Skocz do zawartości
bibik

purigen

Rekomendowane odpowiedzi

Bardziej mi chodzi o to czy właśnie środki te pomogę "dograć się" zbiornikowi trochę szybciej (mieć mniejsze plagi glonowe:)

Wiesz co, problem polega na tym że tego nigdy wiedział nie będziesz w przypadku nowego akwarium, możesz co najwyżej się domyślać że ci to pomogło, czy przyśpieszyło pewne procesy a to z tego względu że każde dojrzewanie jest inne. Preparaty warto stosować jak już znasz swój zbiornik na tyle że wiesz jak ci się zmieniają parametry w okresie czasu i wtedy stosując lub nie stosując widzisz policzalną różnicę. Mówiąc w skrócie na pewno nie zaszkodzi ci na tym etapie ich użycie a pomóc na pewno pomoże


Tisze jediesz dalsze budiesz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardziej mi chodzi o to czy właśnie środki te pomogę "dograć się" zbiornikowi trochę szybciej (mieć mniejsze plagi glonowe:)

Purigen jak i chemi pure wspomogą pozbycie się niechcianych subtancji (więc chyba pomagają się dograć, bądz raczej ustabilizować) napewno w małym zbiorniku nie będzie niespodzianek związanych z nagłym skokiem No2, No3. W swoim zbiorniku od początku miałem wsadzone obydwa wkłady + special blend i nite out II, zbiorniczek dojżewał jakiś miesiąc i jest wszystko ok. :)


4715_4728.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej ludzie:) kupiłem purigen 100ml w foliowej saszetce... po otwarciu zauważyłem że jest on w woreczku z jakiegoś tworzywa sztucznego. siateczka jest bardzo drobna. należy to rozciąć i włożyć do woreczka który kupiłem czy ktoś stosował w tej siateczce w której był od nowego? nie chce żeby się rozpściła lub otworzyła w jakiś sposób. pozdro!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość nanokaczor

Nie ruszaj tego worka bo purigen jest bardzo drobny i trudno będzie ci znaleźć woreczek który go zatrzyma. Ta siatka to jest pewnie polietylen, polipropylen albo coś podobnego. Nie ma szans na to żeby w warunkach akwariowych "rozpuścił" się w wodzie morskiej.

Edytowane przez nanokaczor (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

aha czyli płucze i wkładam do cylindra... bo siatki kupiłem w reefie i są tak samo drobne

:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość nanokaczor

Nie trzeba go płukać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.