Skocz do zawartości
darek74

Filtr wewnetrzny

Rekomendowane odpowiedzi

Witam . Mam w akwarium filtr wewnetrzny z 3 komorami , w jednej jest wata , w drugiej ceramika a w trzeciej pompa . Jest ten filtr potrzebny ? Spelnia on jakas funkcje ? Czy mam go zastapic dozym odpieniaczem ?


100 l odpieniacz DIY

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

filr wewnetrzny i odpieniacz spelniaja dwie rozne funkcje

generalnie nie stosuje sie w morskich akwariach filtrow wewnetrznych,

wyjastkiem sa sytuacje jak np. dodanie piasku do zbiornika.

w celu wyciagniecia syfu mozna zainstalowac na dzien - dwa filtr.

wata szybko sie brudzi i zamiast spleniac swoje zadanie szkodzi

podobnie ceramika, na poczatku jest ok pomaga ale tez sie zanieczyszcza i jest podobnie jak w przypadku waty

lepiej jesli nie masz zrobic porzadna cyrkulacje i dodac odpieniacz,

nie piszesz nic na temat obsady twojego zbiornika ani nic o sprzecie

moze podaj wiecej informacji,

moze jakies zdjecie?

mysle ze wielu ekspetrow piszacych na tym forum postara Ci sie pomoc...

pozdrawiam


112L(80x35x40)

----

LR - 10kg, LS - 10kg, oświetlenie - 57W (w trakcie modernizaji), Miniflotor, Cyrkulacja 3500L/h

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to ja się przyłączę do tematu bo mam podobne pytanie.

Mam zestaw RSM i jako filtr mam dwie duże gąki przed pompami cyrkulacyjnymi(zasysającymi wodę z komina) oraz ceramikę w woreczku + czasami wkladam wate . . .

Czy to ma sens? Niby w instrukcji akwa nie ma nic napisane aby to wyciągnąć ALE czytałem oczywiście informacje na tym forum i wiem ze ponoc takich rzeczy sie nie używa.

Czy są jakieś negatywne skutki tych gąbek i ceramiki?

pozdr.


Eheim Incpiria 400 ( 130x55x65 optiwhite + sump 58x43x40cm - ok 420 litrów w obiegu)

2 x Aquatlantis LED 70 W ( Marine and Reef i Marine Blue ) zmiana na Maxspect RSX 300 ( 03.01.2018)

odpieniacz: Deltec SC 1456

cyrkulacja : 2 x Tunze 6055

obieg : Eheim Compact+ 3000

start 24.05.16

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

powiem Wam ze swojego doświadczenia, przez dość długi czas miałem komin wypełniony gąbkami akwarystycznymi, raz - żeby nie "chlupała woda w kominie", dwa - miało to być jakimś prefiltrem, trzy - żeby nie wpadło nic do komina i nie zatkało otworu, którym spdada woda do sumpa, chociaz w razie czego jest rewizja,

niby wszsytko było OK, ale po jakimś czasie okazalo się ze gąbki to jedna wielka fabryka NO3 a to już wtedy niezawesoło sie robi w zbiorniku, dlatego - gąbki zlikwidowane, przerobiony komin, wypełniony komin wodą zamiast gąbkami i parametry wróciły do normy,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeśli gabki i wata są płukane codziennie to nie ma żadnych. ;) same plusy. Jeśli nie zanieczyszczenia gromadzące się na ich powierzchniach zaczną być rozkładane przez nieodpowiednie bakterie ze względu na bogate w tlen środowisko. Jednym słowem gąbka lub wata zmienia się w generator niepożądanych związków azotu. To tyle teorii. W praktyce różnie to bywa ;) systemy fitracyjne najlepszych na rynku producentów opierają się na gąbce, wacie, bioballach i ceramicznych wałeczkach, kółeczkach i innych cudach ;) także ciężko jednoznacznie powiedzieć.

Warto przyjąć zasadę, że filtry z tego typu materiałami stosujemy doraźnie. Gdy zrobimy kipisz w akwarium np podczas czyszczenia tylnej szyby lub przestawiania skały. Przy normalnym działaniu odpieniacz poradzi sobie a reszta zajmą się bakterie w skalę.

Pozdrawiam

Lukasz


Nadchodzi nowe... :lol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej . Postanowilem wywalic ten filtr co mam i zastapic go odpieniaczem . Narazie w oko mi wpadly dwa takie w miare ekonomiczne . Co byscie o nich powiedzieli ?

http://lnx.petingros.it/catalog/product_info.php?products_id=4575

http://www.ilmiopet.it/index.php?page=shop.product_details&flypage=shop.flypage&product_id=1362&category_id=146&manufacturer_id=&option=com_virtuemart&Itemid=1

Ale myslalem tez zeby kupic dobra pompe i samemu zrobic .


100 l odpieniacz DIY

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

szkoda tylko, ze wiekszosc z nas po wlosku to tylko spaghetti i pizza :-) hehehe

osobiscie polecam nr 1. Na poczatek wystarczy na 100%

podrawiam

lukasz


Nadchodzi nowe... :lol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzieki, faktycznie NO3 mam na dosc wysokim poziomie ->10.

Dzis gąbki i ceramikę wywalę.

pozdrawiam


Eheim Incpiria 400 ( 130x55x65 optiwhite + sump 58x43x40cm - ok 420 litrów w obiegu)

2 x Aquatlantis LED 70 W ( Marine and Reef i Marine Blue ) zmiana na Maxspect RSX 300 ( 03.01.2018)

odpieniacz: Deltec SC 1456

cyrkulacja : 2 x Tunze 6055

obieg : Eheim Compact+ 3000

start 24.05.16

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jakby zrobić samemu odpieniacz ? Nie wyjdzie lepszy za polowe ceny ? Sklep z rurami już znalazłem

http://www.plexiglas-shop.com/IT/en/plexiglas__xt__%28allround%29/e6qth4vj5a4-plexiglas__xt__%28allround%29_clear_0a070_gt_gzky5icjb4o~p_artikel.htm

Jakie są dobre pompy ( Needle Wheel) do odpierniczy , z 1000 -1500 l\h


100 l odpieniacz DIY

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To dalej ja . Pompy już mam .Prawdopodobnie użyję Ehejma 1250 ze szczotka , a wysokość odpieniacza dostosuje do wysokości słupa piany po wstępnych próbach . I wybrałem 2 bardzo proste w budowie konstrukcje :

g9h31n2nbk8jyqz392_thumb.jpg 5zl45bg3n7zegv0ou3vf_thumb.jpg Kliknij aby powiększyć.

Teraz mam pytanie : jakiego kleju mogę użyć żeby nie był toksyczny i się nie rozkleił ? Według was powinienem użyć większej pompy ?


100 l odpieniacz DIY

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.