Skocz do zawartości
j@cek

Durso patent na zapowietrzanie sie

Rekomendowane odpowiedzi

a ja tez zrobilem jak Silver radzil i jest kicha. durso sie odpowietrza - ok, ale poziom w kominie spada do takiego poziomu, ze durso zaczyna ssac wode dolem (ponizej kolanka, w miejscu gdzie jest sitko wsadzone). co zrobic w takim przypadku? odglos najgorszy jaki slyszalem - siorbanie, calkiem glosne:(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przymknij trochę na zaworze,ja mam tak ze lekko mi się przelewa przez rewizje.


Zbiornik Zlikwidowany:((Ale jeszcze tu wrócę:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to po co robic cos takiego jak durso, zeby przymykac na zaworze? nie lepiej wstawic prosta rure, ktora nie bedzie trzeba odpowietrzac, z sitkiem na koncu i tez sobie zawor przymknac?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I o to chodzi:clapping

Pozdrawiam

seb


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W durso cała rzecz polega na odpowiednio dobranej średnicy odpowietrzenia , ułamek za dużo lub mało i będzie do bani , ja mam spływ bez zaworu wiec bez durso hałas wiadomo jaki, na trójniku położyłem spienione pcv a otwór powiększałem aż zrobiło się cicho .Kolanka nie przedłużałem fajka w dół i jest git :clowning

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zobaczcie to:

5ee5981c80321534med.jpg

mam taki plan, ze zaslepke wywale, wsadze redukcje na mniejsza srednice i wsadze jakis zaworek, ktorym bedzie mozna regulowac ilosc wody zasysana "od gory" i durso powinno sie dac wyregulowac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam dokładnie wszystko jak na schemacie , z tym że nie mam zaworku tylko wspomniany już kawałem pcv z otworem ,ale zaworek będzie bardziej profesjonalnie wyglądał :clowning

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
KIDULT :

to po co robic cos takiego jak durso, zeby przymykac na zaworze? nie lepiej wstawic prosta rure, ktora nie bedzie trzeba odpowietrzac, z sitkiem na koncu i tez sobie zawor przymknac?

na tym stwierdzeniu powinien właśnie kończyć się niniejszy wątek :clowning

prosta rura i spiętrzony poziom wody w kominie ponad wlotem do tejże rury (regulacja na spływie) i po wszystkim..


250 L obecnie drzemie i czeka na lepsze czasy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Pawle Piotrowski, czy ta rurka zasysa Ci powietrze?

rysunek ktory wkleilem jest gowno warty, bo to nie dziala jak tam opisane.

chyba skonczy sie moje durso na zwyklej rurze i przykreconym zaworze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wystarczy samo Pawle :clowning Tak, zasysa powietrze bo musi. Średnio raz na 10 sekund. Tak jak pisałem jest to niesłyszalne. Trzeba by otworzyć szafkę aby to słyszeć. Ponieważ szafka normalnie jest zamknięta, problem nie istnieje. Robiłem próby z wyłączeniem cyrkulacji. Po ponownym jej uruchomieniu woda przelewała się rewizją przez kilka minut po czym poziom wody zaczynał się powoli obniżać aż do wyregulowanego poziomu.

Rysunek jest bardzo dobry. Właśnie tak to działa. Im mniejszy otwór w kapslu (nr 2 na rysunku) tym mniej powietrza zasysa i niższy poziom wody w kominie, mniejszy hałas. Analogicznie z większym otworem. Jak chcesz to możesz kiedyś wpaść do mnie i obejrzeć jak to w praktyce wygląda.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja zrobilem z zaworem regulujacym ilosc zasysanego powietrza i sie nie sprawdza, roznica jest tylko w skrajnych polozeniach - zamkniety/otwarty. wyglada na to, ze aby splyw nie bral wody trzeba go przydlawic zaworem....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mujsisz bardzo dokładnie dopasować wydajność spływu do ilości wody jaka ma przez niego przepłynąć i bez skręcania zaworem jest to praktycznie niemożliwe, chociazy z tego powodu, że wahania napięcia zmieniają wydajność pompy. Jesli więc myślałeś, że durso spowoduje, że spływać będzie odpowiednia ilość wody tylko dlatego, że ma taką budowę to chyba je przeceniłeś:clowning

u mnie dłuższy czas była po prostu rura i cały czas walczyłem z siorbaniem, a durso z rurką załatwiło sprawe na dobre, a po zaniku prądu nic nie muszę odpowietrzać/robić.


Sygnatura;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.