Skocz do zawartości
tomik

spadki temperatury

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie, mam taka sprawe , w akwarium spada mi w nocy temperatura z 25 do nawet 22 st C , w dzien wode nagrzewa hqi , wsadzilem do sumpa grzalke 150 w , ale w nocy nie moze widac sobie poradzic , czy mam wyciagac z szafy 300 w grzalke , czy takie roznice temperatur nie maja wiekszego znaczenia?

baniaczk ma 250 l

Pozdrowionka


400l + 150 sump, troche sprzetu i zeovit od 12.11

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Ja bym proponował zarzucic ta 300W. U siebie mam 200W w 144L i sprawia sie wysmienicie.

pozdrawiam


300L+80L sump, Bubble Magus NAC7, newjet 3000, 2 x newjet 3900, UV 11w, pudełko przelewowe

32kg LR, 18kg LS, 2 x ocellaris, 2 x sexy shrimp, hepatus, żółtek, doktorek, escenius midas, centropyge loricula, 2 x krewetka czyszcząca, 3 x euphylia, zoanthusy, grzybki, barierum...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

@tomik, to dziwne, jakiej firmy masz tą grzałkę, ja mam Jager 150 W i mam taki sam pojemnościowo zbiornik, nigdy nie miałem problemów z tempertaurą, przynjamniej w drugą stronę poniżej 25 stopni, przecież tam jest termostat to on jest odpowiedzialny za utrzymanie żądanej temp. w tym przypadku 25 st.

hmmmm sam nie wiem, owszem jak włącza sie HQI to temp. skacze do 27 st.ale to nie tragedia.

Sprawdź grzałkę.

Pozdrawiam Roman


gdzie jest nemo ? www.republika.pl/akwariummorskie/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja tez polecam jaegera. one maja 2x wieksze nagrzewania w storunku do mocy. ja mam 125w w mojej 250 i bez problemu nagrzewa wode do 25stopni, wlaczajac sie BAARDZO zadko. w pokoju mam 18 - 19 stopni

Jeager ma 125W na 200 litrow, 150W na 250 do 300 litrow mniej wiecej, inne firmy robia grzalki 1:1 - na 300 litrow 300 watt


userbar548926yr3.gif ______________________________________________________

rekinekoh4.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

widocznie masz zimno w pokju duze spadki temp. w nocy

ja mam 300W Jagera w 600 i zupełnie styka

ostatnie dni jest wyłaczona kompletnie i temperatura rosnie ponad 26 C nie wiem co bedzie latem temperatura w pokoju stała 22C

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzieki wielkie za posty i rady, fakt akwarium stoi na holu na pietrze wiec stoi, w lekkim przeciagu duza cyrkulacja powietrza ochladza je mocno w nocy i 150 w grzalka nie dala rady, temperatury u mnie pilnuje termoregulator z sonda w akwa, zmienilem grzalke na 300w i teraz zobaczymy jak bedzie, wrocilem dopiero do domu i temperatura jest 25 st C pomimo swiecacego hqi i grzalki 300 w , moze dobrze to rokuje na lato :), nie ugotuje rybek ale za to w zimie wydam majatek na prad :), mam nadzieje, ze sytuacja zmieni sie wraz z koncem remontu znikna te wredne przeciagi


400l + 150 sump, troche sprzetu i zeovit od 12.11

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeszcze raz ja, a moze przyczyna jest zbyt duza cyrkulacja wody , do baniaczka dalme or 3500 + cyrkulacyjne , i moze to zbyt szybki ruch wody w obiegu za szybko ja chlodzi? jak mialem przykrecona troche pompe wydaje mi sie, ze tak szybko nie stygla


400l + 150 sump, troche sprzetu i zeovit od 12.11

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na pewno mocna cyrkulacja wody sprzyja lepszej wymianie gazowej jak i wyrównywaniu się temperatur pomiędzy wodą a powietrzem, ale przy 250L baniaku z OR3500 to wg mnie wcale nie przesadzieś.Sam tak mam.

PS. Latem bedziesz się śmiał z naszych problemów z wysoką temperaturą.


niestety bez akwarium :( ale strasznie tęsknię

"opis moich ex-akwariów http://alexkoz.ovh.org/akwarium/index.html"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.