Skocz do zawartości
pastadu64

sump pionowy

Rekomendowane odpowiedzi

czesc przed chwila odbylem regularna, co week-end"owa" dyskusje tel. z kolega "iceberg"-temat dzisiejszej konferencji: sumpy.i znalezlismy cos takiego(text po francusku, lecz same zdjecia wystaeczaja system.powiedzcie co o tym myslicie,i czy jesli bym umiescil moj odp. tunze 9002 na samej gorze sumpa czy to jest glupie,czy nie glupie? merci pastadu64

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę że za bardzo skąplikowane można to zrobić normalnie

nie znam francuskiego Więc powiec co on ma takiego innego

albo jaką ma przewagę bad normalnym sumpem

pozdrawiam


180 x 60 x 60, cyrkulacja 1 x 12 000, 3 x 6 000, otpieniacz ATK, cyrkulacja aiwaki 2500 L/h, oświetlenie 2 x 250 W HQI

+ niebieskie 2 x 54 + LED

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czesc slawek.chodzi o to ze jesli masz akwa takie jak ja 55x55 dl x szer,ktore jest postawione na oryginalnie (ladnej lecz glupio)skonstruowanej szafce w ktora mozesz wstawic sump 28x28 cm moze okazac sie praktyczne.w "normalnym" sumpie te pionowe szybki przegrodki miedzy zlotem z akwa a odpieniaczem sluza ku zwiekszeniu slupa wody,co pozwala tym ciezszym czasteczka opasc na dol.tutaj zauwaz woda do sumpa doplywa dolem, a powrot do aqua odbywa sie na gorze(mozesz zastosowac najmniejsza pompe, i bedzie cyrkulacja ).poza tym przy tej konstrukcji trzeba pamietac ze im wyzej tym grubsze szklo.temu kolesiowi co to zrobil 1-szy raz wg wymiarow podanych ze szkla 6mm -wybuchlo.to ktore dziala zrobil z 8mm.jesli macie pytania sproboje to wyjasnic.p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym zrobił jednokomorowy sump w takim przypadku:strutin

Pozdrawiam

seb


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akwa.125x55x60 + sump 80x40x40 , Maxspect 2x120w 16000k , obieg Eheim Compact +3000 , odp. diy ala ATI 200 , cyr. 4 x Tunze 6055 na Multi. 7095 , Dastaco II ala DiTus ,AquaRoche ZERO LR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Seb ma racje. Tylko na dosc precyzyjnej dolewce trzeba sie skupic bo pompa obiegowa i odpieniacz w jednej komorze = cyrki pracy odpieniacza spowodowane wahaniem poziomu wody. Ale to chyba latwiej rozwiazac niz tak sobie zycie komplikowac.


Nadchodzi nowe... :lol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akwa.125x55x60 + sump 80x40x40 , Maxspect 2x120w 16000k , obieg Eheim Compact +3000 , odp. diy ala ATI 200 , cyr. 4 x Tunze 6055 na Multi. 7095 , Dastaco II ala DiTus ,AquaRoche ZERO LR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
pastadu64 :

czesc robi.rozwazalem ten system, i co mnie wstszymuje-redox b.spada

Tylko dlaczego? przecież "wywalamy " z systemu niewielkie cząstki stałe które kiedyś się rozłożą , nie rozumiem tego.


Akwa.125x55x60 + sump 80x40x40 , Maxspect 2x120w 16000k , obieg Eheim Compact +3000 , odp. diy ala ATI 200 , cyr. 4 x Tunze 6055 na Multi. 7095 , Dastaco II ala DiTus ,AquaRoche ZERO LR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...w osobnym poscie zalozylem ten sam temat...zrobilismy to w tym samym czasie Przemek...hehe...metoda mi sie podoba,tylko widze ze zaszly tu jakies nieporozumienia.To nie sump jest jakis specjalny tylko to co przed nim,czyli potrojna filtracja...dla mnie Misio z linku zrobil ten wylapywacz sedimentow za duzy,ja bede robil o wiele mniejszy,takie wylapywacze mozna dostac gotowe.Robi te Twoje linki to tez wylapywacze ale link przemka jest dla mnie gora,gdyz poprzez zamontowanie kranu wydalajacego powyzej dna,gdzie znajduje sie rurka,wytwarzamy mocne zasysanie dzieki ktoremu spuszczenie syfu zajmie moment i nie potrzebujemy spuszcac duzej ilosci wody...tez przejzystosc i prostota tego systemu jest niesamowita jak dla mnie...Pozdrawiam...


Zbiornik 75x80x29 cm. Deltec 600i DC, AI Hydra 26 HD, Maxspect Jump Gyre, polowka CP-25, Jecod 1200 DC...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czesc seb.to co nazywasz jednokomorowy sump-na obrazku nazywaja "cuve technique"(zbiornik techniczny).lecz mi wlasnie chodzi o to: - "osadnik zanieczyszczeń" jak to napisal robi.

robi- Tylko dlaczego? przecież "wywalamy " z systemu niewielkie cząstki stałe które kiedyś się rozłożą , nie rozumiem tego. -ja tez tego nie rozumiem, lecz to jest glowna wada tej filtracjii.pstrykne ci kilka linkow po fr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem taki osadnik jest lepszym rozwiązaniem niż gąbki,wata czy"skarpety" do łapania zanieczyszczeń które zwiększają NO3 bo tak czy inaczej coś w sumpie osiada a tak mielibyśmy nad tym kontrole a i odpieniacz miał by mniej do przerobu.A czyszczenie - łatwizna ,po prostu otwierasz kranik z rurki która zasysa z dna osadnika.


Akwa.125x55x60 + sump 80x40x40 , Maxspect 2x120w 16000k , obieg Eheim Compact +3000 , odp. diy ala ATI 200 , cyr. 4 x Tunze 6055 na Multi. 7095 , Dastaco II ala DiTus ,AquaRoche ZERO LR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.