Skocz do zawartości
artstudio24

Mała rozgwiazd co z nią robicie zastawiacie w akwa czy odławiaci

Rekomendowane odpowiedzi

Nie ma się co cieszyć, ta rozgwiazda lubuje się w koralowcach. Jeśli będzie ich duuuzo to zakup krewetki - arlekiny, one baaaaaardzo lubują się we wszelkich rozgwiazdach, nawet dużych:)

Grzegorz


Akwa ....... zł, osprzęt ...... zł, skała i życie ........ zł, uśmiech mojego dziecka co rano przy akwa BEZCENNE.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
artstudio24 :

Dokładnie kolego wygląda jak ta na twoim zdjęciu.

Kolor szary.:)

Widzisz, to muszę Cię zmartwić, bo raczej to nie jest potomek tej dużej z Twojego zdjęcia. To inny gatunek.

One nie rosną duże. Możesz poczytać o nich w tym linku, który podesłałem.

Niektórzy twierdzą, że podgryzają koralowce, inni mówią, że są pożyteczne. A prawda pewnie leży gdzieś po środku.

W każdym razie takie Asteriny spotyka się w większości zbiorników (przychodzą ze skałą) i dopuki nie staną się plagą, nie robiłbym z tego problemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie zaobserwowałem jak właśnie te małe rozgwiazdy podgryzają zoa, więc wyłapałem ile się dało (ze 100szt), i teraz widzę je sporadycznie, a jak się zrobi za dużo to je znów wyłapie. Obserwuj je. Jak będą niegrzeczne to eksmisja:d

pozdrawiam

maciek


pozdrawiam

Maciek

Prawdziwy facet nie je miodu !... Prawdziwy facet żuje pszczoły! ! !

I pamiętaj....Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć Dieslem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w moim zbiorniku pojawily sie dwa rodzaje tych rozgwiazd. biale zarly glony, niebieskie w pewnym momencie przesiadly sie na koralowce upodobujac sobie zoantusy i sarcophytona.


...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja tez mam taka jedna rozgwiazdke malutki ktora przylazla na skale ,ale jedna moze poczynic szkod wielkich i ja wywalic? czy raczej ja olać?wolal bym olac bo żona już ją nawet nazwała ;/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#222712 Astronotus Ocellatus :

ja tez mam taka jedna rozgwiazdke malutki ktora przylazla na skale ,ale jedna moze poczynic szkod wielkich i ja wywalic? czy raczej ja olać?wolal bym olac bo żona już ją nawet nazwała ;/

[/quote

NA RAZIE masz jedną.... Ja też kiedyś miałam jedną....


pozdrawiam

Aśka

____________

Start 4.06.2009

270l+100l sump,

OR 3500 AM,

turboflotor 1000 AM,

2 x Koralia 3 + Wavemaker,

dolewka AM,

Lajon 120,

LED-y 7*17 W

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

da sie je kontrolowac.

jak bedzie przybywalo to po prostu przy podmianach , podczas czyszczenia akwarium trzeba ich troche pozbierac i wyrzucic.


...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja je wywalam zjadają mi clawularie i zoantusy


akwa 330L hq 2 x 150w rafa 50 korali odpieniacz best 400+paler hed 2500 1x t8 marine glo 2x pompy jvp 102 zeo star 2 sump 200L w sumpie dsb20cm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odświeżam temat. Jak z nimi jest ? Groźny pasożyt, neutralny lub pożyteczny element ekosystemu ? Mam taką jedną i nie wiem co robić:

http://nano-reef.pl/...42010-asternia/

oj joj joj jedna to jest ogromny problem , a co by było gdybyś miał setki tych małych szkodników

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma się co cieszyć, ta rozgwiazda lubuje się w koralowcach. Jeśli będzie ich duuuzo to zakup krewetki - arlekiny, one baaaaaardzo lubują się we wszelkich rozgwiazdach, nawet dużych:)

Grzegorz

No właśnie kolego odnośnie tych krewetek rozgwizdolubnych , czy ktoś z chłopaków na forum takowe posiada.

Piękne zwierzątka..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość radiesteta

oj joj joj jedna to jest ogromny problem , a co by było gdybyś miał setki tych małych szkodników

Właśnie dlatego piszę. Może być 1 a może być więcej tylko lepiej zakamuflowane. A możne niebawem z tej 1 będzie ich wiele dlatego pytałem. Ale nieliczne chyba problemu nie stanowią. Jak będzie więcej pójdą jako suszony pokarm dla bojowników syjamskich.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak w temacie!

A to matka smile.gif3496-rozgwiazda.jpg

To nie jest asterina,a jak sądzisz że z rozgwiazda piaskowa jet matką małych asterin to jesteś w błędzie.


4803_4815.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nie jest asterina,a jak sądzisz że z rozgwiazda piaskowa jet matką małych asterin to jesteś w błędzie.

:clap: :clap: :clap: :clap: :clap: :clap: :thumbsup: :thumbsup: :thumbsup: :thumbsup: :thumbsup: :thumbsup: :thumbsup: :thumbsup: :thumbsup: :thumbsup: :thumbsup: :thumbsup:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.