Skocz do zawartości
marsini

120L - start kontrolowany

Rekomendowane odpowiedzi

Hmm, tylko jest mały problem z dodatkowym miejscem w sumpie...w miejscu gdzie chciałbym zamontować ten filtr przelewowy jest prosty bąbelstop z przegrodami. Jak go wywale to to w akwa mam całą masę bąbli - spływ z akwa mam na rurkach bez komina. Generalnie zauważyłem że po 3 tygodniach od zalania poziom spływu jest bardzo stabilny, poziom wody w akwarium nie zmienił się nawet o milimetr :).

A jak to wygląda jak inni koledzy montują wkłady w specjalnie przygotowanych komorach w sumpach - jak widziałem opinie o takich projektach to nikt się nie czepiał tego typu rozwiązań - u mnie będzie to działało na tej samej zasadzie. Przepływ powinien być stały na poziomie 400(absorbent) + 800(węgiel)l/h - przepływ od dołu, miejsca dość dużo tak więc będzie miało gdzie fruwać. Poniżej ostatnie założenia projektowe - do oceny :)

Seb dzięki za rady, może jednak jakoś będzie działać - jak nie to będziemy kombinować dalej, zawsze jakieś doświadczenie:

3660-widok1.jpg

3660-widok2.jpg


120L + 30L sump + 12L dolewka RODI Vittka; 150W HQI + 24W T5 Blue; 18kg LR, 9kg LS; 2 x Tunze 6025, obiegowa AB2000/1; Miniflotor + Mistral 200. Start 200909

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzialac bedzie tylko czy nie przyjemniej byloby caly splyw skierowac najpierw do odpieniacza i dopiero wode z odpieniacza do tego filtra?


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witaj Stani,

Nie ma takiej możliwości ;(

W Sumpie mam jedną wspólną komorę na wszystko. Zobczymy czy uda mi się to złożyć. Cięcie plexi brzeszczotem nie należy do przyjemnych czynności :)


120L + 30L sump + 12L dolewka RODI Vittka; 150W HQI + 24W T5 Blue; 18kg LR, 9kg LS; 2 x Tunze 6025, obiegowa AB2000/1; Miniflotor + Mistral 200. Start 200909

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

21 dzień:

Tak jak pisałem wcześniej dokładam kilka fotek:

Jakieś zoa:

3660-img_4313.jpg

3660-img_4314.jpg

3660-img_4316.jpg

3660-img_4317.jpg

Całe akwa:

3660-img_4321 web.jpg

Czy te glony to normalka czy to może coś niebezpiecznego, podobne miałem na szybach:

3660-img_4318.jpg

Oraz to, wyrasta głownie z jednej skałki. Takie białe coś, podstawa grubsza a niej takie włoski:

3660-img_4329.jpg


120L + 30L sump + 12L dolewka RODI Vittka; 150W HQI + 24W T5 Blue; 18kg LR, 9kg LS; 2 x Tunze 6025, obiegowa AB2000/1; Miniflotor + Mistral 200. Start 200909

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

;( zero odpowiedzi...wiem że zdjęcia nie powalają jakością ale może jednak?

Kolejne pytanko w temacie odpieńka. W sobotę podpiąłem do mojego miniflotora pompkę Mistral 200 zalecaną przez aquamedica. Poprzednia zakupiona w akwarystycznym była za głośna i nie dawała rady. Po uruchomieniu kubek odpieniacza w ciągu kilkunastu sekund zalał się wodą - myślałem że jak pompa zalecana to wszystko się ładnie zgra - chyba tak nie powinno być? Dodam że miniflotora mam zanużonego dość głęboko - 30cm, kostka lipowa ustawiona w środku przy samym dnie.

Co powinienem zrobić aby wszystko wyregulować? Myślałem o zaworku do regulacji przepływu powietrza lub ewentualnym podniesieniu kostki lub całego odpieniacza.


120L + 30L sump + 12L dolewka RODI Vittka; 150W HQI + 24W T5 Blue; 18kg LR, 9kg LS; 2 x Tunze 6025, obiegowa AB2000/1; Miniflotor + Mistral 200. Start 200909

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witaj @marsini,tez uzywam miniflotorka,u mnie jest w panelu,rura reakcyjna z podstawa kubka jest okolo 4cm nad lustrem wody w panelu,czy ta pompka nie za regulacji przeplywu ilosci powietrza?,ja mam sera air275 i jak za mocno podkrece to nastapi podobna sytuacja,czesto jesli jest to nowe urzadzenie tez sie tak dzieje-mi przez pierwsze kilka dni pienil na mokro,wytwarzajac duze pecherzyki powietrza,taeraz jest oki,piana sucha i stabilana,pozdrawiam


bez morskiego akwa tez mozna zyc,:googleye

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witaj Grzegorz, dzieki za info...kubek jest jakieś 4cm nad lustrem a pompka nie ma regulacji - niestety.

Pokombinuje z zanurzeniem całego odpieniacza i się zobaczy.

PS

Sorki że nie odpisałem na twojego maila ale dopiero dzisiaj go odczytałem :)


120L + 30L sump + 12L dolewka RODI Vittka; 150W HQI + 24W T5 Blue; 18kg LR, 9kg LS; 2 x Tunze 6025, obiegowa AB2000/1; Miniflotor + Mistral 200. Start 200909

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@marsini,jesli morzesz to zmien ta pompke na taka ktora ma regulacje ilosci powietrza,to wazne bo nawet czyszczac kubek nie musisz wylaczac pomki ,tylko dlawisz prawie maks powietrze,po wyczyszczeniu podkrecasz tak jak bylo wczesniej,pozdrawiam


bez morskiego akwa tez mozna zyc,:googleye

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie musisz zmieniac pompki - możesz kupic zaworek z regulacja przepływu . Najlepiej metalowy .

Mój miniflotor lata na Aquael APR 300 ale z dwóch wyjść i reguluje go sobie zanurzeniem. Piana musi byc gdzieś na poczatku kubka. Jak zanurzysz za bardzo to kubek zalewa się wodą.

Mam też własnie zaworek metalowy i jednym ruchem zamykam dopływ .


Nano Rafa Lido 120,LED 7x11W,Deltec MCE600,Koralia 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich ponownie, nadszedł czas na aktualizację i kilka pytań po długiej przerwie.

Obecnie baniaczek ma już jakies 2.5 miesiąca, póki co wszystko rozwija się bardzo ładnie, paramtery w normie - no prawie :) Do akwa ostatnio trafiło trochę życia w dwóch turach:

1.

Dwie rurówki, zoa brązowe, grzybki zielono-niebieskie, 3 ślimaki glonożercy, 2 kraby oraz dwie krewety czyszczące.

2.

zoa zielono-pomarańczowe, clavularia, sarco, lobopython, dwie krewety wundermani, grzyby zielone, malutka szczepka montipory czerwonej na próbę.

(jak pożyczę obiektyw od znajomego to podeślę aktualne fotki)

Pare słów o parametrach - testy Saliferta:

NO2 - 0

NO3 - 2

PO4 - bliskie 0

KH - 8,6

CA - 440

MG - 1380

Najgorzej wygląda PH (te kolorki z saliferta bardzo trudne dla mnie do odczytu) - tak mi się wydaje że mam 7.7

Czy taki poziom PH jest możliwy przy poprawnym poziomie CA, MG, KH. Planuje zastosowanie Ballinga (składniki juz mam) według opisu ze strony "Bolesławski" - czy to jest dobry pomysł, jeżeli uda mi się podnieść PH na poziom 8.1-8.5 czy CA i MG nie wyskoczy mi poza skalę? Jaką inna metodą najlepiej w moim wypadku bezpiecznie podnieść PH?


120L + 30L sump + 12L dolewka RODI Vittka; 150W HQI + 24W T5 Blue; 18kg LR, 9kg LS; 2 x Tunze 6025, obiegowa AB2000/1; Miniflotor + Mistral 200. Start 200909

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnie foty:

dsc5162a.th.jpg

dsc5163.th.jpg

dsc5151.th.jpg


120L + 30L sump + 12L dolewka RODI Vittka; 150W HQI + 24W T5 Blue; 18kg LR, 9kg LS; 2 x Tunze 6025, obiegowa AB2000/1; Miniflotor + Mistral 200. Start 200909

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.