Skocz do zawartości
UNSU

Nowy 337 CUBE projekt

Rekomendowane odpowiedzi

hej,

mam kostke 67x67x67 - mam z 12 mm opti bez wmocnień - 8 mm przy tej wysokości to nieporozumienie - ostatecznie dalbym 10 ze wzmocnieniami - ale po co sie stresować? :)

oświetlenie mam 250 W Reeflux 12kk na odbłysniku tym dużym Lumanerca - balast elektroniczny - dodałem 3 x 24 W T5 DYI (2 x blueplus, 1 x actynika ) i jest za niebiesko - napewmno wyumienie jedną świetlówkę na białą - co do mocy to jest w sam raz - na dole LPSy ładnie się otwierają a wyżej dla SPSów napewno wystarczy

cyrkulacja - to najwiekszy minus kostek - mam 2 x tunze 6055 - rok ustawiałem skały i pompki, żeby było dobrze...i do dziś nie jestem zadowolony i marzy mi się podłużny zbiornik :)

pozdr

kris


TOTM July 2011

500 litrów zobacz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Kris_77 :

hej,

mam kostke 67x67x67 - mam z 12 mm opti bez wmocnień - 8 mm przy tej wysokości to nieporozumienie - ostatecznie dalbym 10 ze wzmocnieniami - ale po co sie stresować? :)

cyrkulacja - to najwiekszy minus kostek - mam 2 x tunze 6055 - rok ustawiałem skały i pompki, żeby było dobrze...i do dziś nie jestem zadowolony i marzy mi się podłużny zbiornik :)

mi też sie marzy dłuższy baniak jak plazma u rodziców:D, ale oświtlenie mnie zdecydowanie zniechęca;/( z 7X39w albo 2 x150hqi;/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
UNSU :
Kris_77 :

hej,

mam kostke 67x67x67 - mam z 12 mm opti bez wmocnień - 8 mm przy tej wysokości to nieporozumienie - ostatecznie dalbym 10 ze wzmocnieniami - ale po co sie stresować? :)

cyrkulacja - to najwiekszy minus kostek - mam 2 x tunze 6055 - rok ustawiałem skały i pompki, żeby było dobrze...i do dziś nie jestem zadowolony i marzy mi się podłużny zbiornik :)

mi też sie marzy dłuższy baniak jak plazma u rodziców:D, ale oświtlenie mnie zdecydowanie zniechęca;/( z 7X39w albo 2 x150hqi;/

p.s. teraz mam z 8 baniak bez wzmocnień 65szr, 50 wys i 50-55 gł (pozostałość po słodkim) i stoji, wiem że 10 cm w góre to dużo, niepróbuje też zaoszczędzić za wszelką cene(tylko tyle ile trzeba), ale niechcę wpadać w przesade i robić z 12 czy 14 bo to raz drożej dwa i tak sie zdecydowałem że bendą wzmocnienia a trzy musiałbym już przy tej grubości robić opti a to 40% drożej(plus koszty późniejsze w postaci choćby większego czyścika magnetycznego:D)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, ja również mam kostkę 70x70 wysokość 50 z 8mm szyby ze wzmocnieniami na razie stoi od roku i nic się nie dzieje, ale 60cm wysokie nie mam pojęcia, bo się nie znam. Chciałem Ci tylko powiedzieć, że tak jak kolega Kriss77 ja również mam ogromny problem z ustawieniem cyrkulacji, mam w baniaku 2x tunze 6100 podpięte pod profiluxa i jak bym ich nie ustawił to ciągle jakiś problem to przeszkadza koralom silny prąd albo piach się przesypuje i tak w kolo męczę się już dobre pół roku. Zastanów się dobrze nad doborem odpowiednich pomp i ich ustawieniem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.