Skocz do zawartości
jeden

pomocy - agresywna chrysiptera paresema

Rekomendowane odpowiedzi

Co mam zrobić.. ?? Kupiłem dziś zebrasome flavescens, w puscilem ją do baniaka a mala chrysiptera ją atakuje. Czy zebrasomie coś grozi?? Mam pozbyć się tej chrysiptery??? Prosze o szybką odpowiedź!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy flavescens jest mniejsza od chrysiptery? Jeśli nie to w ciągu doby po zapoznaniu się z nowym zbiornikiem i po ośmieleniu flavescens chrysiptere pogoni. Nie ma bata, żeby flavescens uległa takiej rybce.


500 litrów 140x60x60 działa od 02.09.2008 r. + sump 105x48x36, AM OR 3500, cyrkulacja 2 x Tunze 6100 + 1 x Tunze 6105 z multikontrolerem + 1 x Jebao WP-40 do falowania, Bubble Magus 250s, lampa 2x120W led,LR ok. 70 kg, LS 45 kg, ARM od mufti, balling i podmiany co tydzień ok. 8%, sól AF, dozowane 2 ml ABCM codziennie, zależnie od obserwacji co tydzień lub dwa Prodibio BioDigest i Bioptim

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Haha, to byłyby super. No flavescens jest większa ale naprawde niewiele.. Chodzi o to czy jej krzywdy nie zrobi>> Bo czytałęm przed chwilą że chrypistera może zranić..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo to agresywny okon. Tak bedzie przyjmowal kazda nowa rybke. Jak juz flavencens ja zalatwi to nastepnej takiej bym nie kupowal.


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że conajwyżej jej płetwy ponadgryza choć widziałem jak Parasema potrafi przywalić "ze łba" i ogłuszyć ale takie akcje tylko widziałem jak lały się między sobą. Względem innych ryb skubanie i "stawanie okoniem" :D

Kupiłem kiedyś 4 sztuki (jak zapewniał sprzedawca, będą pięknym i zgodnym stadkiem)...

We trzy załatwiły czwartą tak szybko, że się nie spostrzegłem, jakiś czas potem dwie zlały trzecią tak, że spadła jak listek na wietrze na dno (właśnie wtedy widziałem te strzały z bani) i ledwo ją wyrwałem z łap wężowidła. Poszła do sumpa gdzie szybko doszła do siebie po czym ją sprzedałem. Dwie co zostały podzieliły akwarium i toczyły okazjonalne walki - ustawki pomiędzy rewirami :D Z czasem historia się powtórzyła i musiałem odławiać zmaltretowaną ofiarę do sumpa (obecnie w pełnej formie czeka na klienta :D

W głównym została mi jedna i wystarczy... u Ch.Parasema sam wyraz pyska starczy by się przestraszyć (Ci co mają wiedzą pewnie o co chodzi) :D


250 L obecnie drzemie i czeka na lepsze czasy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedzi:)

Czyli spokojnie narazie nic nie robić?? Obecnie zebra ma już kilka ugryzień na płetfie:/ a nie miala jeszcze kilka godz temu.. z resztą teraz jak włączyłem światło na chwilkę żeby zobaczyć czy wszystko w porządku to zuważyłem że ma ona na sobie taką ciemniejszą plamę z jednej i drugiej strony(wokół tej jaśniejszej kreski na boku) - chociaż sądze że to przez wyłączone światło, ryby w słodkowodnym np. neony tez inaczej wyglądają po wyłączonym świetle, robią się takie wyblakłe..

Ogólnie pytanie.. zostawić je na pewno tak jak są?? Nie stanie się nic poważnego zebrasomie??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do tych "plam" to jest właśnie tak jak piszesz - nocna zmiana w ubarwieniu, takie właśnie jakby blaknięcie.

Co do tego czy coś jej zrobi to nikt przecież gwarancji Ci nie da. Napewno istotna będzie tu kondycja Zebry. Jak zebra jest zdrowa to IMO poza tym podgryzaniem nic wiecej sie nie powinno dziać (zresztą zebra to tez nie aniołek więc powinna ją jak już inni pisali szybko ustawić "do poziomu" :D ). Podgryzanie powinno ustąpić w przeciągu 2-3 dni (tyle u mnie podgryzała świeżo wpuszczonego błazna, niewiele większego). One tak naprawdę są zajadłe na dłuższą metę głownie wobec siebie samych.


250 L obecnie drzemie i czeka na lepsze czasy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.