Skocz do zawartości
ozim

Wurdemanni konkurs

Rekomendowane odpowiedzi

Ponieważ zrobiło się trochę nudno na forum a ostatnio przeprowadziłem test z moją krewetką wurdermanni, który polegał na wrzuceniu jej do komina gdzie rozmnożyło mi trochę aiptasi proponuję mały konkursik.

Ile sztuk aiptasi dziennie zjadała krewetka nazwijmy ją Honorata ;)

Nagród na razie nie ma chyba że Przemek ufunduje jakąś krewetkę.

Wartość trzeba trochę uśrednić ponieważ wielkość osobników aiptasi była różna.

Czekam na odpowiedzi.

pozdrowionka

ozim


450 lit + 120 lit sump; 2*150 HQI+2*54 T5 ; Deltec APF 600; AM OR 3500-obieg; 1*4500+1*8000+1*4400-cyrkulacja;

http://www.nano-reef.pl/forums.php?m=posts&q=23191

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej ale pamiętajcie że jest parę krewetek które wyglądają jak wundermanni przynajmniej podobnie...

Ja w aquamedicu dostałem zamiast L.wundermanni L.boggessi http://pl.reeflex.net/tiere/858_Lysmata_boggessi.htm

Wundermanni ma troszkę inny wzorek i ma aż 7 cm czyli ok tyle ile L.amboinensis

ale oba te gatunki żrą apitasię...

może zrobimy też konkurs kto pierwszy odchowa larwy >> mają ponoć 30 dniowy cykl larwalny

pozdr


POZDRAWIAM WAS!

2 Roślinne 100 l > Marsilea Hirsuta, Lilaeopsis New Zeland, Utricularia graminifolia, Glossostigma, hemianthus cuba, Hemianthus micranthemoides

Morskie 200 l

5 morskich kotników dla larw po 20 l każdy, koników morskich jak psów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

konradzior możemy zrobić dwa konkursy mój na pewno szybciej się zakończy ;)

Z rozmnażaniem krewetek w akwa słyszałem że bardzo ciężka sprawa o ile nie niemożliwa


450 lit + 120 lit sump; 2*150 HQI+2*54 T5 ; Deltec APF 600; AM OR 3500-obieg; 1*4500+1*8000+1*4400-cyrkulacja;

http://www.nano-reef.pl/forums.php?m=posts&q=23191

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ojej, nie było mnie kilka miesięcy na forum a tu nowy gatunek krewetki został odchowany ! Możecie podać linka jak wygląda, bo bardzo jestem ciekawy?

Pzdr

Lechu


Sonda: Skąd jesteś?

Na razie oglądam Wasze rafy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zależy od gatunku...

Narazie mam 5 larw chyba 3 tygodniowch krewetek. 3 dni temu było dwadzieścia parę sztuk ale pewnego dnia zdechła większość... A że łapałem larwy w głównym baniaku rano... to na początku było ich niewiele...

W drugim miocie mam ich znacznie więcej >> 2 20 litrowe baniaki wypełnione larwami, które mają jakieś 1.5 tygodnia.

A co do konkursu na apitasie to trzeba wymyślić jakieś zasady np określić ilość apitasii tzn one maja różną wielkość i czy np te wielkie liczyć jako 1? Albo może zrobić foty z markerem na szybie żeby dało się porównać na oko ilość apitasii

pozdr


POZDRAWIAM WAS!

2 Roślinne 100 l > Marsilea Hirsuta, Lilaeopsis New Zeland, Utricularia graminifolia, Glossostigma, hemianthus cuba, Hemianthus micranthemoides

Morskie 200 l

5 morskich kotników dla larw po 20 l każdy, koników morskich jak psów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiedziałem że coś będzie nie tak z tą nazwą, kiedyś też dostałem opieprz za tą nazwę ale jak widać niczego mnie to nie nauczyło ;)

p.s.

dobra temat poprawiony


450 lit + 120 lit sump; 2*150 HQI+2*54 T5 ; Deltec APF 600; AM OR 3500-obieg; 1*4500+1*8000+1*4400-cyrkulacja;

http://www.nano-reef.pl/forums.php?m=posts&q=23191

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba się nigdy nie nauczę pisać nazwy tej krewetki...


POZDRAWIAM WAS!

2 Roślinne 100 l > Marsilea Hirsuta, Lilaeopsis New Zeland, Utricularia graminifolia, Glossostigma, hemianthus cuba, Hemianthus micranthemoides

Morskie 200 l

5 morskich kotników dla larw po 20 l każdy, koników morskich jak psów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w jednym warszawskim sklepie gdy kupowalem te krewetki (akurat byly urodziny sklepu - promocja) to Pani mowila na nie "krewetki wunderwafe", hihi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no coz, akurat dzisiaj to nazwa na czasie moznaby powiedziec... ;D


...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich

Pozwolilem sie wtracic gdyz kazdy z was mial lub ma kontak z wurdemanni i mam kilka spostrzezen :bow jak wpuscilem ja do akwa siedziala wystraszona za skalami i dopiero po 3 dniach niesmialo zaczela zwiedzac reszte i cos tam skubac zwlaszcza jak karmilem mrozonka blazny wylazila i lapala pokarm, niestety zjadla slimaka :bow ,ale jak wlozylem Euphyllie to jak by ja piorun szczelil zucila sie na nia jak oszalala i mase polipow poodgryzala szybka interwencja i niestety krewetka poszla w odstawke czy to normalne jej zachowanie??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moje wyżarły wszystkie małe aiptasie, zostawiły jedną wielką i teraz podżeraja zoa :|


miękkie i kilka rybek 240 l; oświetlenie HQI+T5; odpieniacz Turbo 1000 Multi SL; curkulacja Tunze 2x6045 i AB 3500 UP; październik 2009

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moje też zjadały aiptasie, aż zostawiły kilka szuk i dalej już nie ruszały. Dokarmiałem obficie, ale mimo tego nagle zaczęły zjadać mi 3 duże euphylie i dodatkowo kilkadziesiąt ślimaków. W życiu nie kupię już tych krewetek. Więcej szkód niż zysku.


500 litrów 140x60x60 działa od 02.09.2008 r. + sump 105x48x36, AM OR 3500, cyrkulacja 2 x Tunze 6100 + 1 x Tunze 6105 z multikontrolerem + 1 x Jebao WP-40 do falowania, Bubble Magus 250s, lampa 2x120W led,LR ok. 70 kg, LS 45 kg, ARM od mufti, balling i podmiany co tydzień ok. 8%, sól AF, dozowane 2 ml ABCM codziennie, zależnie od obserwacji co tydzień lub dwa Prodibio BioDigest i Bioptim

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.