Skocz do zawartości
Józef

Apokalipsa? - brak prądu

Rekomendowane odpowiedzi

No to baaardzo przepraszam za kłopot :) A propos, ja obroty trzymałem założywszy na gaz regulowany ścisk stolarski - oparłem go od spodu o konsolę po ustawieniu na 2500 :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem przetwornicę 150 w firmy http://www.meanwell.com importuje je : MPL power electro , odpaliłem koralię magnum 8 i śmiga , do tego zaciemnilem akwa , żeby rybki za dużo tlenu nie pobierały i powinno być cacy .

e* czy ktoś mi powie ile wytrzyma aku 60 ah z podpietą pompą 18 w ? nie potrafię tego przeliczyć :)

*edit2 narobiłem się i znalazłem :) sprawdzalem jeszcze na aquashut i atmanie

http://aukcja.onet.pl/show_item.php?item=776920167

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to miales "nieco" zabawy!

Dobrze, ze wlaczyli jak zwykle "na czas".

Marek, czy mozesz polecic te przetwornice? W koncu cos natlenialo wode?

Pozdrawiam


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja po 46 godzinach nadal nie mam i nie wiem kiedy będzie. W moim przypadku to samosprawdzająca się przepowiednia :)

pozdrawiam


Start: 10.01.2016 r.

Akwarium: IM Fusion 30L, odpieniacz: Tunze 9004, lampa: Nanobox Quad, cyrkulacja: Vor-Tech MP10w, i trochę drobiazgów...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stani jeśli chodzi o natlenianie wody,to w 100% spełniła swoje zadanie.Podłączyłem małą Mareę tak,by częściowo zasysała powietrze.Wodę natomiast podgrzewałem w garnku ,na butli gazowj:D.

Udało mi się utrzymać 22st.

pozdr


500 L. sps'y + 1200 L.szczepkowe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marek,

Ty utrzymalbys akwarium w Beskidach, 30 lat temu pod namiotem!:)


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W domu miałem prawie takie warunki jak w Beskidach,17st.w pokuju :),przy takim wietrze kominek nie dawał rady.


500 L. sps'y + 1200 L.szczepkowe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość musashimm

Niestety mam straty spowodowane brakiem prądu:

2 anthiasy

Jeden uznany za zaginionego do tej pory. (Po włączeniu światła się nie pojawił). Drugi odszedł na wieczną rafę 2 dni później. (dziś go wyłowiłem). Ale widać było, że źle wygląda.

Ogólnie towarzystwo się mocno zestresowało. Widać było po ubarwieniu i zachowaniu.

7 godzin bez cyrkulacji, około 48 godzin bez oświetlenia, minimalna temperatura wody 23.5.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi na szczęście odłączyli prąd jedynie na 2-3h ale i tam miałem stracha. Zwierzaki sobie dały radę, jedynie na szybach po tym czasie zebrało się sporo jakiś glonów syfiastych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.