Skocz do zawartości
kamilm

Moje 210L - powolutku ...

Rekomendowane odpowiedzi

#225265 Darek S :

W poście z 11.11.2009 pod fotką "chyba zoa" - to raczej wyglada jak Aiptasia - sprawdź dokładnie. Jeśli to ona to raczej usunąć.

hmmm, a aptasia ma fioletowy srodek ? i sie chowa jak sie ja dotknie ? ciagel wyglada dokladnie tak jak na zdjeciu, nie rosnie wieksza, widzialem aiptasie na zywo i wydaje mi sie, ze to nie to ...

aha, i xeha niestety będzie dokuczać błazenkowi - w wielu przypadkach tak robi - u mnie też dokuczała - tylko jej !

no oba błazenki sa skutecznie odgonione od skal, nie zblizajaj sie do nich, chociaz hexa juz raczej nic im nie robi, dogadali sie, tylko tak, ze blazenki siedza po powierdzchnia wody, a nie w koralach, sic!


210l + 70l sump, 32kg LR + 18kg LS, OR3500, tunze 6025+6055+koralia2, odpieniacz AM T-1000, 120W LED BX

od 15.09.2009

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po dluzszej przerwie

doszlo pare nowych zwierzaków i niestety jeden odszedl, nowy blazenek

Wpadl do komina (nie mam pojecia jak), byla tam wata filtrujaca, lezal na niej jakis czas (nie wiem jaki - nie bylo mnie 2 dni w domu), zyl. Niestety przy probie zdjecia z waty spadl, jedyna opcja wyjecie to spuszczenie calej wody z komina = spuszczenie rybki do sumpa, przezyl, ale chyba sie bardzo zestresowal. Zdechl w nocy :-(

nowe zwierzaki ponizej, pierwsze spsy (mam mieszane uczucia i nie wiem czy z nimi wszystko ok)

jakies rady co by dodac do wody, zeby bylo im lepiej mile widziane

3513-dsc02101.jpg

3513-dsc02103.jpg

3513-dsc02104.jpg

3513-euphylia.jpg

na koniec zagadka, co robi ten śłimak :-)

3513-turbo.jpg

Pozdrawiam

KM


210l + 70l sump, 32kg LR + 18kg LS, OR3500, tunze 6025+6055+koralia2, odpieniacz AM T-1000, 120W LED BX

od 15.09.2009

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

update: pierwszy sps na zdjeciach powyżej bieleje od dolu, mam niestety ciagle problemy z oswietleniem i nie wiem czy to nie jest przyczyna (dziala tylko na 70% mocy) + nie mam dobrego miejsca blisko powierzchni wody - juz nad tym mysle.

Musze zrobic jeszcze jedna dosc duza polke na spsy (mam wysokie akwa).

Polamalem w kazdym razie koral na 4 szczepki, z ktorych 3 juz bieleja.

Co ciekawe druga acropora rosnie calkiem ladnie i zyje na niej/w niej maly czerwony krabik.

Ostatni tydzien spedzialem na sprawdzaniu co sie dzieje. Zrobiolem tone testow i wychodzi, ze wszystko jest ok (poza kh)

Mialem dziwne, duze wachniecie parametrow (spadlo mi Mg (do 1050) i Ca (do 340)) - nie wiem czy to nie kwestia np zalapania wody z dolewki - wyniki wydaja sie bardzo dziwne. Po 2 dniach testy pokazaly dobre wartosci - Mg 1340, Ca 450 (ciut wyosko) - takie mam zwykle. W kazdym razie balling czeka w pogotowiu.

Poza tym No3 (0 - 0,2), reszta nie wykrywalna (no2, po4, nh4), ph - 8,2. Zaczalem podbijac kH - obecnie jest 7 (bylo 6).

Ogolnie nie wiem co jest grane. Euphylia przez tydzien sie bardzo malo pompowala, Fungia praktycznie w ogole (przez 3 dni), dzis jest juz lepiej, ale Euphylia ciagle nie wyglada super. Czy to kH na poziomie 6 moglo byc przeczyna ?


210l + 70l sump, 32kg LR + 18kg LS, OR3500, tunze 6025+6055+koralia2, odpieniacz AM T-1000, 120W LED BX

od 15.09.2009

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kH jak jest 6, to troche mał. Zauważ że niektóre testy moga przekłamywać i zamiast 6 możesz mieć 4,5. Tak jak radził Stani - kup NaHCO3 - jeden ze składników balinga i właśnie on odpowiada za podbijanie kH. Wystarczy odpowiednio rozrobić ten proszek.

Moje aiptasie nie maja fioletowych środków, lecz chowaja sie natychmiast prawie do zera przy dotknięciu. Żaden zoantus sie nie zwinie w mikroglutka, a poza tym zoa chowa sie raczej powoli a aiptasia natychmiast. POza tym zoa nie jest drapieżny - daj temu czemus odrobine artemii - jak złapie to raczej aiptasia.

BTW akwa jest w sumie świeże więc nie wszytskim koralom musi to odpowiadać , a szczególnie akroporom. .Swiatło jest b.wazne


"W akwarium wszystko co dobre dzieje się powoli ;) 250 l delta + sump 100 l. LED 180W

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak robie, kh na poziomie 7 i cos (ciezko okreslic precyzyjnie, test jbl)

jezeli chodzi o aptasie - to nie wiem co to jest, ale nie rosnie wieksze i wyglada dosc ladnie wiec zostrawielm w spokoju, z jedna ze szczepek dostalem 100% aptaisie wedruje sobie po calym zbiorniku, nie widze zadnych nowych, wiec tez dalem jej spokoj, jak wejdzie na cos latwo wyjmowalnego to ja zlikwiduje

wczoraj wieczorem zauwazylem chyba slimaka bez skorupy - jest calkiem duzy ma kolo 3 cm bialy z szarawa glowa i ma 3 ciemne kropki na karku, wychodzi tylko przy prawie calkowitej ciemnosci, jak zapali sie swiatlo w 2 s sie chowa do dziury plus mam jakiegos robala - ma srednica kolo 0,5 cm ! szybki jak diabli nigdy nie widzialem calkowitej dlugosci ale ma co najmniej 10 cm

no i do tego coraz czesciej slysze trzaski po zgaszeniu swiatla (stad te nocne obserwacje) - czyzby pistoletowa ? nie widze wiekszych strat (poza 2 slimakami, ktore odeszly w niejasnych okolicznosciach), robic cos z tym ?

i co ?


210l + 70l sump, 32kg LR + 18kg LS, OR3500, tunze 6025+6055+koralia2, odpieniacz AM T-1000, 120W LED BX

od 15.09.2009

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a mam male slimaki 2-3 strombusy i co najmniej 2 turbo


210l + 70l sump, 32kg LR + 18kg LS, OR3500, tunze 6025+6055+koralia2, odpieniacz AM T-1000, 120W LED BX

od 15.09.2009

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

maly upadate z przestroga

Tak jak pisalem stalem sie dosc przypadkowym posiadaczem 3 spsow. Jeden z nich, akropora, po okolo 10 dniach zaczela bielec od spodu. Zgodnie z radami, poza oczywiscie proba dojscia co jest nie tak, polamalem koral na szczepki. Wszystkie po kolei zaczely bielec od spodu i wszystkie z jednym wyjatkiem padly. Jedna ze szczepek nie bieleje dalej i ogolnie zyje. Co bylo nie tak ? SWIATLO i wysokosc zbiornika. Wzmocnilem siwatlo (ledy zaczely wreszcie dzialac na 100% mocy 11h / dobe) i umiescilem spsy najwyzej jak sie dalo (ciagle troche za nisko). I to tak naprawde wszystko. Nie rosna one jak na drozdzach, ale rosna i zyja i chyba wygladaja niezle (wieczorem wrzuce fotki ocenicie, ja sie w sumie nie znam). Przy okazji tego calego zamieszania robilem duzo testow, szczegolnie Mg i Ca (salifert). Wczoraj mnie tkenlo i uswiadomilem sobie, ze robie je zle!

Ku przestodze.

Testy te robi sie z nakladka na strzykawke. Wciaga sie ostatni odczynnik az gumka od tloczka przekroczy 1ml (krawedz tloczka na kresce). W zwiazku z nakladka w strzykawce jest sporo powietrza. Robilem kardynalny blad, odczytywalem wynik patrzac na poziom PLYNU w strzykawce, a nie pozycje tloczka. W zwiazku z tym mam duzo gorsze wyniki niz mi sie wydawalo. Mg 1050 i Ca 340 - zaczynam lac ballinga. Przy okazji otrzymalem info, ze takie poziomy Mg i Ca nie moga byc przyczyna bielenia korali, zgadzacie sie z tym ?

kH juz podbijam od dluzszego czasu - jest teraz 8.


210l + 70l sump, 32kg LR + 18kg LS, OR3500, tunze 6025+6055+koralia2, odpieniacz AM T-1000, 120W LED BX

od 15.09.2009

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Jeśli po poprawnym wykonaniu testów i poprawnym odczycie Twoje wyniki to Mg-1050, Ca-340, kH-8, to nie wydaje mi się że była to bezpośrednia przyczyna zejścia acropor, sprawdziłbym poziom NO3 i PO4, oraz zasolenia a raczej różnicy pomiędzy Twoim a zasoleniem od osoby od której kupiłeś/dostałeś, pozostaje sprawa oświetlenia nowego i starego środowiska, może masz jakieś ślimaki które skutecznie "dbają" o "zmiane" kolorów acropor?

Pozdrawiam Roman


gdzie jest nemo ? www.republika.pl/akwariummorskie/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witaj NO3 niewykrywalne albo na poziomie 0,2, PO4 niewykrywalne

jezeli chodzi o zasolenie to nie wiem jakie bylo u wczesniejszego wlasciciela, ale bralem od niego 3 spsy, z jednym sa problemy. Szkodzacych zwierzaków nie moge wykluczyc, jest jeden krab, ktory bardzo lubil siedziec na tej acroporze co padla, wlasnie tka sobie mysle, ze to mogl byc problem tylko jak takie cos wykluczyc inaczej niz eksmitujac kraba ?

Mam jednego slimaka, ktorego usiluje zlapac i zrobic mu zdjecie, dosc dlugi (kolo 5cm) bialy z ciemnymi plamami na karku, silny jak diabli - nie dalem rady go wyjac z dziury, w ktorej siedzi. Na reeeflex.net nie widzialem nic podobnego.

Pozdrawiam

KM


210l + 70l sump, 32kg LR + 18kg LS, OR3500, tunze 6025+6055+koralia2, odpieniacz AM T-1000, 120W LED BX

od 15.09.2009

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sporo sie po zmienialo, jutro wieczorkiem wrzuce zdjecia

oddalem z ciezkim sercem dwie pizamy i hexa, zlapanie ryb zajelo mi caly wieczor i wymagalo wyjecia 80% skaly :-)

hexa meczyl blazenka, jedna z pizam bardzo urosla i zaczela sie robic agresywna, w wiekszym stadzie powinna sie uspokoic (lub zostac uspokojona) w kazdym razie jak ktos z Was uslyszy, ze te ryby sa lagodne (hex tez) to nie jest to koniecznie prawda, z tego co sie doczytalem szczegolnie w przypadku hex jest prawdopodobne, ze beda meczyc blazenki

nabylem przy okazji nowe ryby, juz ytm razem znacznie lepiej przemyslane:

- malego doktorka

- malego zoltka

- malutkiego, wyglodnialego mandaryna (trzymam za niego kciuki)

- oraz rybke, ktore mnie zachwycila najbardziej Nemateleotris Magnifica

poza tym zrobilem duze zakupy sps'owe, wszystko ladnie rosnie, pierwsza acroporka jest juz dwa razy wieksza :-)

leje ballinga i ogolnie jest juz dobrze, jeszcze tylko Mg troche za niskie (1200)


210l + 70l sump, 32kg LR + 18kg LS, OR3500, tunze 6025+6055+koralia2, odpieniacz AM T-1000, 120W LED BX

od 15.09.2009

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzis bylo duze przemeblowanie, nie wyglada to najlepiej, ale spsy sa wreszcie dosc wysoko

z fotka chwile poczekam, krawedz skaly musi zarosnac, bo w oczy sie rzuca, glony wapienne rosna jak szalone wiec mysle, ze 2 tygodnie i bedzie piknie

przy okazji prac w akwarium magnifica wyskoczyla z wody sic!!!!

co nalepsze akwarium jest zakryte z 3 stron, zgadnijcie gdzie poleciala ryba ...

na szczesci szybka akcja ratunkowa i jest chyba ok, nawet kolacje zjadla :-)


210l + 70l sump, 32kg LR + 18kg LS, OR3500, tunze 6025+6055+koralia2, odpieniacz AM T-1000, 120W LED BX

od 15.09.2009

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jakby kogos interesowaly zdjecia to zapraszam tutaj: http://picasaweb.google.com/Finlandia2007/Solniczka

osoby znajace sie na sps'ach poprosze o komentarz czy to co widac u mnie mowi, ze korale sa w dobrej formie czy nie koniecznie ?


210l + 70l sump, 32kg LR + 18kg LS, OR3500, tunze 6025+6055+koralia2, odpieniacz AM T-1000, 120W LED BX

od 15.09.2009

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

super ułożenie skały, zbiorniczek pierwsza klasa, tylko te sps jakoś tak mało naturalnie ułożone ;)

Ogólnie duży PLUS + ;)


zbiornik 90x42x45+sump; odpieniacz Deltec APH525; oświetlenie T5:2x39W+ 90W LED; wystartowało 11.08.2009; moja wiedza dojrzewa razem z akwarium

MOJE AKWA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

naprawdę fajnie ułożona skała! jeżeli cyrkulacja jest odpowiednio ustawiona i ładnie tą skałę odmuchuje to super!

od siebie dodam że:

-pilnuj xenii! najlepiej przytwierdź ja do skałki, która będzie stała na piasku i nie dotykała głównej konstrukcji. nie zapanujesz nad nią, zwłaszcza jak sps-y podrosną. albo będzie to kosztem spsowego stresu tj. przeklejanie, przenoszenie, itd. wiem, to z autopsji niestety. mi też tak radzono, ale byłam "mądrzejsza" i nie posłuchałam...

-sps-y, jeżeli są na docelowych miejscach to stanowczo oderwałabym podstawki. i mocowała bezpośrednio do skały. chyba, że to jeszcze próby techniczne.

-no i dwa pokolce i to szybko rosnące w 200 L, to tak średnio.


130x50x40 + 210 l sump , obieg laguna 3500 , cyrkulacja tunze 6055 + 6045 + 6060

oświetlenie 4x 54 w t5 DIY, SHURAN 200

wystartowało Nasze Przejściowe...

SPRZEDAM:

-akwarium 100x70x55, sump, stelaż, hydraulikę;

-lampa DIY 2x150W HQI + żarniki Reeflux;

-lampa DIY 8x T5 39W

-OR 3500

LINK DO TARGOWISKA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nika, dzieki za odzew :-)

spsy sa na podstawkach (w wiekszosci), bo nie jestem pewien tego ustawienia, sa one rozmieszczone dosc ciasno i nie wiem czy to nie blad, poza tym ta skala - polka umieszczona centralnie srednio mi sie podoba (wyglada ciezko) - w kazdym razie koncepcja nie jest jeszcze pewna, ale oczywiscie docelowo korale beda bez podstawek.

z xenia mam juz problem, ale jest swiatelko w tunelu - widze, ze capnella jest dobrym ogranicznikiem jej rozrostu i tak kombinmuje, ze bede blokowal xenie sadzajac obok capnelle :-) juz w jednym miejscu to zadzialalo plus oczywiscie bede usuwal xenie z obszarow gdzie ma jej nie byc, sadzajac zaraz po usunieciu inne korale

niestety nie mam miejsca na piasku, zeby skorzystac z rady :-(

cyrkulacja wyglada tak, ze w tej chwili 6025 jest na dole w skalach i dmucha pod glowna konstrukcje, 6055 tam gdzie widac, dmucha na spsy (mam wrazenie, ze nie wszystkim to odpowiada - pompa nie dziala na 100% mocy), kupie jeszcze jakas tania pompe, zeby dmuchala na skaly od strony lazienki (z tylu), powrot obmywa skaly od przodu, mysle, ze bedzie niezle

z pokolcami to niestety wiem, ze jak podrosna bedzie im pewnie srednio - na razie sa male, bede obserwowal i w razie co dzialal, chociaz nie wyobrazam sobie szczerze mowiac pozbycia sie ktoregos z nich - sa super, moze odpale drugie akwarium :-)

Pozdrawiam

KM


210l + 70l sump, 32kg LR + 18kg LS, OR3500, tunze 6025+6055+koralia2, odpieniacz AM T-1000, 120W LED BX

od 15.09.2009

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tomioo dzieki, no wlasnie, moze rozpisze konkurs jak ulozyc spsy lepiej :-) mam tutaj duzy problem, poza oczywistym usunieciem podstawek, nie mam zabardzo koncepcji - dlatego na razie sa tak tymczasowo - byle blisko swiatla

musze miec duzo swiatla, wiec obszar gdzie moga byc jest niewielki, z drugiej strony rosna wiec nie moga byc za ciasno ...

poprosze o rady, jaki odstep zostrawic miedzy koralami ? czy spsy sie jakos dogadaja w razie co ? :-)

w sumie to widzialem lasy spsow ktore sie pieknie przeplataly


210l + 70l sump, 32kg LR + 18kg LS, OR3500, tunze 6025+6055+koralia2, odpieniacz AM T-1000, 120W LED BX

od 15.09.2009

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jakby ktos mial pomysl gdzie przestawic zoa (sa na dnie na takiej plaskiej sklace, centralnie na dole), zeby bylop im lepiej to poprosze o info, obecnie jest im zle jest ich o polowe mniej niz bylo na poczatku :-( ni emma pomyslow ...


210l + 70l sump, 32kg LR + 18kg LS, OR3500, tunze 6025+6055+koralia2, odpieniacz AM T-1000, 120W LED BX

od 15.09.2009

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#240543 kamilm :

...

z xenia mam juz problem, ale jest swiatelko w tunelu - widze, ze capnella jest dobrym ogranicznikiem jej rozrostu i tak kombinmuje, ze bede blokowal xenie sadzajac obok capnelle :-) ...

moim zdaniem, capnella to wogóle powinna wylecieć! przerabiałam osobiście. o ile xenie i braerium, clavularie możemy kontrolować, tzn. tak nam się wydaje ;), to capnella nie poddaje się łatwo. u mnie przez dwa m-ce był spokój, ładnie rosła i wyglądała, potem się zwściekła i CO DWA - TRZY dni, "puszczała" szczepkę. jeżli zdążyłam złapać "purchawkę" to o.k., ale wiele mi uciekło. do dziś wyłażą z różnych dziwnych miejsc.

oczywiście ww/ korale są problemem, gdy ułożenie skały, wysokość zbiornika utrudnia nam dostęp. pewnie, że capnelle można łatwo oderwać, ale jeżeli mam rozwalać konstrukcję bo np. nie siegam, to dla mnie już jest to koral "groźny".

#240543 kamilm :

... 6055 tam gdzie widac, dmucha na spsy (mam wrazenie, ze nie wszystkim to odpowiada - pompa nie dziala na 100% mocy)...

pompa nie powinna dmuchać na korale, odbij strumień od szyby lub od tafli wody.

#240543 kamilm :

...poprosze o rady, jaki odstep zostrawic miedzy koralami ? czy spsy sie jakos dogadaja w razie co ? :-)

w sumie to widzialem lasy spsow ktore sie pieknie przeplataly...

u mnie małe szczepki są umiejscowione stosunkowo blisko 4 cm od siebie. nie twierdzę ,że tak ma być ale szczepeczki są malutkie więc obserwuję je. rosną szybko i na razie się "mijają". z pewnością za jakiś czas (ale nie wcześniej jak pół roku, może rok) będę musiała niektórym zmienić miejsce. poza tym warto popatrzeć w cudzych zbiornikach, na reeflex.net jak koral rośnie, bo naprawdę rosną różnie, w górę, bardzie płasko czy wręcz oblewają skałki... wtedy mniej więcej wiesz, czego się spodziewać.

;)


130x50x40 + 210 l sump , obieg laguna 3500 , cyrkulacja tunze 6055 + 6045 + 6060

oświetlenie 4x 54 w t5 DIY, SHURAN 200

wystartowało Nasze Przejściowe...

SPRZEDAM:

-akwarium 100x70x55, sump, stelaż, hydraulikę;

-lampa DIY 2x150W HQI + żarniki Reeflux;

-lampa DIY 8x T5 39W

-OR 3500

LINK DO TARGOWISKA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

capnelli mam tez od groma, zaczynam walke, kto chce capnelle i xenie - mam tego duzo ... chetnie sie moze zamienie na cos innego (np. zoa itp ... :-) byle nic inwazyjnego)

mam takie jedno miejsce gdzie rosnie 12 galezi capnelli - ladnie to nawet wyglada - rozmnazajaca sie juz oddalem, ale to pewnie kwestia czasu ...

moze ktos ma pomysl jak ograniczyc rozrost xeni i capnelli ?

zmienilem kierunek pompy, zobaczymy jak korale zareaguja dlugoterminowo, wczoraj w nocy zauwazylem, ze acropory maja niezwykle daleko wystawione czulki (dobrych pare mm) - to chyba dobrze

mysle, ze w weekend poprzytwierdzam korale na stale do skaly, nie mam lepszego pomyslu na ulozenie, a skaly mam juz duzo, wiec nie bede juz chyba eksperymetnowal ... przynajmniej na razie :-)


210l + 70l sump, 32kg LR + 18kg LS, OR3500, tunze 6025+6055+koralia2, odpieniacz AM T-1000, 120W LED BX

od 15.09.2009

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chetnie przyjme mala szczepke xeni za free jesli jest taka opcja.


63l + 14l i 27l cube po nich są już tylko wspomnienia (i graty po szafkach)

144 litry pasji 80x45x40h

pacific sun 120w + 2x24w

odpieniacz deltek mc500,

koralia 2+ jebao rw-4,

jager 200w, obieg tunze 2400

refugium z piachem +6w led

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

prosze bardzo, daj znac na priv, najprosciej jakbys podjechal do mnie do pracy (mokotów)


210l + 70l sump, 32kg LR + 18kg LS, OR3500, tunze 6025+6055+koralia2, odpieniacz AM T-1000, 120W LED BX

od 15.09.2009

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiecej xeni i capnelli do oddania na razie nie mam :-)


210l + 70l sump, 32kg LR + 18kg LS, OR3500, tunze 6025+6055+koralia2, odpieniacz AM T-1000, 120W LED BX

od 15.09.2009

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam znowu do oddania/zamiany capnelle i xenie, tak przy okazji tutaj pisze


210l + 70l sump, 32kg LR + 18kg LS, OR3500, tunze 6025+6055+koralia2, odpieniacz AM T-1000, 120W LED BX

od 15.09.2009

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

aktualny link do galerii http://picasaweb.google.com/KMfotki/Solniczka

ogolnie akwa dziala, w wakacje byl ciezki moment - 31 st. przez pare dni mojej nieobecnosci i pare ofiar :-(

2 acro, pacillopora + 2 krewetki czyszczace , niestety jedna z acr to byla ta pierwsza najwieksza ...

dokupilem duzo zwierzakow, wiec miejscami mam szczepkarium

wczsniejsze zakupy pieknie rosna, szczegolnie monti - rosna jak na drozdzach (pewnie przez temp.)

wkrotce zdjecia


210l + 70l sump, 32kg LR + 18kg LS, OR3500, tunze 6025+6055+koralia2, odpieniacz AM T-1000, 120W LED BX

od 15.09.2009

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak mniej wiecej prezetuje sie teraz calosc (oczywiscie fotka nie najlepsza)

jutro jak uporzadkuje jeszcze fotka z tylu

3513-dsc03758%20(1).jpg


210l + 70l sump, 32kg LR + 18kg LS, OR3500, tunze 6025+6055+koralia2, odpieniacz AM T-1000, 120W LED BX

od 15.09.2009

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.