Skocz do zawartości
Artur160

Warto?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Już składam nowy baniak ale nadal mam wątpliwości co do filtracji. Akwarium będzie miało 450l+sump(myślę, że ok 100l?), nie ukrywam iż bardzo chce aby było w nim sporo rybek(głównie pokolce ok 3szt. stadko anthiasów lub chromisów, kilka błaznów, sporo kreweci i innych bezkręgowców), generalnie będę się nastaiwał na SPS lub ew. LPS(chyba, że dam radę dogodzić jednym i drugim) i w związku z tą obsadą(i kiepskim odpieniaczem) zastanawiam się zad ZEOvitem lecz mam kika pytań i proszę użytkowników tej metody o poradę;):

1. Czy naprawdę ta metoda jest tak ciężka? Na czym polega ta trudność?

2. Czy z ZEO mogę mieć refugium?

3. Są jakieś negatywne wpływy?

4. Czy to prawda, że ZEO filter można zrobić z kubła ze slodkiego?

5. Czy są jakieś alternatywy dla tych drogich filtrów? (Może lepiej nie DIY:D)

6. Macie jakieś uwagi od siebie?;)

Z góry dzięki za odpowiedzi i pozdrawiam:)


225l+54l Sump.

Odpieniacz: Mini Bubble King 160(DIY)

Światło: 150W HQI+2x39w t5.

Automatyczna dolewka Aqua-Trend.

Cyrkulacja: Tunze 6045+Nanoprop 5000.

Obieg: NJ2300.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Nie jest, póki nic się nie psuje:) Trzeba być cierpliwym i dobrać dawki pod swój zbiornik.

2. Podobno nie, osobiście nie wierzę w jego działanie więc nie testowałem.

3. Jak w 1 pkt.

4. Można, ale jak to ktoś kiedyś ujął montując filtr w kubełku odbieramy sobie możliwość sterowania cyrkulacją złoża co jest podstawą.

5. Według mnie nie ma. Możesz kupić ten za 500-600zł, ale uwierz, że podrzucanie blokujących się kamieni jest frustrujące. Często się blokują.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ogólnie mnie pocieszyłeś;) tylko ten 5pkt...:banghead napewno nie znajde kasy na k-z z magnesem... Jeśli masz taki reactor to podeślij jakieś fotki, może jednak spróbuje diy...


225l+54l Sump.

Odpieniacz: Mini Bubble King 160(DIY)

Światło: 150W HQI+2x39w t5.

Automatyczna dolewka Aqua-Trend.

Cyrkulacja: Tunze 6045+Nanoprop 5000.

Obieg: NJ2300.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale nie kosztuja 2000zł;)


225l+54l Sump.

Odpieniacz: Mini Bubble King 160(DIY)

Światło: 150W HQI+2x39w t5.

Automatyczna dolewka Aqua-Trend.

Cyrkulacja: Tunze 6045+Nanoprop 5000.

Obieg: NJ2300.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A może wystartuj na buntesriff ,system jest podobny i daje rezultaty ,jest prostszy bo dajesz tylko zeolit ,prodibio bakterie i pożywke dla bakteri zmieszaną z innymi dodatkami które zastępuja wszystkie produkty "zeovitu"

http://www.buntesriff.de/shop/

Jechałem na tym ponad rok i nie widzę większej różnicy od zeovitu (dla mieszkańców) z tym że przy zeovicie ustalasz dawke produktów a przy buntesriff wszystko masz w jednej butelce . Myśle że metoda jest godna uwagi i jest jakby "poczekalnią" dla zeovitowców.Ale jeśli chcesz "poexperymentować" no to zeovit.

1- moim zdaniem nie ciężka ale trudna

2- tak

3- tak przy przedawkowaniu niektórych środków

4- tak ale jest utrudnione mieszanie złoża

5- tak,sam mam taki mieszanie następuje po uruchomieniu dodatkowej pompy ,wszystko banalnie proste

6- moje uwagi dałem na wstępie.

Walcz i brnij do przodu.

POWODZENIA!


Akwa.125x55x60 + sump 80x40x40 , Maxspect 2x120w 16000k , obieg Eheim Compact +3000 , odp. diy ala ATI 200 , cyr. 4 x Tunze 6055 na Multi. 7095 , Dastaco II ala DiTus ,AquaRoche ZERO LR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety w ogólne niez nam niemieckiego więc z decyzją się jeszcze wstrzymam:)(do czasu aż przyjedzie ciocia:tongues)

Czy ktoś jeszcze używał buntesriff? Jeśli tak to proszę o opinie:)

robi-priv


225l+54l Sump.

Odpieniacz: Mini Bubble King 160(DIY)

Światło: 150W HQI+2x39w t5.

Automatyczna dolewka Aqua-Trend.

Cyrkulacja: Tunze 6045+Nanoprop 5000.

Obieg: NJ2300.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OK znalazłem opis buntesriff po polsku:)


225l+54l Sump.

Odpieniacz: Mini Bubble King 160(DIY)

Światło: 150W HQI+2x39w t5.

Automatyczna dolewka Aqua-Trend.

Cyrkulacja: Tunze 6045+Nanoprop 5000.

Obieg: NJ2300.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Artur160 :

OK znalazłem opis buntesriff po polsku:)

tylko w Polsce możesz mieć problem z zakupem niezbędnych produktów. a tu podstawą jest ciągłość.

i cierpliwość :D


130x50x40 + 210 l sump , obieg laguna 3500 , cyrkulacja tunze 6055 + 6045 + 6060

oświetlenie 4x 54 w t5 DIY, SHURAN 200

wystartowało Nasze Przejściowe...

SPRZEDAM:

-akwarium 100x70x55, sump, stelaż, hydraulikę;

-lampa DIY 2x150W HQI + żarniki Reeflux;

-lampa DIY 8x T5 39W

-OR 3500

LINK DO TARGOWISKA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Daj sobie spokój z tym buntesriff. Nikt chyba w Polsce tego nie używa a testowanie takich metod może okazać się drogą zabawą:D. Zastanów się dobrze czy Ci ten zeowit jest potrzebny, jeśli jesteś zdecydowany to zastanów się gdzie można kupić filtr DIY :D i poczytaj o metodzie w tej chwili jest już sporo informacji. Z tego co widzę często zmieniasz koncepcje i baniaki, tak jak @nika napisała podstawą tu jest ciągłość i cierpliwość.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Olek :

Daj sobie spokój z tym buntesriff. Nikt chyba w Polsce tego nie używa a testowanie takich metod może okazać się drogą zabawą:D. Zastanów się dobrze czy Ci ten zeowit jest potrzebny, jeśli jesteś zdecydowany to zastanów się gdzie można kupić filtr DIY :D i poczytaj o metodzie w tej chwili jest już sporo informacji. Z tego co widzę często zmieniasz koncepcje i baniaki, tak jak @nika napisała podstawą tu jest ciągłość i cierpliwość.

"Nikt w polsce nie używa" zeovitu też kiedyś nikt nie używał ktoś musi buć pierwszy! A leśli chłopak chce poexperymentować i pobawić się w chemika to tylko zeo ! tylko nie mówcie że nie da rady ,że nie ma doświadczenia,że nie to na początek myśle że tu się liczą chęci i spełnione zamiary.Przemyśl i zrób jak chcesz, metoda prób i błędów jest najlepsza choć kosztowna . A i jeszcze jedno ten sklep kupione produkty wysyła na całą europe

http://www.buntesriff.de/shop/


Akwa.125x55x60 + sump 80x40x40 , Maxspect 2x120w 16000k , obieg Eheim Compact +3000 , odp. diy ala ATI 200 , cyr. 4 x Tunze 6055 na Multi. 7095 , Dastaco II ala DiTus ,AquaRoche ZERO LR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie, rób buntesriff będziesz pionierem. Jakby Ci padło 50 spsów to pozdrowisz Robiego;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Olek :

Pewnie, rób buntesriff będziesz pionierem. Jakby Ci padło 50 spsów to pozdrowisz Robiego;)

Olek a tobie nic przy zeo nie zeszło :D pamiętaj że korale można wprowadzać powoli np kilka a jak metoda przyniesie efekty to wtedy obsadzić baniak na kolorowo


..............................................2651-obraz%20055%20%5B1600x1200%5D.jpg..............................................

FOWLR Już nie długo bo mi oczy bez cukierków padną :) 150x50x50 + sump 240L,30kg LR , 8x39 W , Ati BM 200,cyrkulacja

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coś wam powiem ;metoda buntesriff jest dziecinne prosta a co najważniejsze bardzo bezpieczna dla początkującego na zeolitach moim zdaniem jak znalazł .To na co najeży zwracać uwage to tylko ilość zeolitu a dawke pożywki dajemy w stosunku do ilości wody w akwa wszystko proste .


Akwa.125x55x60 + sump 80x40x40 , Maxspect 2x120w 16000k , obieg Eheim Compact +3000 , odp. diy ala ATI 200 , cyr. 4 x Tunze 6055 na Multi. 7095 , Dastaco II ala DiTus ,AquaRoche ZERO LR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tym pionierem to mi się nie uśmiecha.. Myślałem ze jest to popularniejsza metoda...

Jeśli jest tak naprawdę to będzie zeo lub refugium...

Olek co do tej mojej zmiennej koncepcji to masz trochę racji:) Ale to jak zwykle skutek nie przemyslanych decyzji, dlatego tez przy założeniu tego akwa chce rozwiać moje wątpliwości całkowicie(to akwa jest zdecydowanie ostateczne ima być super itd:) )


225l+54l Sump.

Odpieniacz: Mini Bubble King 160(DIY)

Światło: 150W HQI+2x39w t5.

Automatyczna dolewka Aqua-Trend.

Cyrkulacja: Tunze 6045+Nanoprop 5000.

Obieg: NJ2300.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.