Skocz do zawartości
domat

Pompy obiegowe w zbiorniku 144l

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Serdecznie,

Proszę o podpowiedź jaka będzie odpowiednia cyrkulacja do zbiornika 80x40x45h 144l.

Pompa główna to będzie aquabee 2000 bądź or 2500.

Pompy obiegowe będą to prawdopodobnie JVP tylko nie wiem jakie myślałem o 2x5000l bądź 5000l i 3000l.

Jak radzicie?

Pozdrawiam


Pozdrawiam domat,

Było kilka ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cyrkulacja to chyba najbardziej mistyczna i tajemnicza dziedzina :D nie ma recepty, nie ma dobrych i rewelacyjnych rad. Wszystko zalezy od ilosci i ulozenia skaly oraz docelowych mieszkancow zbiornika. Nie liczac powrotu z sumpa optymalne wydaje sie dobranie pomp o przeplywie x15 objetosci zbiornika dla miekkich, x25 dla lps oraz x35 dla sps. W praktyce wyjdzie ci i tak inaczej, wiec potraktuj to jako dane wyjsciowe. A pozniej juz tylko metoda prob i bledow. Szybko zauwazysz jak ustawic aby woda wszedzie sie poruszala, czy pompy sa za slabe, czy za mocne. Troche czasu temu poswiecic trzeba. Nie przeskoczysz :D

pozdrawiam

lukasz


Nadchodzi nowe... :lol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aha rozumiem mam jeszcze pytanie czy raczej kupić pompy z szerokim wylotem wody w stylu JVP czy z bardziej kierunkowym np marea? wydaje mi sie że te z szerszym strumieniem będą ładniej wodę ruszać lecz może się mylę?


Pozdrawiam domat,

Było kilka ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest akurat odwrotnie. :D Marea daje szeroki strumien, jvp wala prosto przed siebie. Poza tym marea ma mozliwosc regulacji, jvp nie. Aczkolwiek cena... :D


Nadchodzi nowe... :lol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.