Skocz do zawartości
baz

Chemiclean Na CyjanoBakterie

Rekomendowane odpowiedzi

Ktoś używa tego preparatu czy jest naprawdę taki skuteczny?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja użylem skutecznośc 100% skutków ubocznych nie zauważylem

Pozdrawiam


 435 l 150x55x53 ,DeltecMCE600, Aquasunlight 2x250&2x54 ,

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Darek priv


Dystrybucja pomp perystaltycznych, pompy perystaltyczne pompy dozujące pompa perystaltyczna pompa dozująca systemy dozowania sprzęt akwarystyczny dozownik akwarystyczny automatyczna dolewka www.pompydozujace.com www.aqua-trend.pl

Tanie pompy dozujące największy wybór fachowe doradztwo, dozowanie cieczy. Firma aqua-trend od lat zajmuje się budową indywidualnych systemów dozowania cieczy. Pompa jelitowa.

levelautomatic shark poseidon doser one evolution Doser AT-1 automatyczna podiana wdy Converus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie jestem po kuracji,super preparat,sinice is dead,skutkow ubocznych brak.


Akwarium-247l(95/50/52)Obieg-NJ2300,cyrkulacja 2xTunze6055+Multicontroller7096+6045 za skałą.

odpieniacz DIY APF600,oświetlenie-swietlówki LED 6X15W+t5 2X39W.Miekkie+LPS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

daj ktos linka do tego cudu :)


Nadchodzi nowe... :lol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

znajdziesz na allegro, w akwarystyce morskiej;)


Sygnatura;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja jestem po pierwszej kuracji i cyjano nawet nie tknięte, rośnie sobie najlepsze, mam nadzieję że kolejne 75zł nie poszło w błoto i druga kuracja przyniesie efekt


Dystrybucja pomp perystaltycznych, pompy perystaltyczne pompy dozujące pompa perystaltyczna pompa dozująca systemy dozowania sprzęt akwarystyczny dozownik akwarystyczny automatyczna dolewka www.pompydozujace.com www.aqua-trend.pl

Tanie pompy dozujące największy wybór fachowe doradztwo, dozowanie cieczy. Firma aqua-trend od lat zajmuje się budową indywidualnych systemów dozowania cieczy. Pompa jelitowa.

levelautomatic shark poseidon doser one evolution Doser AT-1 automatyczna podiana wdy Converus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja zrobiłem 1 kuracje i puki co cyjano nie ma, ale 2 dni bez odpieniacza to za dużo na moje nerwy;)

korale bez zmian:)


Sygnatura;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ozim korale raczej bez zmian

@Silwer czy cyjano znikło faktycznie w ciągu 48 godzin, czy je odsysałeś czy jakieś podobne zabiegi mechaniczne, jak zachowywał się odpieniacz po ponownym włączeniu?

pozdrawiam


Dystrybucja pomp perystaltycznych, pompy perystaltyczne pompy dozujące pompa perystaltyczna pompa dozująca systemy dozowania sprzęt akwarystyczny dozownik akwarystyczny automatyczna dolewka www.pompydozujace.com www.aqua-trend.pl

Tanie pompy dozujące największy wybór fachowe doradztwo, dozowanie cieczy. Firma aqua-trend od lat zajmuje się budową indywidualnych systemów dozowania cieczy. Pompa jelitowa.

levelautomatic shark poseidon doser one evolution Doser AT-1 automatyczna podiana wdy Converus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, miałem u siebie duży wysyp cyjano i po dodaniu Chemiclean pięknie znikneło ale moja rada jest taka bardzo precyzyjnie trzeba dobierać dawkę bo u mnie dwie akry odeszły na wielką rafę a reszta ciężko to przeżyła.... Więc zgadzam się z opisem u mnie preparat działa i nawet nie sądziłem że w takim tępie....


650L słonej wody...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy u was preparat się rozpuszcza, bo mój się nie rozpuszcza więc może trafiłem na przeterminowane opakiwanie, tym bardziej że z tego co widzę tylko u mnnie nie działa


Dystrybucja pomp perystaltycznych, pompy perystaltyczne pompy dozujące pompa perystaltyczna pompa dozująca systemy dozowania sprzęt akwarystyczny dozownik akwarystyczny automatyczna dolewka www.pompydozujace.com www.aqua-trend.pl

Tanie pompy dozujące największy wybór fachowe doradztwo, dozowanie cieczy. Firma aqua-trend od lat zajmuje się budową indywidualnych systemów dozowania cieczy. Pompa jelitowa.

levelautomatic shark poseidon doser one evolution Doser AT-1 automatyczna podiana wdy Converus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie rozpuścił się błyskawicznie, nie miałem z tym żadnych problemów...


650L słonej wody...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie przyuważyłem że moja piękna lobophylia jest w krytycznym stanie więc chyba preparat nie do kończa jest bezpieczny


Dystrybucja pomp perystaltycznych, pompy perystaltyczne pompy dozujące pompa perystaltyczna pompa dozująca systemy dozowania sprzęt akwarystyczny dozownik akwarystyczny automatyczna dolewka www.pompydozujace.com www.aqua-trend.pl

Tanie pompy dozujące największy wybór fachowe doradztwo, dozowanie cieczy. Firma aqua-trend od lat zajmuje się budową indywidualnych systemów dozowania cieczy. Pompa jelitowa.

levelautomatic shark poseidon doser one evolution Doser AT-1 automatyczna podiana wdy Converus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uważam że jest bardzo inwazyjny i ma błyskawiczne działanie co może nie do końca dobrze działa na obsadę koralową i u mnie nawet ukwiał miał oznaki ostrego stresu z tym że szczerze mówiąc ja najwyrazniej nie do końca dokładnie policzyłem dozowanie.....


650L słonej wody...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

apropo ukwiałów to dopiero po twojej wypowiedzi zajrzałem do niego (bo jest z tyłu akwarium) i 48 godzin po podaniu preparatu wygląda tak:

1927-dsc04223.jpg

dodam że normalnie ma 20 cm średnicy

a miałem dziś powtórzyć kurację...


Dystrybucja pomp perystaltycznych, pompy perystaltyczne pompy dozujące pompa perystaltyczna pompa dozująca systemy dozowania sprzęt akwarystyczny dozownik akwarystyczny automatyczna dolewka www.pompydozujace.com www.aqua-trend.pl

Tanie pompy dozujące największy wybór fachowe doradztwo, dozowanie cieczy. Firma aqua-trend od lat zajmuje się budową indywidualnych systemów dozowania cieczy. Pompa jelitowa.

levelautomatic shark poseidon doser one evolution Doser AT-1 automatyczna podiana wdy Converus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie podobnie, zmienił całkowicie wygląd do tego stopnia że tak jak Twój mniejszył sie o 2/3 . Cyjano ustąpiło w ciągu doby i biorąc pod uwagę stan moich korali drugiego razu nie aplikowałem. Teraz tylko zastanawiam sie czy odeszło to badziewie na dobre czy może za chwilę powruci czego nikomu nie życzę...Z własnego doświadzczenia jeśli ktoś chce użyć tego preparatu a działać, działa to radzę dobrze dobrać dawkę...


650L słonej wody...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

U mnie czerwone zniknęły przez noc nie zauważyłem jakiś strat. W instrukcji pisze by silnie napowietrzyć wodę do panela wrzuciłem pompkę i przez kilka godzin napowietrzałem wodę po 48godzinach należy podmienić wodę oczywiście jeszcze jakieś glony zostały ale zamierzam odczekać kilka dni zanim podam kolejną dawkę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

to nie jest złoty srodek, on tylko pomaga sie pozbyc cjano w szybki i skuteczny sposob. Do tego zeby ciano nie powracalo trzeba ustabilizowac parametry w akwarium. Moge polecic preparaty purigen i chemipiur. Na wlasne oczy widze zbiornik co tydzien u czlowieka ktory uzywa tych zeczy i dzialaja zadziwiajaco. Jest to zbiornik testowy 150l. bez odpieniacza i parametry sa naprawde bardzo stabilne (chodzi o PO4 i NO3) i niske.


250L Korali 7, oświetlenie 6x39W, Profilux II Plus EX, 450L jeden samp na oba zbiorniki 160 l. obiegowa OR3500, cyrkulacja 1 x koralia 7(10500 L.) i Tunze 6105 (13000 L.), oświetlenie 7x80 W. ATI ściemnialne, mikser AM 500, reaktor butlą sterowany profiluxem, Odpieniacz Reef Octopus 5000

200 L. +

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak uzywaliście tego srodka u mnie obyło sie bez zadnych skutków ubocznych mam dwa ukwiały które maja sie swietnie lobophylie tez mam i nie widze zeby cokolwiek jej było po zastosowaniu preparatu, byc moze lukasz wplyw na kondycje Twoich podopieczych maja inne parametry wody a efektów o których piszesz nie nalezy wiazac z uzyciem chemiclean. A ukwiał to sie moze spompowac i bez zadnej chemi :)wiec nie siejmy paniki.


 435 l 150x55x53 ,DeltecMCE600, Aquasunlight 2x250&2x54 ,

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie cyjano nie zniklo calkowicie, ale zrobili sie jakies takie jasne/odbarwione, przy podmianie odessalem wszystko co widzialem i poki co jest ok. Odpieniacz po ponownym zalaczeniu zglupial, wywalil ze 4 kubki wody, wiec zakupilem zaworek do regulacji ilosci powietrza i dopiero z jego pomoca udalo mi sie go uspokoic. Jednak przez ok 24 godziny byl prawie zamkniety (zawor powietrza)


Sygnatura;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tym szalenstwie jest metoda ja tez odessałem reszte z 20% wody która czyli minimalna ilosc jaka zalecaja podmienic . Co do odpieniacza u mnie wywalil około 10l wody .


 435 l 150x55x53 ,DeltecMCE600, Aquasunlight 2x250&2x54 ,

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie do ludzi co używali tego środka czy po pierwszej dawce jeśli nie ustąpi to podmienić wodę 20% i do piero dodać 2 dawkę, czy bez podmiany podać 2 dawkę i dopiero po kuracji podmiana 20%i odpieniacz + węgiel dzięki Grzesiek


Akwarium 150*65*60 ,sterowanie iks, reaktor vertex ,odpieniacz ,250 bk vertex,filtr vertex1,5 ,vertex filtr Biopallets XL, ,oświetlenie - 8*80w t5 ,cyrkulacja 2*6105,+multi7095, obieg BK 8500 http://nano-reef.pl/....-ceramiki/ ,http://nano-reef.pl/..,

zapraszam po szczepki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja podawałem zwiększoną dawkę bez podmian i było ok - ale akwa tylko z miękkasami było:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

o ile większą dawkę podałeś tam jest podane 38 litrów łyżeczka ja podałem na 468 litrów 13 łyżeczek 2 doba i nic się nie dzieje cyjano jak było tak jest


Akwarium 150*65*60 ,sterowanie iks, reaktor vertex ,odpieniacz ,250 bk vertex,filtr vertex1,5 ,vertex filtr Biopallets XL, ,oświetlenie - 8*80w t5 ,cyrkulacja 2*6105,+multi7095, obieg BK 8500 http://nano-reef.pl/....-ceramiki/ ,http://nano-reef.pl/..,

zapraszam po szczepki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.