Skocz do zawartości
MateuszD

[K] wirnik igielkowy

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, kupie wirnik igielkowy pasujacy do pompy PSK-2500 - produkuje je Tunze (do Hydrofoamerow), lub ATI


pozdrawiam Mateusz

_____________________________________________________________________

140l z panelem, Kessil 360W, Tunze 9012

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to możesz mieć problem. Tunze zaprzestało produkcji tych wirników. Być może mają jeszcze stany magazynowe. Zadzwoń do korale.pl. Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

parman: wiem o tym, ale moze ktos ma jakies zapasowe na zbyciu? zreszta troche tych pomp tunze chyba wyprodukowalo i powinni jakies czesc produkowac.


pozdrawiam Mateusz

_____________________________________________________________________

140l z panelem, Kessil 360W, Tunze 9012

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MateuszD. Pisz do ThcSkiby w sprawie wirnika . Rafal powinien mieć .


Baniak 650 lilr. + 150 litr. sump z DSB i LR ,led 430W, odpieniacz DIY thcskiba , obieg RD 8500 litr. , cyrkulacja 39000 litr. około 100 LR , SPS , LPS .

obecnie : http://nano-reef.pl/topic/31598-cast-away/

Poprzedni baniaczek : http://www.nano-reef.pl/forums.php?m=posts&p=224395#224395

http://aqua-reef.pl/topic/1363-mo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No więc Rafał na 1000% nie ma! Sam na nie oczekuje i ja również na ten wirnik od Rafała czekam. Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mateusz, chyba będę mógł Ci "dogodzić" :), zdaje się że coś takiego mam, muszę tylko cyknąć zdjęcie i przesłać.

Pozdrawiam Roman


gdzie jest nemo ? www.republika.pl/akwariummorskie/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
MateuszD :

Witam, kupie wirnik igielkowy pasujacy do pompy PSK-2500 - produkuje je Tunze (do Hydrofoamerow), lub ATI

A ja zamówiłem coś takiego i będe experymentował

http://aquarien-anlagenbau.de/product_info.php/info/p14_Nadelr-der-aus-PE-HD.html

http://aquarien-anlagenbau.de/product_info.php/info/p95_HastelloyC-Schlingenrad-f-r-Dispergatorpumpen-50-mm.html

co z tego wyjdzie dam znać jak otrzymam towar.


Akwa.125x55x60 + sump 80x40x40 , Maxspect 2x120w 16000k , obieg Eheim Compact +3000 , odp. diy ala ATI 200 , cyr. 4 x Tunze 6055 na Multi. 7095 , Dastaco II ala DiTus ,AquaRoche ZERO LR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

robi: w USA mozna spokojnie zamowic gotowy wirnik do PSK, tam juz dawno sprzedawano te pompy w komplecie z 2-ma wirnikami do wyboru, tylko obawiam sie ze koszty przesylki beda spore. Sam wirnik jak widzialem to okolo 40usd

Roman Rożek: byloby super jakby pasowal.

Ja mam 1 taki wirnik, ale niestety strasznie halasuje, wydaje mi sie ze jest po prostu zle wywazony, w ostatecznosci chcialem zaczac go przerabiac, ale na razie proboje zdobyc gotowy :)

parman: ja tez czekam na wymiane od Rafala, ale skoro producent zaprzestal produkcji to uznalem ze sie nie doczekam :)


pozdrawiam Mateusz

_____________________________________________________________________

140l z panelem, Kessil 360W, Tunze 9012

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MateuszD: Ale nie wykluczone, że mają jakieś zapasy. Trzeba mieć nadzieję :)!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mateusz, powinny pasować bo są wyciągniete z pompy PSK -2500, tylko są to wirniki starszego typu z tymi "farfoclami"


gdzie jest nemo ? www.republika.pl/akwariummorskie/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i ja taki mam. Pieni nieźle, ale z wirnikiem Tunze pieni jeszcze lepiej :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a, to troche niezrozumiale napisalem, chodzi mi wlasnie o taki wirnik ze sztywnymi iglami, ten z plastikowymi farfoclami to obecnie mam wlozony (znaczy oryginalny ATI), jak nie znajde to bede kombinowal z przerobkami - lub raczej poszukam kogos kto to moze zrobic, albo sproboje sciagnac zza wielkiej wody :)


pozdrawiam Mateusz

_____________________________________________________________________

140l z panelem, Kessil 360W, Tunze 9012

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akwa.125x55x60 + sump 80x40x40 , Maxspect 2x120w 16000k , obieg Eheim Compact +3000 , odp. diy ala ATI 200 , cyr. 4 x Tunze 6055 na Multi. 7095 , Dastaco II ala DiTus ,AquaRoche ZERO LR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akwa.125x55x60 + sump 80x40x40 , Maxspect 2x120w 16000k , obieg Eheim Compact +3000 , odp. diy ala ATI 200 , cyr. 4 x Tunze 6055 na Multi. 7095 , Dastaco II ala DiTus ,AquaRoche ZERO LR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

robi, ale to sama koncowka iglowa, ja myslalem raczej nad tym:

http://www.aquacave.com/pin-wheel-impeller-assembly-brfor-sicce-psk-2500-water-pump-2491.html


pozdrawiam Mateusz

_____________________________________________________________________

140l z panelem, Kessil 360W, Tunze 9012

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to musicie się uzbroić w cierpliwość co do dostępności wirników. W przyszłym tygodniu będzie już coś wiadomo. Pozdrawiam i życzę spokojnej nocy :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co dziś sie dowiedziałem wirniki te które byly do tego czasu dostępne przestano produkować

Ale w przyszłym tygodniu będą dostępne już nowe wirniki Tunzego

Najgorsze że do końca nie umiano mi określić czy bedą one współpracować z pompami PSK więc pozostaje czekać i sprawdzić jak tylko się pojawią

http://www.tunze.com/details.html?&L=6&C=PL&type=&user_tunzeprod_pi1[prodid]=9420.047

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dokladnie taka sama odpowiedz dostalem w Koralach, w przyszla srode powinny juz te nowe byc fizycznie w PL, wiec bedzie wiadomo czy dzialaja.

Ale ciekawe czy w USA to jest jakis inny producent tych wirnikow?


pozdrawiam Mateusz

_____________________________________________________________________

140l z panelem, Kessil 360W, Tunze 9012

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

WItam, nie mam dobrych wiadomosci, nowe wirniki nie wspulpracuja z pompami od ATI. jak mozna sie bylo domyslac.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niestety tego sie obawialem

I pewnie juz nie dostane nowego, choc sproboje w USA popytac w sklepach.

W takim razie mam jeszcze 1 pytanie - mam wirnik iglowy Tunze, ale podejrzewam ze jest zle wywazony, bo strasznie stuka podczas pracy. Czy da sie go jakos wywazyc?


pozdrawiam Mateusz

_____________________________________________________________________

140l z panelem, Kessil 360W, Tunze 9012

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tunze zapewne poprosi o odeslanie calej pompy (ich pompy :clowning ) i wymieni ja na nowy model.

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Yoka: to akurat nie wchodzi w gre, bo powiedzmy ze kupilem sama pompe ATI z dodatkowym wirnikiem, raczej sie pytalem czy da sie jakos wywazyc ten wirnik :clowning


pozdrawiam Mateusz

_____________________________________________________________________

140l z panelem, Kessil 360W, Tunze 9012

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sorki że się podepne, pisałem że bede experymentował z czymś takim

http://aquarien-anlagenbau.de/product_info.php/info/p95_HastelloyC-Schlingenrad-f-r-Dispergatorpumpen-50-mm.html

oczywiście na pompie ati psk 2500 , a więc : wydajniść wody taka sama jak na wirniku ATI ale powietrze na oko 2 razy więcej i do tego bąbelki super maleńkie-niewidoczne po prostu mleko! tylko pompa warczy jak "ruski kombajn"musze pomyśleć dlaczego? a może ktoś coś wie o tym ?


Akwa.125x55x60 + sump 80x40x40 , Maxspect 2x120w 16000k , obieg Eheim Compact +3000 , odp. diy ala ATI 200 , cyr. 4 x Tunze 6055 na Multi. 7095 , Dastaco II ala DiTus ,AquaRoche ZERO LR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czym należy dokleić taki myk jak kupiłeś do zwykłego wirnika jeśli chce się do przerobić?


 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.