Skocz do zawartości
demontri

Pytanie odnośnie hydrauliki

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Mam pytanie odnośnie połączenia akwarium z sumpem. Nie zamierzam mieć komina w akwarium i nie zamierzam wiercić w nim dziur. Czy istnieje jakaś sensowna alternatywa? Mam nadzieje że tak. Proszę o wszelkie porady lub linki (szkoda że na forum nie ma opcji szukaj :/) Czy odpieniacz można tak podłączyć by pobierał wodę do sumpa? Z powrotem to już wiadomo odpowiednia pompka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeczytaj dział dla nowicjuszy i nie denerwuj ludzi. Przyjrzyj się dobrze co jest na forum a czego nie ma.


600L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesz guliwer jeżeli masz 20h wolnego dziennie to można sobie przeklikać całe forum i poczytać. Ja takiego komfortu nie mam. Opcji szukaj też nie ma więc liczę na życzliwość ludzi jak ci się nie podoba to się nie wypowiadaj i pozwól innym by pomogli.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...Witaj,mysle ze dla Ciebie najlepszym rozwiazaniem bedzie pudelko przelewowe czyli overflow box i pod ta druga nazwa znajdziesz takie pudelko np. na amerykanskim ebayu...z europejskich podobno wspaniale sie sprawuje overflow tunze'a ale wielka ta skrzynia jest...zasade dzialania oraz rozne ksztalty takich pudelek znajdziesz na You tube wpisujac znow "overflow box"...najlepiej widziec to co sie szuka i to jeszcze na filmie...Pozdrawiam...


Zbiornik 75x80x29 cm. Deltec 600i DC, AI Hydra 26 HD, Maxspect Jump Gyre, polowka CP-25, Jecod 1200 DC...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

może to Ciebie naprowadzi :)

99200623.jpg


zbiornik 90x42x45+sump; odpieniacz Deltec APH525; oświetlenie T5:2x39W+ 90W LED; wystartowało 11.08.2009; moja wiedza dojrzewa razem z akwarium

MOJE AKWA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
demontri :

Wiesz guliwer jeżeli masz 20h wolnego dziennie to można sobie przeklikać całe forum i poczytać. Ja takiego komfortu nie mam. Opcji szukaj też nie ma więc liczę na życzliwość ludzi jak ci się nie podoba to się nie wypowiadaj i pozwól innym by pomogli.

To Ty się nie wypowiadaj jak Ci się nie podoba forum, a opcja SZUKAJ jest jak najbardziej i to dość rozbudowana i pomocna. Ile razy można wałkować te same tematy.

Pozdrawiam


600L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kalam się w pierś i z góry przepraszam nie zauważyłem. Heh... czasami trzeba przełknąć gorycz porażki. :/ Dziękuję za rady.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem skad jestes (jeszcze tego nie wpisales) ale jak z miejscowosci w ktorej jest szklarz to jednak bym dal te dziury wywiercic. Dobrego komina nic nie zastapi.

Pozdrawiam


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość DarekB30

Sorry

Jestem z pod Warszawy 30 km od centrum (południowa część kierunek Lublin)

Z wykonaniem otworów pod komin nie ma problemu

Wczoraj nawet wierciłem otwory dla jednego z forumowiczów ( http://www.nano-reef.pl/forums.php?m=posts&q=24096 )

jeśli jesteś w stanie podrzucić do mnie zbiornik to zapraszam, znajdziemy rozwiązanie.

pozdrawiam

DarekB30

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.