Skocz do zawartości
jjablonski

Po ponad 2-ch latach

Rekomendowane odpowiedzi

Jak zakładałem ten zbiornik to kilka osób mówiło że 45l to kilka razy za mało na błazenki i ukwiały.

Po prawie 2 i pół roku chyba się zgadzam :clowning Strasznie ciasno i dlatego pracuję nad nowym zbiornikiem 375l.

Z jednym sie nie zgadzam że nie da się w takim zbiorniku utrzymać wymagających zwierzaków :D

Ukwiał E. Quadricolor dzieli się że aż miło, w tym roku podzielił się w lutym i w sierpniu.

Teraz mam 2, to o 1 za dużo ale nie mogę zmusić żadnego z nich do przejścia w inne miejsce gdzie mógłbym go wyjąć

SPS-y rosną aż za szybko :D podobnie jak majano:(

Zresztą zobaczcie sami jak wygląda zbiornik z plagami (valonia i majano) który właściwie nie wymaga obsługi :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jjablonski :clowning przy takiej ilości W/L to chyba nawet truskawki by Ci tam rosły :D no ładnie ładnie ale faktycznie mało miejsca :D Coś lejesz?


zlikwidowane...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@grafipl

Taka ilość światła to był problem z chłodzeniem, mam 3 wentylatowy 10cm które nawet przy ponad 30 stopniowym upale w pokoju utrzymawały rozsądną temp.

Co do lania to wszystko samo się leje :clowning

1 kanał dozownika GroTech KH+CA1 15ml dziennie

2 kanał dozownika Kent Marine - Liquid calcium 4 ml dziennie

3 kanał dozownika GroTech - Magnesium Pro Liquid 2 ml dziennie

Czasami jak sobie przypomnę mniej więcej co 2 tygognie po 4 ml GroTech ABC i M

Sól prais 1,025 - 1,026

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piękny baniaczek :clowning Naprawdę jest co oglądać świetna piko rafka już widzę co wyjdzie z tego dużego nowego baniaka :yes

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja przy soli Preis wcale nie leje magnezu a mam poziom prawidlowy,wiec ciekawe co u Ciebie wciaga tyle Mg ze jeszcze musisz dozowac?


Akwarium-247l(95/50/52)Obieg-NJ2300,cyrkulacja 2xTunze6055+Multicontroller7096+6045 za skałą.

odpieniacz DIY APF600,oświetlenie-swietlówki LED 6X15W+t5 2X39W.Miekkie+LPS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Peniek, nie mam pojęcia :clowning może valonia?

Od zawsze dozowałem Mg i nie chcę już nic zmieniać, jedyna zmiana od ostatnich 12 miesięcy to 5-ta rybka Acreichthys tomentosus na majano i z tego co widzę zbiornik od nowa się stabilizuje po dodaniu kolejnej ryby.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki ale pięknym to bym tego nie nazwał :clowning prędzej ciasnym.

Najważniejsze że córeczka jest zadowolona i w końcu sama się opiekuje i karmi zwierzaki.

Co do ciasnoty to kawałki montipory, seriatopory, acropory i hydnopory leżą i rosną już na piasku, poprostu nie ma miejsca na podstawki.

Poza tym nawet na filmie widac jak młody ukwiał parzy claustelle. Chciałbym go wyprowadzić do sklepu ale nie potrafię go skłonić do przejscia w inne miejsce. Poprostu ukwiały u mnie nie łaża, tylko rosną i się dzielą.

Duża ilość ryb 5 szt, powoduje że mam trochę glonów, ale chyba nie jest im żle jak błazenki co 2-4 tygodnie składają ikrę

Gdyby nie to że coś mi zrzera mitraxy (w tym roku kupiłem już 3, aktualnie jest 1 i to bez jednej ręki) to pewnie było by ładniej, ja sam nie będę się bawił w wydłubywanie valoni. Kiedyś może wypatrzę co to za bydle które zjadło tridacny i 5 krabów ale wtedy to już ja wystartuję z widelcem :cursin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

JJ - ty nie kombinuj tylko odpalaj to duże :-)

Został już tylko sump.... :clowning


---

OptiWhite 360l, Bubble Magus NAC-7, DIY dozownik Balling i dolewka z RO, Deltec HLP4040, 2x JVP-102B, 2xJVP-101B, ATI PM 6x39W + DIY LED 50W, Aqua-Meter by Mufti.

NP-reducing BioPellets

EFW6p2.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@smithpl

Pracuję nad tym i nawet mam pomocnika :clowning

Akwa ma 150x50x50, przód i bok z opti.

Stelaż z nierdzewki z poziomowaniem nawet pod obciążeniem:)

Lampa ATI 6x80 już zabudowana. Pod spodem kanalizacja i zasilanie w wodę z Twoją dolewką.

Na razie zalane na słodko, Trofciarnia szaleje i strasznie im się podoba JVP102 :D

2504-nowe.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No! Czyli już prawie jest morskie, teraz tylko ekipe wymień.

Ładnie wyszła obudowa, a co będzie z prawej strony akwa ?

Bo widzę że też szklane - idealne miejsce na koniki :clowning

Patrz u ciebie dolewka już działa a ja nadal czekam na płytki i w efekcie mam "pająka" :-D

mam nadzieję że po niedzieli...


---

OptiWhite 360l, Bubble Magus NAC-7, DIY dozownik Balling i dolewka z RO, Deltec HLP4040, 2x JVP-102B, 2xJVP-101B, ATI PM 6x39W + DIY LED 50W, Aqua-Meter by Mufti.

NP-reducing BioPellets

EFW6p2.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bardzo mi się podoba :clowning a quadricolor po prostu super !

:D


130x50x40 + 210 l sump , obieg laguna 3500 , cyrkulacja tunze 6055 + 6045 + 6060

oświetlenie 4x 54 w t5 DIY, SHURAN 200

wystartowało Nasze Przejściowe...

SPRZEDAM:

-akwarium 100x70x55, sump, stelaż, hydraulikę;

-lampa DIY 2x150W HQI + żarniki Reeflux;

-lampa DIY 8x T5 39W

-OR 3500

LINK DO TARGOWISKA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.