Skocz do zawartości
domat

Wielkość śrubunków, rodzaj komina

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

1.Jaką dać najlepiej wielkość śrubunków do zbiornika 80x40x45, sump jest jeszcze w planowaniu ale będzie on miał około 100l pojemności?

W kominie będzie spływ rezerwa i powrót.

Planowana pompa główna to aquabee 2000

2. Jaki naj lepiej zrobić komin? trójkątny prostokątny?

3. Czym czyścić zbiornik z glonów wapiennych? obiło mi się o uszy że octem ale czy można nim "jeździć" po silikonie bez wpływu na niego?


Pozdrawiam domat,

Było kilka ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Ja do swoich 200L (100x50x40)(sump 112L) będę dawał spływ i rewizje na 25mm i powrót na 20mm (pompa AquaBee 2000 lub AM OR2500).

2. Właśnie zamierzam zrobić u siebie trójkątny (18x18, grzebień 25cm). Myślę, że taki jest mniej widoczny i zajmuje mniej miejsca. Poza tym nie trzeba kombinować z cyrkulacją.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a 20mm to jest pod śrubunki 1/2 cala a 25mm pod 3/4 cala dobrze rozumiem?


Pozdrawiam domat,

Było kilka ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedź oraz prosił bym o odpowiedź na jeszcze 1 pytanie:

3. Czym czyścić zbiornik z glonów wapiennych? obiło mi się o uszy że octem ale czy można nim "jeździć" po silikonie bez wpływu na niego?


Pozdrawiam domat,

Było kilka ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie, bo glony wapienne pozostały głównie w obrębie silikonu, i nie wiem czy to ruszać czy zostawić, oraz mam do ciebie jeszcze pytanie w jakim celu powrót dajesz 1/2 a nie 3/4? ma to jakieś plusy czy po prostu poprzez oszczędność miejsca w kominie?


Pozdrawiam domat,

Było kilka ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powrót będzie poza kominem, więc miejsce i tak zaoszczędzone. Robię na 1/2", ponieważ tak zaleca producent pompy (mniej pompa się musi męczyć z podnoszeniem wody.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.