Skocz do zawartości
willyfog

moj set-up do oceny przed wydaniem kaski

Rekomendowane odpowiedzi

Net mi się rozpiął, to do tomasha miało być:) ale Tobie też gratuluję:)

Pozdrawiam

seb


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok, wszystko mniej wiecej kumam (raczej mnej ;-) )

teraz pytanie o filtracje zakladam metode berlinska + w pozniejszym okresie DSB w sumpie, ale

jest tez Zeovit.

Pytanie co jest:

1. mniej absorbujace

2. latwiejsze w uzyciu

3. bardziej ekonomiczne na dluzsza mete

4. cichsze

Pytam o zeovit gdyz po spedzeniu kilku godzin na czytaniu topicow o tym widze ze jest to ciagle krucjata prowadzona przez tych co maja z tymi co nie maja a duzo gadaja

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zeovit to nie dla poczatkujacych system.


Akwarium-247l(95/50/52)Obieg-NJ2300,cyrkulacja 2xTunze6055+Multicontroller7096+6045 za skałą.

odpieniacz DIY APF600,oświetlenie-swietlówki LED 6X15W+t5 2X39W.Miekkie+LPS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś właśnie spędziłem kilka godzin na czytaniu i bardziej oglądaniu zeovit.com i mimo że nie jestem zagorzałym zwolennikiem tej metody to coraz częściej łapię się na tym że kolory mnie hipnotyzują, ale z drugiej strony wiem że jeszcze wieeeele wody upłynie zanim odważę się spróbować, Tobie też to radzę:)

Pozdrawiam

seb


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok, nie bede pakowal palcow pomiedzy drzwi a framuge, ale w sumie na forum brakuje jednoznacznego porownania tych metod

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, wiec decyzja stanela na rozmiarze 125X65x50h, bede go robil z Optiwhite gdyz bedzie to akwarium widoczne z 4 stron.

i tak przegladajac net-a i rozmawiajac z ludzmi nt komina (dzieki Jacku za pomoc) znalazem taki filmik 3 czesciowy na tubce:Film na tubce

To ze koles wyglada jak hipis z lat 60tych i zaklada morskie jakiemus azjacie na pompie ktora moim zdaniem jest glosna i na elastycznych wezach to jedna rzecz. niemniej to co mi sie spodobalo to:

1. Komin w ksztalcie trapezu

2. Powrot rozdzielony na 2

3. takie szpejo na zlewke do sumpa

4. Akwarium z akrylu jak mniemam

Pytania:

1. czy taki komin w ksztalcie trapezu na krotkim boku ma sens? Widzialem komin o podstawie prostokata na krotkim boku u Tomka z erybki i byl problem z cyrkulacja w zakamarkach pomierzy kominem a dluzszymi bokami. Wydaje sie ze trapezowa konstrukcja bedzie bardziej "przyjazna" dla cyrkulacji wody. Co myslicie?

2. Powrot rozdzielony na 2 - tutaj zgaduje jest to zrobione aby wyzucic pompki cyrkulacyjne z akwa, niemniej gdybym zrobil tak samo w moim kominie montowanym na krotkim boku predkosc strumienia raczej na pewno nie bylaby wystarczajaca (nawet pomimo silnej pompy), prawda? I czy pomimo tego nie jest to fajne rozwiazanie aby lepiej ustawic prad wody w akwa ?

3. Takie szpejo jest fajne, ma ktos cos podobnego i jak to sie spisuje?

4. Akwarium calkiem calkiem musze przyznac, jakosciowo wyglada naprawde solidnie. Ktos to robi u nas w kraju?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.