Skocz do zawartości
lukaszmozdzen

Co polecacie do baniaka 240l

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Akwa sobie dojrzewa w najlepsze, a ja się tak powoli zastanawiam nad przyszłą obsadą. Miałem w głowie taką:

1 Partia

- Amphirion oceallaris - 2

- Chromis artipectoralis - 2

- Lysmata amboinensis - 3

- Lysmata wurdemanni

- Cryptocentrus cinctus

- Electric Blue Hermit Crab - 4 & Calcinus elegans - 2

2 Partia

- Zebrasoma Flavescens

3 Partia

- Paracanthurus Hepatus

Partie znaczy się kolejność wpuszczania do akwarium. Ta "planowana obsada" nie jest jak najbardziej kompletna. Tak tylko na żywca z głowy wzięta :D

Na niedawnym wątku użytkownika @Pama nt. zebrasomy i hepatusa w 240l wyczytałem że te dwa gatunki to mogą mieć za mało miejsca jak na mój baniaczek. Z drugiej strony bodajże kiedyś u kogoś widziałem ten zestaw w tej wielkości akwa (nie wiem czy to nie był Tom (z niemiec)) w odległych czasach.

Proszę o wszelkie porady co do takiego baniaczka może wejść, jaka kombinacja ilości i np. cele. Akwarium miłe dla oka, ale niedokońca kolorowe i słodkie jak "Barbie" czy "Gdzie jest Nemo". Swoją drogą jeśli chodzi o błazenki to raczej kierował będę sie przy ciemniejszej wersji (kurcze, nie wiem które to Amphiriony dokładnie są).

Za wszelkie porady jak i krytykę serdecznie dziękuję :D


240l (120x40x50)

2 x Tunze Nanostream 6045 - 9000 l/h + Koralia 1 - 1500 l/h + Koralia 2 - 2300 l/h + Obiegowa AM Ocean Runner 3500 - 3500 l/h = 14950 l/h

4 x 54W T5 (2x Arcadia Marine Blue + 2x Arcadia Marine White),odpieniacz TMC V2 1000, autodolewka Niveaumat SP3000

Sump 72l

30kg LR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja wpuszczalem zoltka i hepatusa razem do akwa 300 l i razem plywaja po roku dalemwiekszego bialobrodego.

walki byly ale juz jest spokoj i widac ze bialobrody dominuje choc zoltek staje do niego okoniem.

pozdrawiam

darek

a zeby niebylo ze takie rybcie w 300 l kupowalem je jako malenstwa-jedynie bialobordy byj wiekszy.


od 17 wrzesnia 2009 akwarium zlikwidowane...ale kiedys wroce...:-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli mam rozumieć, że ostatecznie mogą być, najlepiej wpuszczać razem i gdy są małe jeszcze.

Coś nt. reszty obsady? Coś byście usunęli lub dodali? Co macie w swoich baniakach :D


240l (120x40x50)

2 x Tunze Nanostream 6045 - 9000 l/h + Koralia 1 - 1500 l/h + Koralia 2 - 2300 l/h + Obiegowa AM Ocean Runner 3500 - 3500 l/h = 14950 l/h

4 x 54W T5 (2x Arcadia Marine Blue + 2x Arcadia Marine White),odpieniacz TMC V2 1000, autodolewka Niveaumat SP3000

Sump 72l

30kg LR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nic?


240l (120x40x50)

2 x Tunze Nanostream 6045 - 9000 l/h + Koralia 1 - 1500 l/h + Koralia 2 - 2300 l/h + Obiegowa AM Ocean Runner 3500 - 3500 l/h = 14950 l/h

4 x 54W T5 (2x Arcadia Marine Blue + 2x Arcadia Marine White),odpieniacz TMC V2 1000, autodolewka Niveaumat SP3000

Sump 72l

30kg LR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, może jakiegoś wargatka? np. hexatenia albo magnifice a no i ja bym salariasa polecał super rybka można jeszcze o mandarynie pomyśleć

pozdro Jacek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co Wy teraz na taką opcję:

1 Partia

- Amphirion oceallaris - 2

- Chromis artipectoralis - 2

- Lysmata amboinensis - 3

- Lysmata wurdemanni

- Cryptocentrus cinctus

- Electric Blue Hermit Crab - 4 & Calcinus elegans - 2

- Salarias fasciatus

- Nemateleotris magnifica

2 Partia

-pseudocheilinus hexetania

3 Partia

- Zebrasoma Flavescens

Coś dodać, coś usunąć? Jakie ślimaki i ile? Mam jednego Nassariusa Vibex i Morula Uva (przyszły ze skałą)


240l (120x40x50)

2 x Tunze Nanostream 6045 - 9000 l/h + Koralia 1 - 1500 l/h + Koralia 2 - 2300 l/h + Obiegowa AM Ocean Runner 3500 - 3500 l/h = 14950 l/h

4 x 54W T5 (2x Arcadia Marine Blue + 2x Arcadia Marine White),odpieniacz TMC V2 1000, autodolewka Niveaumat SP3000

Sump 72l

30kg LR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.