Skocz do zawartości
MŁODY

Można stosować wodę destylowaną zamiast RO???

Rekomendowane odpowiedzi

Tak jak w tytule:

Można stosować wodę destylowaną zamiast RO???

Mam dostęp do destylatorki za friko i zastanawiam się czy mogę zalać zbiornik taką wodą.

Czy jednak muszę kupić sobie filtr RO.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zalezy jaka instalacja jest w destylarce, jezeli instalacja jest cała szklana to taka woda jest idealna do morskiego, sam mam dostep(ograniczony do okolo 5L na dwa tygodnie) do destylarki i te wode bede uzywal do podmian:) A jezeli w destylarce jest jakaś część miedziana to lepiej nie uzywac tej wody gdyz jest troszke zanieczyszczona.

Pozdrawiam


--------------------------------

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mam, moja mama ma dostep ale bardzo ograniczony do destylowanej. Swój zbiornik zalewam wodą z rafowego akwa:) A destylowana na dolewki bedzie:)

Pozdrawiam

Tomek


--------------------------------

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

powiem jak to wyglada z woda pod wzgledem czystosci farmaceutycznej, wiec ma to duzo wspolnego z woda do akwarium. najczystsza wode otrzymuje sie jednak z RO (najmniejsza przewodnosc), poprzedzajac przepuszczeniem przez wymieniacze jonowe. destylacja ( pomijajac oczywiscie destylarki miedziane ) daje dobre efekty, jezeli aparat zbudowany jest ze szkla borokrzemowego i dodatkowo ma dobry deflegmator. takie aparaty jednak sa dosc drogie i malo wydajne (mowie o skali laboratoryjnej, bo watpie zeby ktos mial dostep do destylarek kilkumetrowych). jezeli juz ktos chce otrzymywac wode z klasycznej szklanej destylarki to dla pewnosci radzilbym ja przedestylowac dwukrotnie. wogole nie radzilbym uzywac natomiast wody nalewanej do baniakow i sprzedawanej np. na stacjach benzynowych. pozdrawiam


Purple haze......

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A najlepiej pewnie żyją glony i okrzemki,co? :)

Widziałem morskie na kranówce i na myśl przyszła mi tylko reklama media marktu "powinni tego zabronić" :D


550L, ATI BM 200, 2x Tunze Stream 6100, Nano Wavebox + UPS, obieg OR3500, 2x80W 2x54W T5 + 210W LED CREE, sciemniane oswietlenie, komputer Profllux II plus EX, sump 110L, filtr z Bio pellets ok 1L, chłodziarka AM500, 65kg LR, 25kg LS, pokolce , błazenki, anthiasy i inne, głównie korale LPS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.