Skocz do zawartości
jakus

Zasilanie, rewizja, powrót - jakie średnice?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

W sklepie poradzono mi żeby w kominie zamontować zasilanie o średnicy 25mm, Powrót

(spływ) 40mm i rewizję o średnicy 32mm.Dodam że akwarium to kostka 60x60x50wys a pompa zasilająca o wydajności 3500l/h.

Co o tym myślicie czy takie średnice będą dobre?

Pozdrawiam

Jakus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki w takim razie będzie zasilanie 25mm, spływ 40mm i rewizja 25mm.

Pozdrawiam

Jakus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja do baniaka 200x80x60 mam rewizje 25, zrzut wody z baniaka 40, a powrót do baniaka 25, także potraktuj to troszkę jako odnośnik... a pompe mam OR 3500


200x80x60, sump 90x60x45, 3xtunze 6205, odpieniacz Skiba made na pompie red dragon, OR3500, 8 x 80W T5, profilux, reaktor, pellety i kupa pierdół...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam rewizję o mniejszej średnicy niż spływ i więcej tak nie zrobię... W razie zatkania całkowicie spływu w jakikolwiek sposób, rewizja nie odbierze wody którą poda pompa... Pompa podaje wodę pod ciśnieniem średnicą 25, ta sama woda musi spłynąć grawitacyjnie przez rewizję również 25... nie ma szans, wiem, bo sam już kiedyś wodę z podłogi zbierałem.

Pozdrawiam

seb


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A u mnie jest zasilanie 20 mm spływ 20 mm i rewizja 20 mm, działa bez problemu, nawet dzisiaj podczas przerabiania rewizji w kominie testowałem, zakręciłem zawór na spływie, cała spiętrzona woda w kominie spływała rewizją, bez problemu,

dla sprawdzenia czy po wypełnieniu komina wodą nic się nie przeleje odłaczyłem całe zasilanie od wszystkich sprzętów,

nie przelało się, zostało nawet jeszcze trochę miejsca w sumpie, myslę ze rozwiązanie ok,

pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na powrót dla pompy 3500 wystarczy 32mm i tak będziesz musiał przykręcić zaworem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Trochę mi w głowie namąciliście. Myślę że jeżeli niema większych przeciwwskazań to zastosuję 25mm zasilanie, 32mm spływ i 40mm rewizję. Spływ zawsze można wyregulować zaworem a i rewizja jak będzie większa to chyba nie zaszkodzi a przynajmniej spał będę spokojnie.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I o to chodzi jakus, o to chodzi:strutin

Pozdrawiam

seb


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oj mozolna ta regulacja zaworem, zmudna i czasochłonna, ale jak już się ustawi...jaka to satysfakcja,

od wczoraj komin-rewizja przerobiena, wywalona gabka z komina, cisza w akwarium, zero szumu spływajacej wody, i to jest to, udało się!!!

pozdr. i sukcesów życzę,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.