Skocz do zawartości
sirkornik

Start 55l :)

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

masz racje co do panelu obecnie wygląda to kiepsko, ale już wkrótce sumpik i większe :strutin szkło, puki co nie mogłem przejść w sklepie obojętnie koło tubki i się skusiłem :clapping szybka decyzja i już w akwa pierwszy NP.

Poniżej dwa zdjęcia dzień pierwszy i dzień piąty :)

4204-tuba01.jpg

4204-tuba05.jpg

jazda na gapę

4204-nabarana.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy nie zastanawiales sie, zeby samemu robic wode do podmian. W koncu potrzebujesz tez do dolewki i mialbys pewnosc co wlewasz a tak serwujesz swoim podopiecznym wode, w ktorej moga byc zebrane choroby, lekarstwa, antybiotyki, pasozyty z calego sklepu, nie wspominajac o zasoleniu. To musialo kiedys siasc.

Akwarium b. ladne.:clapping


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witka postanowiłem zrobić mały up, doszły 3 nowe acroporki malutkie no i podzieliłem 2 grzybki:strutin puki co mają się dobrze, zoa też podzielona:), niestety mozolnie idzie ze zbieraniem sprzętu na panelik lub mini sump, ale mam nadzieję że do gwiazdki zdążę

zdjęcie całości

4204-akwaogol.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ladne :)


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo bardzo ładne :) Bym rzekła czadowe ! :)


Przebywając z kotem w bliskiej zażyłości można się nabawić kompleksu niższości :)

nano-reef 20L kupiony-13.IX.2010

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mały up kilka zmian w akwa zapraszam do oglądania

4204-akwa1210.jpg

4204-bile.jpg

4204-czerwony1210.jpg

4204-grzybek_1210.jpg

4204-trumpet_1210.jpg

4204-tubka_a1210.jpg

4204-turbinaria_1210.jpg

4204-zoa_a1210.jpg

4204-zoa_b1210.jpg

dzięki za wizytę i pozdrownienia dla wszystkich :)

Szczęśliwiego Nowego Roku życzę morszczakom

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ładny baniaczek :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajny baniaczek:) I co? Da się w takim litrażu? Da się! :)

Pozdrawiam

seb


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bardzo ładny baniaczek....


330l: 100/60/55 optiwhite + sump , oświetlenie: 8x39 ATI Powermodule Obieg: RD 3500 odpieniacz: Bubble King Supermarines 200 Filtr:poompa NJ2300+deltec FR 509 +filtr NP-reducing BioPellets dolewka: Dr Witt + Eheim compact 300

cyrkulacja:2xkoralia 4+1x koralia 3: skała ok 50kg. Start 17.05.2010 :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No fajowsko to wszystko się kula, bardzo ładnie i kolorowo.

Pozdrawiam Grzegorz.


Pozdrawiam.

380 + 170L SUMP, ATI 10x39w LIGHT,Deltec APF600,Eheim compact3000 obieg,2xTunze6055+ 2xTunze6045 cyrkulacja,55kg LR,30kg LS,top-up aqua-medica,Carbon,Balling i takie tam cary. http://www.ultimatereef.com/TOTM/2011_july/

http://www.nano-reef.pl/forums.php?m=

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Naprawdę super. Jednak małe baniaczki mają coś w sobie :)


54 litry od Aquael'a ^^,

Akwarium: 60x30x30, Oświetlenie: 2x Aquael ECOLIGHT DUO (2x11W), Filtracja/Cyrkulacja: Kaskada FNZ3 1200L\H (aktualnie pusta), HYDOR Koralia Nano 900, Sól: RedCoral, Odpieniacz: brak, Suplementy: brak

START - 24.01.2013 - KONIEC 20.06.2015

30 litrów od Aquael'a ^^,

Akwarium: 30x30x35, Oświetlenie: Aquael ECOLIGHT DUO (2x11W), Filtracja/Cyrkulacja: Kaskada FNZ3 1200L\H (purigen, chemi pure elite, aniphos, żywa skała) HYDOR Koralia Nano 900, Sól: RedCoral, Odpieniacz: brak, Suplementy: brak

START - 22.07.2011 - KONIEC 26.01.2013

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

No chyba nadszedł czas na kolejny up, niestety czas nie był zbytnio łaskawy dla mojego akwarium błazenki padły (chyba ma związek z wywaleniem purigenu i wyszorowaniem niektórych kawałków skały).

Dwie tubki super się chowały ale niestety odsprzedałem bo PO4 miałem ponad skale a NO3 50 :( mimo podmianek 20% co 7 dni a skimerek leciał 24/7

Nie wiem dla czego ale nie udało mi się jeszcze utrzymać ani jednego sps-a zawsze padają po około 1 miesiącu zaczyna się cofać tkanka wychodzi biały szkielet i po prostu koral ginie, ale niema tego złego co by na dobre nie wyszło :) dokupiłem karolcie nano 1600(powinna dojsc lada dzień) więcej światła t5 24wx3 zbiłem po4 i NO3 :) troszkę vodeczką ale nie byłem zadowolony za bardzo lecz Red Sea NO3:PO4-X dał świetne rezultaty i korale zaczęły się ładnie odbarwiać. Przyrosty mam średnie ale chyba przez to że nie lałem nic konkretnego do baniaka poniżej kilka fotek bez całości bo muszę zrobić najpierw przemeblowanie.

Dodałem kilka korali jak odeszły tubki :( i po ustabilizowaniu parametrów kolejna próba ze szczepką rudej monti

Graty to

55l baniak

nano V2 skimer (taki sobie)

Nano karolinki 900+1600

24W T5 Blue Plus+, 24w T5 Special Aqua Blue 50:50 24W T5 White Marine 14000K

Chemia (zacząłem systematycznie w końcu:))

1x na tydzień 2.5mil microbacter7 po podmiance

0.4mil reef snow dziennie (dzisiaj start)

0.5mil dziennie NO3:PO4-X red Sea

Testy salifert z dzisiaj po podmianie

NO3 0.2

PO4 0.03

KH 8.9

Mg 1350 (po podmianie nie wiem czy nie mam tego za mało?)

Ca 470 (nie wiem czy dobrze mierzę, pomiar odczytywany po uzyskaniu kompletnej zmiany koloru w fiolce, a może powinienem odrazu po za uwarzeniu zmiany koloru co daje około 2/3 kropli rudnicy

Pytanie do znawców czym mogę podbić Mg ?

Na koniec kilka fotek :)

gallery_9918_1845_252175.jpg

gallery_9918_1845_68074.jpg

gallery_9918_1845_183725.jpg

gallery_9918_1845_222610.jpg

gallery_9918_1845_152271.jpg

uff uporałem się wkońcu ze zdjęciami

Pozdrowienia dla wszystkich

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mg masz wystarczajace i nie musisz go podbijac. W razie co, poczytaj o Ballingu (kupisz MgCl2x6H2O) i sam sobie rozpuscisz w butelce - wyjdzie najtaniej. Przyjmij, ze Mg to "trucizna" i wcale go nie powinno byc wiecej niz norma. Niemniej jednak, Mg spelnia w akwarium wazna role, lecz poziom jaki masz, zupelnie wystarcza.

Sprawa ma sie podobnie z Ca. U Ciebie jest nieco za wysokie. Wystarczy 430. Jasne, byc moze test nieco przeklamuje...

tak czy inaczej, rownowaga wyglada nieco inaczej; ksiazkowo, przy Ca=421, poziom Mg powinien wynosic 1313.

Wynik testu odczytujesz po wyraznej, calkowitej zmianie koloru.

Ps: ladne zwierzaki. :welcome:


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Stani dzięki za posta troszkę rozjaśniało :)

Decyzja w końcu zapadła czas na zmianę prowizorkę postaram się zastąpić czymś lepszym a mianowicie:

Akwarium okolo 115l będzie otwarte tym razem (zamówione)

DIV overfow Pip by Donkey extra działa estetyczny łatwy w zrobieniu :) co z moimi uzdolnieniami Słodowego to oho...:)

Sump około 30l 3 Komorki (szybki już pocięte i jutro klejenie) nic wielkiego, ale powinno dać troszkę więcej możliwości i co najważnijsze wpakuje tam graty łącznie z większym skimerem.

Skimer V2Skim 400

Przerabiam szafkę żeby wszystko ładnie poukładać (prace w toku)

Oświetlenie dam te 4 T5 AquaLumi Aquarium Lighting Pendant

Karola Nano 1600 + 2800

Dodam półeczkę na dolewkę ala kroplówka

Tak to będzie wyglądało i mam nadzieję że w 2 miechy się uporam :)

na koniec kilka zdjęć z postępu prac.

Jakoś nie może się ładnie ustawić ten Mandarynek do łądnego zdjęcia:), proszę nie zwracać uwagę na Aptasie brzydal już zakupiony i zobaczymy co zdziała

gallery_9918_1847_151686.jpg

gallery_9918_1847_20055.jpg

OwerflowPipe

gallery_9918_1847_85852.jpg

Sump+Overflow

gallery_9918_1847_21126.jpg

Sump sklejony+ nowy skimerek :) (może nie top półka ale powinien dać rade)

gallery_9918_1847_106713.jpg

Dziękuje za rady i odwiedziny

Pozdrwaniam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czas na kolejny Up :thumbsup:

w końcu doszło akwarium i oświetlenie, :unworthy: i pełen podniecenia za czołem dopieszczać szafeczkę oraz przelew z rurek, test na słodkiej wyszedł super ale ustawienie spływu i obiegowej to jest masakra :wallbash: albo leci za szybko albo spływa za wolno :) po jakimś czasie udało się to opanować :smoke: .

Przeprowadzkę uznaje za zakończoną :) puki co 2 dni bez strat.

Podsumowanie:

szkło 120l światło T5 4x39w (włączone tylko 3) dosypany piach coral sand i wymieszany ze starym (o mamo ale żur był:) ) dołożyłem 5kg skały już z działającego zbiornika, sump i obieg wyłączony żeby zmniejszyć jak najwięcej objętość świeżej solanki (20L) poczekam na podmianę około 2/3tygonie i zamiast podmiany odpalę sumpa więc tymczasowo stary skimer i wielka grzałka szpecą tylną szybę.

kilka zdjęć z tego co się działo

gallery_9918_1847_4950.jpg

gallery_9918_1847_102306.jpg

Korale jeszcze zestresowane więc zdjęcie tak na szybko tylko całości

ehh balans bieli jakiś na niebiesko wpada za kilka dni dam coś lepszego

gallery_9918_1847_29071.jpg

Pozdrowienia dla odwiedzających

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@sikornik,piekna kolorowa rafka,szczere gratki,czy w przelewie zamontowales sobie odpowietrznik?jaka masz wewnetrzna srednice tych rurek?ogolnie im wieksza tym lepiej-wieksza wielokrotnosc przeplywu wody w calym obiegu,pozdrowka :welcome:


bez morskiego akwa tez mozna zyc,:googleye

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witka

srednica to 15mm, odpowietrznik juz jest tylko go podpiac, dzisiaj odpalilem obieg na pompie eheim compact 1000 przeplyw jest na 100% splyw na okolo 90% otwarty wiec obiegowa na styk, pompa mogla by byc troszke wieksza i cichsza :) ale i tak jestem bardzo zadowolony.

Niestety nie wsztstko jest tak jak powinno, juz w starym akwa zaczynalem miec problem z cyano i ze szklanymi rozami wiec doszly 2 krewetki i brzydal. Podczas przesiadki wyczyscilem co sie dalo, ale widze ze zaczyna znowu cholerstwo wylazic i zeby bylo weselej cos mi podgryza jeda kolonie zoa;( chyba brzydal ale nie jestem pewny no nic zobaczymy co bedzie dalej.

Dziekuje za zainteresowanie i jutro powinienem dac jakas fotke lepsza

pozdrowienia

Tutaj dalsza część dziennika Nowy dziennik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.