Skocz do zawartości
kamilm

zywy piasek - co zrobic

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie, wczoraj uruchomilem zbiornik, posolilem itp. Na koniec pomyslalem, ze wsypie zywy piasek (Carib Sea) no i wsypalem :-) Mam teraz slone szambo w akwarium :-( z piaskiem byla zaszetka po wlaniu ktorej powinna sie woda klarowac, ale minela noc i nie widze raczej zadnego postepu. Odpalilem cala filtracje. Macie jakies metody na przyspieszenie oczyszczania sie wody ?

Pozdrawiam

KM


210l + 70l sump, 32kg LR + 18kg LS, OR3500, tunze 6025+6055+koralia2, odpieniacz AM T-1000, 120W LED BX

od 15.09.2009

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piasek sypie się dopiero gdy akwarium ma ok.3 miesiące,zostaw to a woda sama się wyklaruje.Jeszcze lepiej by było gdybyś dał fotkę :D


60 itrów słonej wody już się robi...kompletacja sprzętu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego po 3 miesiącach? ja wsypałem od razu i było ok.

poczekaj trochę syf opadnie, aczkolwiek filtracja mechaniczna pomoże w oczyszczeniu


Sygnatura;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
akwarysta97 :

Piasek sypie się dopiero gdy akwarium ma ok.3 miesiące,zostaw to a woda sama się wyklaruje.Jeszcze lepiej by było gdybyś dał fotkę :D

3 miesiace ? pierwsze slysze ... to najpierw mialem wsadzic skale na gole szklo po 3 miesiacach robic rozpierduche z rybami i ze wszystkim, zeby piasek wsypac ? cos srednio rozsadnie to wyglada ... zywy piasek z zalozenia ma przyspieszyc dojrzewanie zbiornika i w moim przypadku chronic szklo przed skala (lepsze moje samopoczucie)

zdjecie, hmmm byloby malo wygledne taka brozowa woda z widocznoscia 3 cm :-)

Pozdrawiam

KM


210l + 70l sump, 32kg LR + 18kg LS, OR3500, tunze 6025+6055+koralia2, odpieniacz AM T-1000, 120W LED BX

od 15.09.2009

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Silver200 :

[...] poczekaj trochę syf opadnie

ile to jest troche ? :-)


210l + 70l sump, 32kg LR + 18kg LS, OR3500, tunze 6025+6055+koralia2, odpieniacz AM T-1000, 120W LED BX

od 15.09.2009

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co ja czytałem to piasek sypie się 2 miesiące po starcie akwarium !


60 itrów słonej wody już się robi...kompletacja sprzętu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
akwarysta97 :

Z tego co ja czytałem to piasek sypie się 2 miesiące po starcie akwarium !

to 2 czy 3 miesiace ? :-)

wiem, ze niektorzy radza sypac piasek po skale jak juz jakis czas akwarium podziala bez piasku, ale nigdy nie uslyszalem sensownej argumentacji i nie wyobrazam sobie wyjmowania skaly po 2 miesiacach dzialania akwarium, zeby wsypac piasek

Co to mialoby to dac ? syf bedzie taki sam i na skala sie osadzi ....


210l + 70l sump, 32kg LR + 18kg LS, OR3500, tunze 6025+6055+koralia2, odpieniacz AM T-1000, 120W LED BX

od 15.09.2009

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piasek można wsypać później z błahego powodu - łatwiej zebrać niepożądane życie wyłażące ze skały podczas dojrzewania zbiornika z szyby, niż z piachu. To raz. Dwa - skały nie stawia się na gołej szybie - należy dać podkładkę zabezpieczającą. Niektórzy stosują drobną kratkę. Ja użyłem płaskiej płyty pleksi bo obawiam się, że w kratkach przyciśniętych skałą powstaną strefy beztlenowe i wylęgarnia syfu. Po trzecie - piasek można sypać na dno... przez grubą plastikową rurę (średnicy ca. 5-6cm). W ten sposób piasek trafi od razu na dno i obok skał bez robienia sobie "zupy" w baniaku. To tyle z moich przemyśleń przy zakładaniu solniczki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
kamilm :

...

3 miesiace ? pierwsze slysze ... to najpierw mialem wsadzic skale na gole szklo po 3 miesiacach robic rozpierduche z rybami i ze wszystkim, zeby piasek wsypac ? cos srednio rozsadnie to wyglada ... zywy piasek z zalozenia ma przyspieszyc dojrzewanie zbiornika i w moim przypadku chronic szklo przed skala (lepsze moje samopoczucie)

zdjecie, hmmm byloby malo wygledne taka brozowa woda z widocznoscia 3 cm :-)

Pozdrawiam

KM

no to jednak poczytaj jeszcze trochę...

piasek możesz dać razem ze skałą, jednak gdy LR będzie dojrzewać, oznaki będą również i na LS. dlatego mozna wrzucić piasek po okresie dojrzewania. nie wyciąga się LR z akwarium (chociaż można) tylko piasek wsypuje się rurką - zapylenie minimalne lub brak.

zastanawia mnie natomiast kolor tej wody, zmętnienie i brak widoczności może trwać i dwie trzy doby (zależy ile tego piach wsypałeś) ale brązowe?. chociaż dyskusja o koloroch to iina historia.


130x50x40 + 210 l sump , obieg laguna 3500 , cyrkulacja tunze 6055 + 6045 + 6060

oświetlenie 4x 54 w t5 DIY, SHURAN 200

wystartowało Nasze Przejściowe...

SPRZEDAM:

-akwarium 100x70x55, sump, stelaż, hydraulikę;

-lampa DIY 2x150W HQI + żarniki Reeflux;

-lampa DIY 8x T5 39W

-OR 3500

LINK DO TARGOWISKA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trudno, piach wsypany i po zawodach. Wlozenie skaly przyspieszy klarowanie sie wody.

Pozdrawiam i powodzenia.


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość musashimm

tak ja mówi Stani

Miałem podobnie.

dodałem LR i po 3 dniach miałem klarowną wodę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wlkonina + glowica z niezla iloscia l/h i po sprawie;

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest normalne zawsze po piachu tak się dzieje dlatego ja zawsze wsypuję piach

następnie wodę bardzo delikatnie na tależyk np z innego zbioenika, układam skałe

i po skale dolewam wolniutko do pełna a i tak klarowność otrzymujemy jak pojawi

się życie i odpowiednia ilość bakterii

rada CZEKAĆ


180 x 60 x 60, cyrkulacja 1 x 12 000, 3 x 6 000, otpieniacz ATK, cyrkulacja aiwaki 2500 L/h, oświetlenie 2 x 250 W HQI

+ niebieskie 2 x 54 + LED

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
slawomirdyl :

rada CZEKAĆ

Witajcie po przerwie, sprawa sie rozwiazala szybko po dobie woda byla klarowna, zostal niestety wszedzie osad, ktory musialem wyczyscic. W kazdym razie jest juz ok. dzieki za info


210l + 70l sump, 32kg LR + 18kg LS, OR3500, tunze 6025+6055+koralia2, odpieniacz AM T-1000, 120W LED BX

od 15.09.2009

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.