Skocz do zawartości
grzegorz.p

OPINIA pomp SUN SUN

Rekomendowane odpowiedzi

witam,mam pytanie odnosnie pomp cyrkulacyjnych sun sun,pytanko skierowane do tych ktorzy ostatnio kupili te pompy badz maja je od niedawna,czy ktos zauwazyl rdzewienie OSKI TEJ POMPY?ptrzewerowalem dzial technika oraz sprzet,ale nic nie znalazlem,mi jakis rok temu zdarzylo sie cos takiego,dlatego interesuje mnie czy ten problem sie u kogos powtorzyl,serdecznie zapraszam forumowiczow do podjecia tematu,pozdrowka


bez morskiego akwa tez mozna zyc,:googleye

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam sunsuna , ośka rdzewieje tylko w tym miejscu w którym nie pracuje na nim żaden element wirnika, ale można dostosować do nich ośki ceramiczne i jest git :)


.:: 300L ::.

44b76ffc60a5d020.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam 2 sztuki, jedna z ceramiczna osia, druga ze stali. stal wiadomo troche rdzy lapie, ale podobno tunze tez robi ze stali (oczywiscie nierdzewnej w wodzie slodkiej) i nic sie nie dzieje zlego, wiec nie ma co przezywac. a tak pozatym u mnie jedna pompa pracuje od stycznia non stop, druga od marca miesza solanke i jest wszystko git - cicho i wydajnie, jak za te kase to ja moge sobie co roku nowe kupowac.

pozdrowka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kidult,rdzewienie w wodzie morskiej"nie ma co przeżywac"???To jakieś innowacyjne podejścię do akwarystyki:banghead


500 L. sps'y + 1200 L.szczepkowe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam wsystkich ponownie,kontynuujac ten temat ,czy ktos z posiadaczy zauwazyl zawieszanie sie pracy pompy np po jej wylaczeniu?ja u siebie cos takiego mialem non stop musialem sciagac koszyk i palcami ruszyc wirnik aby zaskoczyla po uruchomieniu,a druga sprawa ,czy ktos probowal wymieniac te oski ze stalowych na ceramiczne?

@kidult-gdzie kupiles ta pompe z oska ceramiczna?-moglbys zapodac info na priva badz gg?,to dla mnie pilne,pozdrawiam forumowiczow i zapraszam do wypowiedzi


bez morskiego akwa tez mozna zyc,:googleye

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam dwie takie pompy i obie juz w sumie leżą bo ośki przerdzewiały i złamało je na pół i niebardzo jest z czego dopasować, szukam wszedzie i nic

Może ktoś wie gdzie można dostac ośki do tych pomp.

Ogólnie sa bardzo dobre jak za ta cene


"500L+ 120L sump, obieg Aquabee5000,2xHQI 150W+2x80W T5,cyrkulacja JVP 102+2x201b,1xresun15000,Tunze 6095(łącznie 47000l/h),BRAK ODPIENIACZA TYLKO ALGAESCRUBBER!!

57402030.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
grzegorz.p :

witam wsystkich ponownie,kontynuujac ten temat ,czy ktos z posiadaczy zauwazyl zawieszanie sie pracy pompy np po jej wylaczeniu?ja u siebie cos takiego mialem non stop musialem sciagac koszyk i palcami ruszyc wirnik aby zaskoczyla po uruchomieniu,a druga sprawa ,czy ktos probowal wymieniac te oski ze stalowych na ceramiczne?

Posiadam 2 takie pompki , jedna stara wersja na przyssawki , druga na magnes i właśnie ta mi się zawiesza po wyłączeniu trzeba poruszyć ośke aby ruszyła .


Śpiesz się powoli...

56_1245071123.gif

beztytuubvb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wlasnie przed chwila dostalem z jednego sklepu rzetelna informacje iz pompy z przyssawkami posiadaja os ceramiczna,@marqo czyli jesli dobrze cie zrozumialem to u ciebie pompa z przyssawkami sie zawiesza?mysle iz nasz wspolny dialog napewno komus pomorze ,jesli bedzie sie chcial zdecydowac na kupno pomp z serii JVP,pozdrawiam


bez morskiego akwa tez mozna zyc,:googleye

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stara wersja na przyssawki chodzi poprawnie i ciszej niż na magnes (przenosi drgania na szybe), nowa się zawiesza .


Śpiesz się powoli...

56_1245071123.gif

beztytuubvb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja znalazłem i zamówiłem w internecie tylko stalowe ośki. Ceramicznych nie udało mi się odszukać. Jak na razie stalowa spisuje się nieźle. A czy koroduje? Pewnie w jakimś stopniu tak, jeszcze nie zaglądałem :). Co do zawieszania się to mam 2 pompy JVP-102 na przyssawki i pracują ok oraz 1 pompę JVP-101 na przyssawki i ona czasem się zawiesza po wyłączeniu i ponownym włączeniu. Właśnie w niej wymieniłem oś na stalową, gdyż oryginalna ceramiczna pękła. Ale niezależnie od tego jaka była oś to był problem z ruszeniem wirnika. Widocznie czasem trafiają się takie przypadki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
parman :

Ja znalazłem i zamówiłem w internecie tylko stalowe ośki.

a możesz mi podac namiary gdzie to zamawiałes info poszło na pw


"500L+ 120L sump, obieg Aquabee5000,2xHQI 150W+2x80W T5,cyrkulacja JVP 102+2x201b,1xresun15000,Tunze 6095(łącznie 47000l/h),BRAK ODPIENIACZA TYLKO ALGAESCRUBBER!!

57402030.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@troterek,jesli morzesz podziel sie z nami jaka jest konkretna dlugosc tej oski do tej pompy,@leoni masz info na priv,mam jeszcze pytanko odnosnie samych przyssawek,jak sie sprawuja na dluzsza meta pod wplywem slonej wody?czy nie nastepuja jakies odksztalcenia badz sztywnienie?pozdrowka dla wszystkichj maniakow morszczyzny


bez morskiego akwa tez mozna zyc,:googleye

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

grzegorz.p równo 9 cm , zresztą jak zmierzysz metalową to będziesz wiedział, ja mam własnie z tej aukcji i powiem jestem bardzo zadowolony nawet sama pompa inaczej chodzi - ciszej ;]

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@bigwalker czytalem tu na forum wypowiedzi ludzi, ze pompy TUNZE (jakies, nie mowie ze kazda) tez maja stalowe oski (i swoja droga tez sie rozsypuja), wiec zdaje sie na MARKE i AUTORYTET TUNZE, ze oski ze stali nierdzewnej (ale rdzewnej w wodzie slonej) nie szkodza akwarystyce morskiej.

pozatym ludzie nie od dzis praktykuja uzywanie igiel lekarskich do montowania korali, etc i te igly tez rdzewieja! a bynajmniej jak nie rdzewieja to oddaja zelazo do wody.

swoja droga KZ produkuje suplement Fe - zelazo - i wplywa podobno na ubarwienie korali

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
troterek :

grzegorz.p równo 9 cm , zresztą jak zmierzysz metalową to będziesz wiedział, ja mam własnie z tej aukcji i powiem jestem bardzo zadowolony nawet sama pompa inaczej chodzi - ciszej ;]

pozdrawiam

a powiedz mi czy ta średnica 3mm jest odpowiednia bo nie umiem znaleźć suwmiarki


"500L+ 120L sump, obieg Aquabee5000,2xHQI 150W+2x80W T5,cyrkulacja JVP 102+2x201b,1xresun15000,Tunze 6095(łącznie 47000l/h),BRAK ODPIENIACZA TYLKO ALGAESCRUBBER!!

57402030.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

WItam

Urzywam JVP-102 na przysawki już od 6 m-cy

Nie mam z nią żadnych problemów a oś jest ceramiczna

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.