Skocz do zawartości
Karollo

Korale dla początkującego

Rekomendowane odpowiedzi

Witam :)

Czy możecie mi poradzić korale dla początkującego morszczaka codzi mi o takie które nie lubią zbyt ostrego światła i zbyt dużej cyrkulacji ( w moim 72l baniaczku będzie 850 l/h cyrkulacji )

Pozdrawiam :):)


Powstające 72L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witaj

a jakie masz pozostale parametry?

jakie masz oswietlenie - jakie parametry

jaka obsade planujesz?

ja mialem do niedawna akwa 54L gdzie bylo 1300L/h cyrkulacji skreconej na ok 600L/h

W tej chwili mam akwa 112L i 3500L/h cyrkulacji...


112L(80x35x40)

----

LR - 10kg, LS - 10kg, oświetlenie - 57W (w trakcie modernizaji), Miniflotor, Cyrkulacja 3500L/h

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze nie założyłem akwarium ale wolę myśleć przyszłościowo.Co do oświetlenia to widziałem taką: http://www.allegro.pl/item711157166_nowa_swietlowka_akwarystyczna_15w_450mm_15_w_lodz.html co o niej myślicie ??? Rybki to:

2x Dascylus trimaculatus

1x Chrysiptera parasemna

1x Ślimak turbo

1x Krab pustelnik


Powstające 72L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czytalem twoje posty, dot. oświetlenia i obsady.

To co proponujesz na allegro jest stanowczo za słabe.

Jakie wymiary bedzie miało akwarium, postaram się zaproponować Ci sensowne oświetlenie. Sam jestem na etapie wymiany owietlenia po zmianie zbiornika z 54 na 112L???

Co do obsady rybnej. Proponowałbym na początek zostac przy 2x A. Ocellaris. Ch. Parsema jak najbardziej ok, przy czym w tak malym zbiorniku nie wiecej niz jedna sztuka.Jesli szukasz kolorowej rybki moze magnifica? 1x ślimak turbo to ciut za mało, proponuje min 3, pytanie czy bedziesz mial piach na dnie?


112L(80x35x40)

----

LR - 10kg, LS - 10kg, oświetlenie - 57W (w trakcie modernizaji), Miniflotor, Cyrkulacja 3500L/h

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko że mnie się zbyt nie podobają ocelarisy,bo prawie każdy ma je w akwarium,wolałbym jednak coś cinnego a ta magnifica to już wcale :). Akwarium ma 60x30x40cm (dł,szer,wys). Piasen wszypię kiedy akwarium będzie miało 5-6 tygodni. No to może:

2x Ślimak turbo

1x Krab Pustelnik

2x Chromis Viridis

1x Chrysiptera parasemna


Powstające 72L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W kwestii Chromis Virdis to lepiej zostan przy 2x Dascylus trimaculatus , ponieważ CH. Virdis to ryba stadna, potrzebujaca sporej przestrzeni do plywania, minimum to 4szt a twoje akwa bedzie na to za male.

Co do swiatla to proponuję:

2x24W T5 np Arcadia Marine White 14000K

1x24W T5 np Arcadia Marine Blue Actinic lub Philips /03

Przyklady podane powyżej były przeze mnie testowane i sprawdzają się doskonale, jeśli szukasz tanszej alternatywy dla Marine White 14000K, ew. mozesz sprobowa Hagen Power Glo 18000K, tez testowalem i mimo, ze są to świetlówki z nizszej polki sprawdzają się calkiem niezle

Co do korali

przy takim oświetleniu 1W/L mozesz trzymać praktycznie wszyskie korale miękkie, a jak już nabierzesz troszke doświadczenia mozesz spróbować jakichś mniej wymagających LPSów.

W jednym z postów pisałeś, że chcesz mieć mało skały. Proponuję min 10Kg, w kwestii Twojego zbiornika, ponieważ skała jest bardzo ważnym jeśli nie najważniejszym elementem system,u filtracji wody, podobnie piach, Jeśli zdecydujesz się wsypać piach musisz również zaopatrzyć się w zwierzęta kopiące - ślimaki , mała rozgwiazda piaskowa. Ilość piasku potrzebna w Twoim przypadku to ok 9-10kg. kilka ślimaków załatwi sprawe, podobnie ekipa czyszcząca - w Toim przypadku planowane ślimaki Turbo. Proponuję min 3 lub nawet kilka więcej. Mają one nie tylko zadanie być ozdobą akwarium ale przedewszyskim jest to świetna ekipa czyszcząca. Przy tak skonfigurowanym syustemie myślę, że wszystko będzie się ładnie rozwijać.

Pytanie jeszcze jaki będziesz miał odpieniacz???


112L(80x35x40)

----

LR - 10kg, LS - 10kg, oświetlenie - 57W (w trakcie modernizaji), Miniflotor, Cyrkulacja 3500L/h

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie przesadzaj... oprawki to zaden koszt w porowaniu z reszta :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak pisal pooh , oprawki to koszt 3-4zł za szt, wiec zaden koszt. T8 nadaja sie jedynie jako aktyniczne. przerabialem to u siebie. Jeśli bardzo się upierasz prosponuje 5x15W T8 w konfiguracji 3:2 3 White 2:aktynika,

jesli chcesz miec prawidlowo fiunkcjonujace akwa zastosuj to co napisalem wyzej 3x24W T5. Sprzet sprawdzony i zda egzamin celujaco w przeciwienstwie do wynalazkow. Sam chcialem zaozsczedzic i teraz musze cale swiatelko wymienic...

nie szkoda pieniedzy???


112L(80x35x40)

----

LR - 10kg, LS - 10kg, oświetlenie - 57W (w trakcie modernizaji), Miniflotor, Cyrkulacja 3500L/h

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.