Skocz do zawartości
MateuszD

[K] wirnik igielkowy

Rekomendowane odpowiedzi

Zawsze mozna spróbować wkleić bioballa od Skiby. Średnica 32 mm. Ja zrobiłem tak w AM PH 2500. Pienił o niebo lepiej a i wydajność wydawała się większa. Załączam fotkę bioballa po wyrównaniu igieł. Pozdrawiam.

3615-7.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
parman :

Zawsze mozna spróbować wkleić bioballa od Skiby. Średnica 32 mm. Ja zrobiłem tak w AM PH 2500. Pienił o niebo lepiej a i wydajność wydawała się większa. Załączam fotkę bioballa po wyrównaniu igieł. Pozdrawiam.

3615-7.jpg

Może na pompie AM PH 2500 jest ok. ale biobal na ATI PSK 2500 jest do niczego! próbowałem.A właśnie MateuszD szuka wirnika do PSK.

Dzisiaj lub jutro dopne końcówke taką (50 mm)

http://aquarien-anlagenbau.de/product_info.php/info/p14_Nadelr-der-aus-PE-HD.html

zobaczymy co będzie...


Akwa.125x55x60 + sump 80x40x40 , Maxspect 2x120w 16000k , obieg Eheim Compact +3000 , odp. diy ala ATI 200 , cyr. 4 x Tunze 6055 na Multi. 7095 , Dastaco II ala DiTus ,AquaRoche ZERO LR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

robi: dokladnie jak mowisz, tylko u nas ten wirnik do BK to koszt sporo wyzszy niz caly wirnik :clowning. I tam jest napisane ze najmniejszy krazek jest do poboru powietrza 1000l/h, a jak kiedys pisal Skiba to PSK nawet ze sztywnym wirnikiem ciagnie max 850 - nie zaszkodzi to wydajnosci pompy?


pozdrawiam Mateusz

_____________________________________________________________________

140l z panelem, Kessil 360W, Tunze 9012

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozmawiałem z Rafałem i mówił, że te wirniki BK mogą być za duże do PSK i pompa może nawet nie ruszyć. Ale może źle zrozumiałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

okazalo sie, ze rozwiazanie bylo banalnie proste - wymienilem krazek z meshem na ten z halasujacego wirnika tunze ze sztywnymi iglami, i pompa okazala sie idealnie cicha - po prostu magnes z Tunze byl jakis niedopasowany idealnie, i stukal, ten z mesha dziala cicho zarowno z oryginalna jak i iglowa glowica - moglem to rozwiazac 3 miesiace temu :waving a juz prawie zaczalem sciagac z USA wirniki :)


pozdrawiam Mateusz

_____________________________________________________________________

140l z panelem, Kessil 360W, Tunze 9012

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#217248 MateuszD :

robi: dokladnie jak mowisz, tylko u nas ten wirnik do BK to koszt sporo wyzszy niz caly wirnik :waving. I tam jest napisane ze najmniejszy krazek jest do poboru powietrza 1000l/h, a jak kiedys pisal Skiba to PSK nawet ze sztywnym wirnikiem ciagnie max 850 - nie zaszkodzi to wydajnosci pompy?

No i się okazało że tego wirnika nie pociągnie, jest problem z ruszeniem a jak ruszy to wibruje.A co do wydajności to moja psk 2500 z wirnikiem mesh lekko podrasowanym pobiera równo 1000 L/ godz.


Akwa.125x55x60 + sump 80x40x40 , Maxspect 2x120w 16000k , obieg Eheim Compact +3000 , odp. diy ala ATI 200 , cyr. 4 x Tunze 6055 na Multi. 7095 , Dastaco II ala DiTus ,AquaRoche ZERO LR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@robi

A w jaki sposób podrasowałeś swój wirnik?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.