Skocz do zawartości
Carmin

Domatowa szklanka koralowa 25l:)

Rekomendowane odpowiedzi

Ile masz tej skały,i jaki to rodzaj (indonezja ?),i jaką sól będziesz sotosować później ???


60 itrów słonej wody już się robi...kompletacja sprzętu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,

Dużo zmian nastąpiło akwarium stety/niestety zostało przeniesione do mnie:)

Na razie zrezygnowałem z powodów finansowych z większego zbiornika a tak się złorzyło że carmin nie bardzo umiała to wszystko ogarnąć nawet z moją pomocą z "doskoku" niestety nie robiła również podmianek bo nie miała soli... lecz o dziwo 2 miesiące podmian w ogóle nie wywołały wysypu glonów itp:O wzielem zbiornik tydzień temu zrobiłem naj pierw pierwsza podmianke 4l w ostatni weekend i kolejno bodajże w środę kolejne 4l by podnieść zasolenie(było bardzo niskie). Po tygodniu od przeprowadzki (skała, woda i piasek zostały wyjętne z akwarium w celu przewiezienia, myslalem ze pojawia sie glony lecz obyło się bez tego) zakupiłem ślimaczka turbo oraz krewetkę wurdermanii. Oba zwierzaki mają się świetnie, krewetka troszkę spłoszona lecz od czasu do czasu zwiedza zbiornik szczególnie w nocy.

Podmianki robię na priesie, woda RO+DI nie posiadam żadnych testów i posiadać ich nie zamierzam, nie wiem więc co siedzi w baniaku, obawiałem się troszkę wpuścić życie lecz pomyślałem że jeśli u niej nie było plag(początkowo pare glonów) i u mnie również skała piękna po tym tygodniu to raczej musi być ok, naturalnie zmierzyłem i podbiłem tylko zasolenie.

Zbiornik będzie funkcjonował na podmianach co 2 tygodnie 4l wody.

Setup się nie zmienił, dziwi mnie tylko sprawa że odpieniacz nie ma co pienić, jak był u kamili baniaczek to przez pare pierwszych dni pienił dość sporo potem coraz mniej coraz mniej, jak wzięłem baniaczek od niej to przez pierwsze 2 dni też wypienił z 1/4 kubka(jak widać kubek spory taki po musztardzie:D a następnie też nic tzn raz za czas żuci odrobinkę piany i tyle, na poczatku również "Wypociny" odpieniacza były ciemnego koloru a teraz praktycznie jak zwykła woda lekko zabrudzona myślę czy tak to ma wyglądać czy coś z moim DIY odpieniaczem jest nie tak? jak pisałem w innym temacie nie zamykam kubka tzn przykrywki od musztardy jest tylko nałorzona gdyż wciskanie jej za każdym razem jest dość uciążliwe, czy to może być powód że słabo pieni?

Na teraz w zbiorniku są:

-5 koralowców miękkich

-Ślimak turbo

-Krewetka wurdermanii

-Sporo aiptasi, wieloszczętów i gdzie niegdzie jakies małe robaczki gonią:)

Również mam pytanko, przez jak długi okres nie karmić wurdermanii aby nie umarła jak by czasem nie chciała się zabrać za mój las aiptasi?

Krewetka jest pewna, wzielem od znajomego u niego zjadła aiptasie tylko ze on miał stadko 3 krewetek 2 z nich sobie zostawił i mi odsprzedał jedną.

Foto całości:

dsc00499f.jpg

Pozdrawiam,


Pozdrawiam domat,

Było kilka ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,

Dużo zmian nie nastąpiło powolutku i do przodu na teraz akwarium wygląda tak:

dsc00503ok.jpg

Xenia która na zdjęciu nie widać jest lecz umieściłem ją w otworze w skale bo zostałą na tej muszli zzucona przez kraba i zaczeła jakoś dziwnie bieleć. Widzę że powoli zaczyna się tam odradzać, zobaczymy czy się uratuje.

Jak widać dołożyłem również oświetlenie led z przodu dla uzyskania fajnego niebieskiego efektu jest to tuba 12 ledów mam nadzieje ze nie spowoduje to rozwoju jakichs glonów czy cos:>?

Co do dino, o ile to dino, znajduje się w tym miejscu gdzie sie znajdowalo nie rozsiewa się po baniaku jest w jednym miejscu i pare odłamów niedaleko tego miejsca gdyż czyściłem z niego raz skałę i troszkę wciągnęłam a to drobniutkie"rozdmuchałem" wiem wiem głupota, ehh. Co dalej z tym robić ruszać? zostawić? nie rozrośnie mi się to po zbiorniku? Zauważyłem że własnie dzisiaj pojawiło sie na nim bardzo duzo baniek powietrza, wczesniej nie obserwowałem takiego zjawiska.

dsc00505bz.jpg

Oraz mam pytanie, bo szukam przyczyny powstania tego dziadostwa, woda po RO+Di niedawno wymieniana żywica, może przyczyną jest to że wodę rozrabiam w wiaderku takim plastikowym po śledziach które pewnie w karieże było pare razy mytę w płynie do naczyń? naturalnie przed zaadoptowaniem go do rozrabiania soli zostało dokładnie wymyte wodą następnie wrzątkiem i kolejno wodą RO?

Pozdrawiam,


Pozdrawiam domat,

Było kilka ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Mały upgrade:) doszło kilka nowych koralowców od Znajomego za co serdecznie mu dziekuję, mało jest takich ludzi którzy obecnie odszczepią co nieco za szczery uśmiech i na parę piwek:)

noweu.jpg

Jak bedę miał normalny aparat cyfrowy a nie telefon to porobię lepsze zdjęcia.

Z obsady obecnie jest tylko krewetka wurdermanii gdyż niestety pożarła swojego kompana, ślimaka turbo.

Koralowców obecnie jest 9: 8 miekkich i jeden SPS, xenia która była w prawym rogu również jest lecz pozbyłem sie z niej muszli i się skurczyła lecz się odradza, można ją dostrzec mniej więcej w tym samym miejscu.

Dino ani nie rozmnaża się ani nie spada, widac również jak po każdej podmiance trochę cjano, mam nadzieję że się to zmieni bo nowa żywica już do mnie idzie, prefiltry już podmieniłem a prawdopodobną przyczyną tego całego dziadostwa było od 3-6ppm po DI.

Na razie to tyle.

Pozdrawiam,


Pozdrawiam domat,

Było kilka ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej :clowning pięknieje Ci ta solniczka :-) ... Krewetka pożarła ślimaka ????? No to chyba niemożliwe ??


50x50x40cm, oświetlenie T5 4x24W + led 18W,cyrkulacja: 6,5 tys,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No niestety możliwe, wurdermanii mają to do siebie że lubią wszamać ślimaka, tak czytałem.

A co z nim można zrobić? tzn to głównie oświetlenie tworzy taki efekt korzucha na powierzchni jeśli o to ci chodzi?

Ps. nie wiem czemu na aparacie akwarium wyszło takie niebieskie, było robione tym samym aparatem co poprzednie zdjęcie a na tym wyglada jak by świeciła praktycznie sama actynica


Pozdrawiam domat,

Było kilka ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,

To jak naj lepiej zbierać ten korzuch z powierzchni wody w takim małym akwarium, oraz co ile to czynić bo wyraźnie mniej światła dociera do zbiornika gdyż korale się "wyciągają" na długość.


Pozdrawiam domat,

Było kilka ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.