Skocz do zawartości
pietrucha

Favia sp. karmienie

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.Mam pytanie,jak karmicie swoje favie,wyczytalem na forum cos o chodowli planktonu,ale moze mozna kupic plankton w sklepie bo nie bardzo mam na to czas no i ja to len jestem,nawet jesc sam sobie nie wezme jak to moja kobieta mowi.:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja kupuję w płynie pokarmy dla korali, nabieram w szczykawkę i wieczorem lub rano gdy pali się tylko nocne polewam favię (około 1 ml i bardzo powoli). Może raz w tygodniu, ale obiecałem sobie, że będzie częściej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za odpowiedz,wlasnie przed chwila polalem go sokiem z jedzenia wlasnej roboty,i reakcja byla natychmiastowa.Wysuna czulki i nawet cos wiekszego lapal jak rybki karmilem.Mam nadzieje ze mu to nie zaszkodzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam...ja mieszam zywy phytoplankton z syntetycznym planktonem fauna marin (ultra clam),do tego FA ultra pac,ultra min s,na koncu daje coral-v- power czyli cyclop eezy i jak to wszystko napecznieje po 24ech godzinach jedna dawke mieszam z odrobina wody z akwa i wszystko to wlewam do akwa...robie tak 2 do 3ech razy dziennie...woda robi sie metna na pol godziny a potem znow jest klarowna...nigdy nie karmie korali bezposrednio,oprocz tych wiekszych,ktore sobie radza z kawalkami malzy,krewetek czy osmiernic...Pozdrawiam...


Zbiornik 75x80x29 cm. Deltec 600i DC, AI Hydra 26 HD, Maxspect Jump Gyre, polowka CP-25, Jecod 1200 DC...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki,mam jasnosc,teraz musze tylko obrac opcje dla siebie bo nie dysponuje czasem aby karmic trzy razy dziennie.No i nie mam az tak duzo twardych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A po co Favitesa karmic 3 razy dziennie? Starczy raz w tygodniu.


Akwarium-247l(95/50/52)Obieg-NJ2300,cyrkulacja 2xTunze6055+Multicontroller7096+6045 za skałą.

odpieniacz DIY APF600,oświetlenie-swietlówki LED 6X15W+t5 2X39W.Miekkie+LPS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...tak Peniek,wiekszosc reefowcow karmi raz czy dwa razy w tygodniu i oczywiscie ze favites nie trzeba karmic trzy razy dziennie,ale pokarm ktory daje jest nie tylko dla favites...poza tym wczesniej karmilem bardzo oszczednie i postanowilem to zmienic ,wiedzac ze na rafie jedzenia jest pod dostatkiem 24h na dobe...to taki moj experyment,karmie bardzo duzo i zauwazylem sama dobroc jaka z tego plynie...namnozylo sie zooplanktonu,zniknal detrytus...widze ze to wszystko ozylo w porownaniu z tym jak mialem sterylna wode...oczywiscie nie jestem w stanie zapewnic koralom pokarmu jak na rafie chocby dlatego ze odpieniacz z wiekszoscia szybko sie upora...no ale to moglby byc osobny temat...Pozdrawiam...


Zbiornik 75x80x29 cm. Deltec 600i DC, AI Hydra 26 HD, Maxspect Jump Gyre, polowka CP-25, Jecod 1200 DC...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...nie,nie skacze a przynajmniej nie drastycznie poprzez stosowanie vodka method...moje NO3 nigdy nie przekracza 2,5 ale tutaj trzeba pare experymentow i cierpliwosci przy dobraniu odpowiedniej ilosci vodki do pokarmu no i jezeli wynik jest zadawalajacy to nie wolno zmniejszac ano dozowania vodki ani karmienia,gdyz albo skocza nam nitraty albo wyjalowimy akwa do niebezpiecznego zera NO3...w zeszlym tygodniu troche mniej karmilem i NO3 zeszlo mi do 0,2,wiec teraz nadrabiam by uzyskac optymalne jak dla mnie 2,5...metode te stosuje sie bardzo czesto w akwariach niefoto,gdzie pokarm jak i vodka sa dozowane automatycznie...Pozdrawiam...


Zbiornik 75x80x29 cm. Deltec 600i DC, AI Hydra 26 HD, Maxspect Jump Gyre, polowka CP-25, Jecod 1200 DC...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.