraj więc przepraszam, działam jeszcze w szoku a że jest takie powiedzenie że "nieszczęcia chodzą parami" to wczoraj zabrali jeszcze mojego ojca do szpitala (serce).

i na koniec w głowie powstają nowe wymiary zbiornika..........

Pozdrawiam


gdzie jest nemo ? www.republika.pl/akwariummorskie/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Współczuje, tym bardziej że będąc w niedziele u Maćka (Kiflu) mówił że jak będę u niego następnym razem to wpadniemy do Romana to zobaczysz za***isty zbiornik, niestety już nie zobacze :p Naprawde można się załamać po takiej tragedi, ale wydaje mi się że prędzej czy później wrócisz do akwarystyki naa 100% :) głowa do góry.

Ps. Też czekam na nowy baniaczek


...jeszcze tu wróce...

Pozdrawiam Mariusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja tez mialem awarie podczas tegorocznych wakacji!!!! pekl mi zbiornik!! ryby mi padly sasiadka zalana a mie krew zalewala i 1500zl znow do sklepow poszlo wiec wiem jak to jest ! ale i tak ci wspolczuje i powodzenia w dalszych dzialaniach bo mysle ze jakies beda!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.