Skocz do zawartości
adamparker

Miniflotor na Reefpack ?

Rekomendowane odpowiedzi

Akwarium ok 100 lit wody . 12 kg LR, 9 lit LS. Dojrzewa 3 tydzień . W tej chwili pojawiły zielone glony nitkowe na skałkach ale tez glony wyższe. Pracuje tam Koralia 2 i PH1000 jako falownik .

Odpieniacz to Miniflotor i robi sporo brudnej mokrej piany. Zauważyłem że na powierzchni wody tez gromadzi się ciemna piana - nie jest tego dużo ale jest to widoczne przy tylnej szybie. Woda jest lekko zielona .

To jest moje pierwsze akwarium morskie i ma służyć jako pole doświadczalne dla mnie. I tak kosztowało mnie już ok 2500 zł z całym sprzętem , testami itp.

I pytanko czy jest sens zmieniać odpieniacz na wewnętrzny Tunze Nano 9002 albo całego Reefpacka ? Czy bedzie on o wiele wydajnieszy ? Bo nie chce ładowac kolejnych 600 zł jak to mało co zmieni .

W gre wchodzi tylko odpieniacz wewnętrzny ze względu na zabudowę korony oraz to że lustro wody mam 7 cm od szyb bocznych i tylnej - przednią szybę mam 5 cm niżej od reszty .

Następne akwarium będzie z sumpem :-) Ale chcę przez rok pouczyć się co i jak .


Nano Rafa Lido 120,LED 7x11W,Deltec MCE600,Koralia 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co w akwarium będzie żyło ?


50x50x40cm, oświetlenie T5 4x24W + led 18W,cyrkulacja: 6,5 tys,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na razie chce żeby dojrzało . Nie myślałem nad obsadą.


Nano Rafa Lido 120,LED 7x11W,Deltec MCE600,Koralia 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czesc.reef pack 200 moge polecic z czystym sumieniem,mam go teraz w 120 l i spisuje sie idealnie,a od tego roku tunze wypuszcza je z kompletnie nowymi zmienionymi pompami cechuje je duza cichosc i wyzsza kultura pracy,starsze modele dzialaly ok ale byly troche glosnawe,(radze szukac juz tego zestawu z nowymi pompami),skimmer pieni na mokro ,filtr zbiera idealnie film z powierzchni wody,i zarazem masz dodatkowa cyrkulacje ok 800l na h,w moim stosuje wegiel Rowy i Rowaphos non stop,w zbiorniku tym trzymam rozne gatunki zoa,koralowce polipowe i lpsy z dobrym rezultatem(przyrosty,wybarwienie) pozdrawiam seweryn


350 litrow Rena Aqualife,tunze 4*6045 ,deltec mce 600 turbo,266w t5 mix lps i miekkich

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak rozpoznać że jest "nowa" pompa ? Masz jakies fotki może ? Albo czy jest coś charakterystycznego w nowej pompie ?


Nano Rafa Lido 120,LED 7x11W,Deltec MCE600,Koralia 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

szukaj wersji pompy 1073.008


Śpiesz się powoli...

56_1245071123.gif

beztytuubvb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokladnie tak jak napisal Marqo szukaj reefpacka z pompami Silence recirculation pump 1073.008 a wczesniej montowane byly nano pump 800.04 i tych nie polecam


350 litrow Rena Aqualife,tunze 4*6045 ,deltec mce 600 turbo,266w t5 mix lps i miekkich

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.