Skocz do zawartości
ozim

Jak wkleić komin w działającym zbiorniku

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Pytanie może trochę zabawne ale baniak który mam jest moim pierwszym akwarium i oczywiście był odpalany na wariackich papierach. Zalałem akwa bez wyklejania komina. Teraz powoli zaczyna mnie to oczywiście denerwować. Jak więc wykleić komin w działającym baniaku.

pozdro


450 lit + 120 lit sump; 2*150 HQI+2*54 T5 ; Deltec APF 600; AM OR 3500-obieg; 1*4500+1*8000+1*4400-cyrkulacja;

http://www.nano-reef.pl/forums.php?m=posts&q=23191

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, jakiś miesiąc temu miałem taki sam dylemat przy baniaku kolegi i nie chcąc opróżniać baniaka i zaczynać od nowa zastosowaliśmy przelew, myślałeś o takim rozwiązaniu? Chodz faktycznie może ktoś zna na to inny sposób?


650L słonej wody...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślałem o wyłączeniu pompy obiegowej, dokładnym wyczyszczeniu komina no i problem czym i co wkleić żeby szybko wyschło i nie było zagrożenia dla baniaka.


450 lit + 120 lit sump; 2*150 HQI+2*54 T5 ; Deltec APF 600; AM OR 3500-obieg; 1*4500+1*8000+1*4400-cyrkulacja;

http://www.nano-reef.pl/forums.php?m=posts&q=23191

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że jedynym rozwiązaniem i to sprawdzonym jest przelew według instrukcji Romana http://www.nano-reef.pl/page.php?id=180 . Miejsce doklejenia szkła można ładnie ukryć wykonując koronę.


500 litrów 140x60x60 działa od 02.09.2008 r. + sump 105x48x36, AM OR 3500, cyrkulacja 2 x Tunze 6100 + 1 x Tunze 6105 z multikontrolerem + 1 x Jebao WP-40 do falowania, Bubble Magus 250s, lampa 2x120W led,LR ok. 70 kg, LS 45 kg, ARM od mufti, balling i podmiany co tydzień ok. 8%, sól AF, dozowane 2 ml ABCM codziennie, zależnie od obserwacji co tydzień lub dwa Prodibio BioDigest i Bioptim

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rah to co pokazałeś to komin zewnętrzny nie przelew i w takim wypadku trzeba by wycinać w bocznej szybie kwadrat przez który przelewa się woda a nasępnie dokleić zewnętrzny komin, ja osobiście bym sie nie zdecydował. Wracając do komina to nie słyszałem żeby ktoś wklejał komin przy zalanym baniaku, po drugie jak chesz wywiercić otwory na śróbunki w dnie przy zalanym baniaku, to przecież delikatna operacja?


650L słonej wody...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A dlaczego nie pudełko przelewowe? Mam tunze i sobie chwale a wcześniej miałem komin i nigdy więcej komina nie zrobie a przymierzam się do zmiany zbiornika.


Akwa.125x55x60 + sump 80x40x40 , Maxspect 2x120w 16000k , obieg Eheim Compact +3000 , odp. diy ala ATI 200 , cyr. 4 x Tunze 6055 na Multi. 7095 , Dastaco II ala DiTus ,AquaRoche ZERO LR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wojtesu ,poczytaj dokładnie dziennik - modernizacje Romana Rożka , tam nic nie było wycinane tylko doklejone!


Akwa.125x55x60 + sump 80x40x40 , Maxspect 2x120w 16000k , obieg Eheim Compact +3000 , odp. diy ala ATI 200 , cyr. 4 x Tunze 6055 na Multi. 7095 , Dastaco II ala DiTus ,AquaRoche ZERO LR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ozim chyba zrobił dziury i ma sumpa tylko nie ma komina... Tak mi się wydaje z tego opisu..

Wojtesu jak zrobić ten przelew? Mógłbyś jakieś foty wrzucić :D


zlikwidowane...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

robi faktycznie masz racje, moja wina. dokleił szyby do okoła i zostawił przestrzen na komin zewnętrzny. Myślę że to juz nie ma znaczenia bo Ozim miał na mysli wyklajenie komina od wewnątrz tak żeby nie było widać zawartości komina...

Co do tego wyklejania od wewnątrz to myśle ze można to zrobić czarnym silikonem lub wkleic czarna pcv np. Chodz przyznam że mi to wogóle nie przeszkadza...


650L słonej wody...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ahahha, dobre :D Wszyscy zrozumięli tak samo twój post ozim :D

Co do ukrycia komina już po zalaniu to nie ma absolutnie żadnej trudności :D

Potrzebujesz dwa arkusze ze spienionego PVC w odpowiadającym ci kolorze. Ja mam czarny, bo i tylna szyba jest czarna.

Zmierz sobie wysokość od dna pod krawędź prowadnicy grzebienia. Na bok komina prostopadły do szyby tylnej i przedniej tniesz płytę o dokładnie zmierzonej szerokości komina. Na bok komina równoległy do szyb tylnej i przedniej tniesz płytę PVC o szerokości ścianki komina + grubość płyty spienionego PVC. Jak dobrze dopasujesz to wsuniesz to na wcisk między dno a podstawę grzebienia. Możesz docisnąć te płaty dla pewności skałką. Jeśli chcesz więcej pewności to powinieneś kupić klej akwarystyczny do klejenia pod wodą np. produkcji AquaMedic "AquaSeal" i posmarować płyty PVC i przykleić. Ewentualnie spuścić 1/3 wody ze zbiornika i po oczyszczeniu szyb przykleić na cieńką warstwę silikonu akwarystycznego. Ja mam właśnie przyczepione na kilka kleksów silikonu. W poprzednim zbiorniku płyty spienionego PVC miałem tylko na wcisk i zabezpieczone skałką.

Jeśli przy krawędzi dna silikon ze spoiny przeszkadza w dopasowaniu płyty PVC to musisz odciąć odpowiedni trójkąt od płyty, żeby dopasować ładnie do spoiny.


500 litrów 140x60x60 działa od 02.09.2008 r. + sump 105x48x36, AM OR 3500, cyrkulacja 2 x Tunze 6100 + 1 x Tunze 6105 z multikontrolerem + 1 x Jebao WP-40 do falowania, Bubble Magus 250s, lampa 2x120W led,LR ok. 70 kg, LS 45 kg, ARM od mufti, balling i podmiany co tydzień ok. 8%, sól AF, dozowane 2 ml ABCM codziennie, zależnie od obserwacji co tydzień lub dwa Prodibio BioDigest i Bioptim

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki rah za info, jeszcze jedno pytanie jeżeli przykleję tło na kilka kleksów silikonu to czy nie powstanie między szybą a płytką PVC jakaś przestrzeń gdzie może zbierać się jakiś syfek, druga rzecz jak długo schnie silikon tzn po jakim czasie odpalić pompę obiegową.


450 lit + 120 lit sump; 2*150 HQI+2*54 T5 ; Deltec APF 600; AM OR 3500-obieg; 1*4500+1*8000+1*4400-cyrkulacja;

http://www.nano-reef.pl/forums.php?m=posts&q=23191

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie syfek się nie gromadził i dalej nie gromadzi. Mogę sobie zajrzeć z boku bo na dole odstaje na kilka mm. Pod płytą trwa życie, kiełże mają tam chyba wylęgarnie bo ich ryby nie dopadną więc cały czas się tam kręcą.


500 litrów 140x60x60 działa od 02.09.2008 r. + sump 105x48x36, AM OR 3500, cyrkulacja 2 x Tunze 6100 + 1 x Tunze 6105 z multikontrolerem + 1 x Jebao WP-40 do falowania, Bubble Magus 250s, lampa 2x120W led,LR ok. 70 kg, LS 45 kg, ARM od mufti, balling i podmiany co tydzień ok. 8%, sól AF, dozowane 2 ml ABCM codziennie, zależnie od obserwacji co tydzień lub dwa Prodibio BioDigest i Bioptim

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.