Skocz do zawartości
mardinus

Brak czerwonego w widmie??

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

mam oswietlenie HQI 150w 14000k oraz dwie aktyniczne 39 t5.

Wszystko jasne itp.

Ale...........

Gdy na zbiornik pada słońce naturalne (zza okna) to wszystko wygglada jak z bajki ...

Kolory krzyczą - są tak pełne i wyraźne ,że trudno uwierzyc . - wyglada cudownie (dokładnie tak jak na fafie w Egipcie) .

Jak słońce zniknie to znowu jest standard - wszystko tak jakby szarobure ii brunatne

Czerwone koralowce , oraz czerwone glony wapienne nagle zaczynają być wściekle czerwone - a inne korale jakby dostawały kolorów .

Jak nie ma naturalnego zerwony jakby znnika - jest minimalnie widoczny.

Wszyscy akwarysci zabiegają o koralowce w kolorze czerwonym - bo go mało widać w zbiornikach.

Po wyłączeniu Aktyniki (zostaje same HQI) wszystko jest bardzo żółte

Jak wyłączymy hqi (zostaje aktynika) wszystko jest niebieskie....

No a CZERWONY??????

Moim zdaniem w moim widmie oswietlenia jest za mało światła czerwonego - jak go dodać?

Czy ktoś moze mi doradzić ?

Jak wy ten problem rozwiązujecie????


250-baniak.HQI 150w+2x39w T5 +2x24T5 + nocne , cyrkul. 9000l ,pełen Balling ,odpieniacz ??, LR 30kg. Silunaria ,Xenia ,Sacropython ,Clavularia ,grzybki ,Oceanaris x2 ?limaki turbo x3 (kilka twardych)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Nie wiem czy o to Ci chodzi ale może T5 KZ Fiji Purple Ci pomoże.

Pozdrawiam


600L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najtańsza zdecydowanie rzecz podbijająca barwę czerwoną jaką można zamontować w akwarium to jest świetlówka Philips Aquarelle :D Świeci na fioletowo/różowo i wyciąga pięknie czerwone kolorki z ubarwienia ryb. Co prawda nie znam jednak nikogo kto by świecił tym nad akwarium morskim, w słodkich natomiast jest bardzo powszechna. Może spróbuj? Aha - omijaj sklepy akwarystyczne - w byle jakiej hurtowni elektrycznej dostaniesz to 60% taniej. Świetlówki te lub innych firm są powszechnie stosowane w hipermarketach w ladach chłodniczych - coby mięcho było bardziej czerwone :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Philips Aquarelle takie ja używam

pozdrawiam


180 x 60 x 60, cyrkulacja 1 x 12 000, 3 x 6 000, otpieniacz ATK, cyrkulacja aiwaki 2500 L/h, oświetlenie 2 x 250 W HQI

+ niebieskie 2 x 54 + LED

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Jak jest z wyglądem zbiornika ? poprawia to kolory?

Czy warto zamienić jedną T5 39w z niebieskiej na czerwoną??


250-baniak.HQI 150w+2x39w T5 +2x24T5 + nocne , cyrkul. 9000l ,pełen Balling ,odpieniacz ??, LR 30kg. Silunaria ,Xenia ,Sacropython ,Clavularia ,grzybki ,Oceanaris x2 ?limaki turbo x3 (kilka twardych)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mardinus, a jaki dokładnie żarnik 14000K stosujesz, jakiej firmy i model? Obecnie używam Coralvue ReefLux 12K i w połączeniu z dwiema AM Reef Blue wyciąga mi wszystkie kolory. Kiedyś miałem Pacific Sun ten 150W żarnik i miałem problem z czerwonym i fioletowym. Szczególnie dobrze to było widać na strzykwie, która była bogata w barwy czerwone i fioletowe, a przy włączonym HQI wyglądała jak szmata. Czerwień i fiolet zmieniał się na jakiś sraczkowato brązowy, masakra, mimo że miałem połączenie z jedną świetlówką fioletową i jedną niebieską. Żadna kombinacja przy włączonym HQI nie pozwalała na odzyskanie koloru czerwonego. Zrezygnowałem z żarnika. Teraz zdecydowałem się na arcadia 14K, ponieważ jest dla mnie jeszcze za mało niebiesko, ale mam nadzieję, że nie stracę czerwonego.


500 litrów 140x60x60 działa od 02.09.2008 r. + sump 105x48x36, AM OR 3500, cyrkulacja 2 x Tunze 6100 + 1 x Tunze 6105 z multikontrolerem + 1 x Jebao WP-40 do falowania, Bubble Magus 250s, lampa 2x120W led,LR ok. 70 kg, LS 45 kg, ARM od mufti, balling i podmiany co tydzień ok. 8%, sól AF, dozowane 2 ml ABCM codziennie, zależnie od obserwacji co tydzień lub dwa Prodibio BioDigest i Bioptim

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.