Skocz do zawartości
KIDULT

TRIDACNA - AWARIA

Rekomendowane odpowiedzi

witam Wszystkich,

przedwczoraj kupilem 2 tridacny, aklimatyzacja godzinna i do wody. jedna sie zaaklimatyzowala a druga od wczoraj rano nie rusza sie i nie otwiera do konca. co z nia moze byc?

fotki tu:

4160ffd671836267med.jpg

3184885bc8d0a900med.jpg

33d1bf847f9cd92dmed.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie godzinna aklimatyzacja to za mało. Tridacna jest delikatna. IMHO powinno sie aklimatyzować zwierzęta morskie min 2 - 3 godziny. Po prostu może być zestresowana.

Grzegorz


Akwa ....... zł, osprzęt ...... zł, skała i życie ........ zł, uśmiech mojego dziecka co rano przy akwa BEZCENNE.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obejrzyj dokładnie płaszcz czy nie ma żadnych robaków.

Tkanka jest cała, czy sprawia wrażenie rozpuszczającej się?

Reaguje na bodźce świetlne? Pomachaj nad nią ręką powinna się zamknąć.

Jeśli by leciała koniecznie sprawdź KH, testy np. salifert zaniża poziom o ok. 1,2 z tego co pamiętam, jeśli jest niska twardość tridacna może zejść.

Ładne muszelki swoją drogą:clowning.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

miałem kilka tridacn-piękne ale bardzo wymagające,nie udało mi sie utrzymac żadnej dłużej niż kilka miesiecy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mogę się zgodzić. Ja tylko raz zaliczyłem zejście, oczywiście z mojej winy- spadło KH w poprzednie bodajże wakacje- po prostu zaniedbałem zbiornik, dodatkowo test saliferta to KH zawyża- są na to wrażliwe.

Ważne jest też, aby nie kupić małży ze szkodnikami, trzeba dokładnie się przyjrzeć płaszczowi przed zakupem.

Swoją drogą piękne zwierzaki, idealne uzupełnienie SPSowych zbiorników.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no właśnie takie wypadki mi sie zdarzały a to spadlo kh,skoczylo nh3 po zgonie jakiejs ryby-innym zwirzakom nic sie nie stalo[nie liczac ryby]a tridakna padała-mialem taka jedna nie maxime-brazowa miala okolo 20 cm ja oddalem dr.wtt i u niego tez zeszła- niewielkie wahanie kh haha

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

robaczkow nie widac, kh musze zmierzyc, nie reaguje na swiatlo jak ta co obok lezy. czy to moze byc juz trup?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeśli odchodzi mięsień od brzegów muszli [zwija się do wewnątrz] to tak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szkoda, ale dalej twierdzę, że godzinna aklimatyzacja to za krótko.

Grzegrz

ps. dbaj o drugą to świetne stworzonka:)


Akwa ....... zł, osprzęt ...... zł, skała i życie ........ zł, uśmiech mojego dziecka co rano przy akwa BEZCENNE.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem o jakim karmieniu mówisz, moje dostają tyle co spsy na zeovicie czyli 1 ampułka reefboostera tygodniowo, zresztą wcześniej nie stosowałem w ogóle dokarmiania i też sobie funkcjonowały.

Najprawdopodobniej parametry wody + zdrowy okaz. Możliwą przyczyną zejścia są też różnice w parametrach wody, w sklepach zazwyczaj są tragiczne po dostawie, wsadzamy do czystego akwa i niestety jak SPS mogą zejść.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie wszystko bylo przez kilka miesiecy ok az do wczoraj ..... malz odczepil sie od podloza i przewrocil na bok .... macie jakies pomysly? pozatym wszystko z nim ok ogladalem go wieczorem - zero pasozytow tj slimakow itp, otwiera sie szeroko jak zwykle, reaguje na swiatlo, parametry w akwarium takie same ... tylko odpadl hmmmm?


ponad 1000l wody w obiegu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

może "prychnęła" sobie i się wywaliła ;) tak się zdarza, postaw ją ponownie i się znów przytwierdzi ;)


Start: 10.01.2016 r.

Akwarium: IM Fusion 30L, odpieniacz: Tunze 9004, lampa: Nanobox Quad, cyrkulacja: Vor-Tech MP10w, i trochę drobiazgów...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.